Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri játékok. Enyém,...

Játszótéri játékok. Enyém, tiéd? Nálatok hogy szokás?

Figyelt kérdés

Természetesen a vitt játékokra gondolok: vödör, lapát, labda, motor...

Az utóbbi időben kétszer is előfordult, hogy anyuka védte a saját játékaikat, más gyerek nem érhetett hozzájuk.

Én meg arra tanítom a gyerekeimet, hogy adják oda másoknak is a játékaikat, és ha szeretne máséval játszani, kérje el, és ha éppen neki nem kell biztos kölcsönkapja.

A legtöbb anyuka hasonlóan gondolkodik, de ma éppen volt egy kivétel, aki miatt volt is gondom a 3 éves lányommal, mert nem tudtam vele megértetni, hogy azt a bizonyos játékot nem nézheti meg. Hisztizett, persze én is kiakadtam, de nem szóltam, hogy miért kell olyan játékot vinni, ami mások számára "szent és sérthetetlen".


2011. jún. 27. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én nem is anyukákba, hanem, 2x is olyan nagymamába "akadtam" bele, aki észrevehetően eltolta a fiam mellől az unokája játékait.

Mi mindent "megosztunk", mert a legtöbb játszira jövő anyuka normális, "értelmes", ha mi adunk valamit, akkor pl. ők is cserére ajánlanak valamit.

Ha találkozol olyan anyával, aki a játékokat is úgy védi, mint egy tigris" ne foglalkozz vele ( buta 1xűen), próbáld terelni a gyerkőcöd figyelmét, hogy "nézd, ott is van egy olyan motor" stb.

2011. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja. Ha az anyuka így gondolja jónak, hogy nem adja oda másnak, akkor ne tegye. Nem nevelheti úgy a gyerekét hogy neked legyen kényelmes.
2011. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az én kényelmi szempontom a lényeges, de az a poén, hogy az ő gyerekének is megtetszhet más játéka. Attól meg eltiltja? Alapvetően a gyerekének csinál rosszat, nem nekem...
2011. jún. 27. 15:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ez így van , ahogy írod!

Én se értem, mert akkor én is "pécézzem" ki, és csak annál az 1-2 gyereknél mondjam azt, hogy "na tedd le szépen a lapátot"?!:)

2011. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

jaj, ezt én is útálom....

mi is van úgy hogy leülünk a homokozóba, kiöntök egy nagy táska homokozó lapátot és aki ott van játszhat vele.


de volt olyan anyuk aki a kicsi fia mellé húzta az Ő játékait és csak azzal játszhatott....

nem vagyunk egyformák, de szerintem mi vagyunk a normális felfogással nem Ők.

szerintem!

2011. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A gyerekek már csak ilyenek :) de hogy a felnőttek is... Amikor a kisfiam ráébredt a "tulajon" és az "enyém" fogalmára,s nem akarta másnak kölcsön-adni a kiszemelt játékot(és ez tök normális viselkedés egy bizonyos életkorban,csak mi szülők kellemetlennek érezzük a szitut.)Bezzeg a más játéka neki is érdekesebb....Ilyenkor azt csináltam hogy jóval több homokozó-szerszámot vittünk mint amire szükség volt,így minden gyereket el lehetett "varázsolni"vele és kiküszöböltük a hisztit,sírást az én,és a többi csemeténél is.Ráerőltetni hogy adja oda a kedves játékát sosem akartam,de ezzel a módszerrel,plusz rengeteg beszélgetéssel,meséléssel,hogy milyen klassz hogy más játékát is megnézheted,ők is csak megnézik,együtt érdekesebb a játék stb. ma már szíves-örömest kölcsönadja a játékait. Sajna nem vagyunk egyformák,ezt mi tudjuk felnőttek,és nagyon nehéz ilyen piciknek elmagyarázni,hogy valamihez a játszótéren "tilos" nyúlni.Csak a figyelem elterelés működik ebben a szitúban.Szomorú hogy egy irigy szülő is "minta"....(ja sosem tűnt még el semmink,de nagyon értékes dolgot nem is viszünk játszóra)
2011. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értek egyet veled.

