Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem nem megy a szobatisz...

Úgy érzem nem megy a szobatisztaság dolog, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lányom egy hónap múlva két éves, és egyszerűen semmi jele annak, hogy elhagyhatjuk a pelust. Mindennap csücsül a bilin, ráültetem, de 5másodperc után feláll és otthagyja. Leülök mellé, beszélek hozzá, de idáig talán 3-4szer ha sikerült produkálnia bele valamit. Ha nincs rajta pelus bepisil, de nem szól, csak nézi, ahogy csorog végig a lábán, és kész. Kakinál szól, de már csak akkor, ha bent van a pelusban. Hogyan csináljam jól? Naponta ül a bilin, minden pelenkázás előtt, és az esti fürdés előtt. Teljesen hagyjam el a pelust, csakis bugyiban legyen a lakásban? Abszolút ne használjam? Vagy hogyan kellene helyesen csinálni? Ígérgessek fűt fát, hogy ha "belepisilsz csokit kapsz... stb", vagy magától kellene, hogy megloldódjon? Panelban élünk, nem tud a szabadban, kertben szaladgálni bugyiban, persze, ez gondolom lakásban is megoldható. Szóval tanácstalan vagyok, segítséget kérnék! Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 26. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Várj még vele. Attól lehet bugyiban a lakásba, de ha nem érett még rá, hiába próbálkozol. Nekem kisfiam 28 hónapos, de még semmi jele. Ha itthon vagyunk csak gatyóban van, ha bepisil/kakil szól. Ha megkérdezem, hogy hova kellett volna, akkor mondja, hogy a békába (WC szűkítője). Ő is ráül, néha ő akar, meg én kérdezgetem sűrűn, de még nem produkált bele. Úgyhogy én türelmesen várok.
2011. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, mi is panelba lakunk.
2011. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok, csak gondoltam megírom, hogy mi is pont itt tartunk. Kisfiam a napokban lesz 2 éves, de ő még csak rá sem ül a bilire :) és a kakában is kifejezetten jól érzi magát :D vagyis még akkor sem mindig szól, ha bekakilt. A múltkor ráadtunk egy pamut alsónadrágot, mert azt mondták, hogy ha majd abba belepisil zavarni fogja. Hát nem így lett, csak nézte ahogy folyik ki a pisi , aztán nem is foglalkozott vele tovább. Imádja a csokit, és ritkán kap, én már azt is ígértem neki, hogy ha egyszer belepisil a bilibe adok neki, de nem kellett még a csoki sem. Na szóval biztos hogy ő még nem érett meg a dologra, így várunk.
2011. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Várj még vele,augusztusban is próbálkozhattok még. Egyik napról a másikra nem fog menni az biztos. Én úgy csináltam,hogy nem adtam rá vissza a pelust egyáltalán,kb. 1 hétig nem nagyon mozdultunk ki,takarítgattam utána állandóan,minden alakalommal elmagyaráztam hova kellene tenni és dicsértem. Aztán egyszer csak belejött. Amíg pelus van rajta,addig nem fog ráérezni. De érettség kérdése is,a 2 éves kort érdemes megvárni és csak utána próbálkozni ha nagyon nem megy.
2011. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én értelmes, okos, verseket szavaló 2,5 éves lányom sehogy se lett szobatiszta, sokat próbálkoztunk. MIkor elmúlt (nemrég) 2,5 éves, akkor egyik napról a másikra, szinte magától kérte a bilit... :)


2 évesen még nem érdemes ezzel próbálkozni. Szerintem.

2011. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Korai még, ne erőltesd. Az én gyerekeim a nagyobb a 3 éves szülinapjára, a kisebb 2 hónappal a 3 szülinapja után kezdte a szobatisztaságra való próbálkozást.


Az első jel, amikor érdemes nekifogni, ha reggelente száraz pelussal ébred, rögtön felkelés után pisiltetni kell, és napközben is kínálni kell neki a bilit, nyáron kisbugyiba is lehet.


Csak türelem.

2011. jún. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdd újra akkor, ha már legalább utólag fog szólni pisinél is. Erőszakkal, csellel, játékkal stb ne tartsd a bilin. Csokit, ilyesmit ne ígérj neki. Akkor van értelme a dolognak, ha ő is akarja és készen áll rá. Még kicsi, semmivel nem vagytok elkésve.

Ha majd sikerül valami beletermelni a bilibe, legyen nagy dicséret, sok puszi, másoknak dicsekedj a kicsi füle hallatára, főleg Apának. Ez kell legyen a legnagyobb motiváció, azon túl, hogy tiszta és száraz popsival telnek a napjai.

2011. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még korai, ne erőltesd, ráér még vele akár fél év múlva is. Írásodat olvasva még nem érett meg a szobatisztaságra szerintem.
2011. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!