Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok helyen olvasom, hogy...

Sok helyen olvasom, hogy lefekvés, illetve indulás előtt pisiltessük meg a gyerkőcöt. Hogyan? És hogyan tiltsam meg este, hogy annyit igyon, amennyire szomjas-hogy éjszaka ne legyen baleset?

Figyelt kérdés

Megkérdezem Tőle,ha kell,persze hogy pisil,de ha nem kell neki,akkor úgy sem fog! az elmenetellel nincs gond,mert hamar haza érünk. Na de este...

Lassan 2 éves,már 3 hete kezdtük a szobatisztaságot, 1,5 hete nincs rajta éjszaka pelus. Általában este fél 8-kor pisil. Lefekvés 9-kor lenne,de mostanában megvárjuk,míg pisil: fél 11. De ez nem mehet így! Inni pedig szeret,még este is. Eddig azt csináltuk,hogy : kevés víz volt a poharába,megitta,majd kért még,és mi azt mondtuk neki,hogy elfogyott a víz,és úgy tettük,mintha megnyitnánk a csapot,és nem folyik belőle semmi,de ilyenkor pár percig megértő volt,de aztán elkezdett hisztizni,hogy ő szomjas.


2011. jún. 27. 15:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Ha közvetlen lefekvés előtt iszik,attól nem "félek",mert keveset iszik,hanem előtte kb 1-1,5 órával képes sokat inni- vagy egyszerre,vagy apránként.


Nem mindig pisilt be éjszaka,ha hagytam rendesen inni,a 3 hét alatt kb 3x volt.

2011. jún. 27. 20:33
 12/12 anonim ***** válasza:

"Már nem akarja a pelenkát,sem este,sem nappal- egyszer megkérdeztem Tőle,nemet mondott,nem erőltettem rá- bár nem is bánom, mert ez is bizonyítja,hogy érett rá!"


Ebből a kijelentéséből nem lehet egyértelműen következtetni arra, hogy érett-e a szobatisztaságra, mivel 2 évesen még pusztán dacból is mondhatja (és evvel önmagában nincs is gond). Egyébként jól haladtok.


Lényegében az eddigi soraimat szerettem volna kiegészítőleg hozzáfűzni az eddigi válaszokhoz, de akkor már összefoglalom a meglátásomat, bár olyan sok jó válasz érkezett, hogy a köv. soraim már csak egyfajta "ismétlő válogatást" fognak tartalmazni:


Valóban ne csapd be a csappal (...hogy stílszerűen fogalmazzak) . Ha lehet, semmivel.

Igyon, amennyi és amikor jól esik neki, persze válogasd meg az italait, vízből mindenképp kell ilyen korban legalább 6-8 dl naponta, de ha iszik EMELLETT más "értelmes folyadékot is" (pl. almalé), az is oké.

Valóban még 7-8 évesen is (egyre ritkulóan) előfordul ÉJJELI bevizelés (és ez még nem kóros!), épp ezért 2 évesednek akkor is adj egyelőre pelust éjjelre szerintem, ha már többnyire éjszaka se pisil be (bár ha egy héten át minden éjjel száraz maradt már most ,az más), de persze majd 2 és fél, 3 évesen fokozatosan kísérletezhetsz éjjelre elhagyni róla.

2011. jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!