Nálunk kb 90 %-ban így mennek a dolgok, odaadjuk mindenünket, én is az osztozásra nevelem, szoktatom őket, de van az a 10 %, amikor a gyerek nem akar mással játszani, esetleg a hócipője televan, hogy a kistesójával otthon szinte mindenen osztoznia kell és szeretne azzal a bizonyos játékkal egyedül játszani egy kicsit. Ilyenkor udvariasan hárítok.

Otthon is ez van, a játékok közösek, mindkét fiúm használja a másikat, de van néhány olyan játék, ami saját és azt nem vesszük el a tesótól, hacsak ő külön engedélyt nem ad rá :)


Írtad, hogy miért hozza le a játszóra, ha nem adja másnak, pl azért mert mondjuk egy olyan játékról van szó, amivel otthon nem lehet játszani (homokózó).


Szóval mindamellett, hogy alapvetően én is olyan típusú anyuka vagyok mint te, tehát nem ülünk a játékokon, azt gondolom, hogy az osztozás mellett a másik tulajdonának a tiszteletben tartását is meg kell tanulni egy közösségben.

2011. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lányomnak van egy kedvenc plüss macija, szinte születése óta vele alszik, visszük mindenhová. Most nem az irigység miatt, de én sem veszem jó néven, ha más gyermek el akarja tőle venni. A homokozóba nem viszi be, de kinn a padra lerakja, és már volt, hogy onnan akarta más csemetéje elvenni. Hát azt nem engedem! Azzal kel-fekszik a lányom a nap 24 órájában, ne fogdossa össze más kiskéz, amikor állandóan ölelgeti, puszilgatja. A homokozó játékok mások, alkoholos filccel rá van írva a neve, így ha elveszi valaki játszani, akkor előbb-utóbb visszakerül, de nálunk a lányom az, aki valahogy nem karja elvenni a másét, ő szívesen odaadja akárkinek az övét.
2011. jún. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok, hogy azokat a játékokat viszem le a játszótérre, amit nem sajnálok kölcsönadni:)Ilyen a homokozókészlet, kismotor.

Még nem találkoztam olyan anyukával, aki ne akarná kölcsönadni a csemetéje játékait.Szerintem a normális felfogás, hogy kölcsönadjuk, mert minden normális gondolkodású szülő tudja, hogy a kisgyerekek még nem értik, hogy miért nem szabad, meg hogy másé meg stb.Legalábbis a 14 hónapos lányomnak magyarázhatnám, de hiába :D Ő is mindig elveszi másét, ha olyan gyerekét sikerül, aki irigyebb, akkor cserébe felajánlunk mást, így odaszokták adni a gyerekek is.

2011. jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként egy helikopterről van szó, ami ugye nem homokozó játék, és nem is annyira spéci, hogy pl. kint tudta volna igaziból röptetni.

És egy nagyobb fiúról volt szó, már iskolás volt. Egy darabig anyuka mellett volt a játék a padon, a lányom itt akarta megnézni, de anyuka rögtön szólt, hogy azt nem szabad. Majd a fia elkezdett vele játszani, direkt vitte a kicsikhez mutogatni, de senki nem érhetett hozzá.


Egyébként nem tudom, összefügg-e, de bejöttek a játszótérre, se bú, se bá, köszönés semmi. Nem nagy játszótér, és azt se lehet mondani, hogy sokan voltunk, és nem köszöngetnek mindenkinek.


Én azt gondolom, a játszótér az a közeg, ahol a kicsi gyerekek sok mindent megtanulnak.

Egymás mellett, vagy egymással (békésen) játszani, illedelmesen elkérni, megköszönni valamit. Ha odaérünk vagy eljövünk köszönünk... Szerintem ezek alapvető dolgok.

2011. jún. 28. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!