Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves gyerekkel...

Két és fél éves gyerekkel elmennétek moziba?

Figyelt kérdés
Júliusban lesz a micimackó a moziban, amit nagyon szeret, s olyan jó lenne elvinni rá, de nem tudom neki hogy tetszene. Végig ülné e például? Ti mikor mentetek legelőször?
2011. jún. 30. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Menyi ideig tud nyugodtan ülni a tévé előtt?

Kb. annyi ideig bírja majd a mozit is, talán pár perccel tovább. Nekem a négy évesem ugyan kibírta a macilacit, de a 10. perc után 5percenként kérdezgette mikor lesz már vége.

2011. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
2 évesemmel voltam ovisoknak szánt bábszínházi előadáson, ami 40 perces volt. 20 perc után már hangosan beszélt, mehetnékje volt, izgett-mozgott. Még nincs két és fél éves, de nem vinném még moziba.
2011. jún. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
3 évesen jártukn elószpr
2011. jún. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Én is pont ezt akartam kiírni! :)

Mi nyertünk rá jegyet, majdnem 3 éves az enyém is, de lehet hogy még korai lenne neki is.

2011. jún. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

A mozi egészen más, mint otthon megnézni egy filmet. A gyerekek többsége eleve megijed attól, hogy váratlanul sötét lesz. A mozik székei felnőttekre vannak tervezve, tehát egy kisgyereknek kényelmetlenek, abban egy "igazi" filmet nem fog tudni nyugton ülve végignézni.

Ha megfigyeled őt otthoni filmnézés közben, rá fogsz jönni, hogy a legnagyobb kedvencét sem tudja 15-20 percnél tovább nézni figyelmesen. Kb erre számíthatsz a moziban is, ha csak nem kell a sötéttől való bömbölés miatt az első 5 percben kimenekülnötök...

2011. júl. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez attól függ... Igaz, én a fiammal moziban még nem voltam, viszont voltunk már felnőtteknek szánt ülős koncerten, szóval nem gyerek zene volt, meg ugyan úgy felnőtt székek (előadó teremben volt), sötét is volt, hangos is volt, de végigülte az első perctől az utolsóig és nagyon tetszett neki. Persze ebben sokat segített az is, hogy előtte kellőképpen lefárasztottam, meg hogy maga a koncert is úgy fél nyolc magasságában kezdődött, szóval már túl voltunk a napi kilométer-hiányon :) Délelőtt, vagy kora délután nem ment volna a dolog, az tuti, de így, az esti órákban már elég nyugis szokott lenni, így be mertem vele vállalni. Nagyon tetszett is neki az egész :)
2011. júl. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

én mennék az enyémmel, de csak mert már több előadáson és koncerten is jártam vele, nem lenne új és idegen neki sem a nézőtér, sem a sötétség, és én is tudom mire számíthatok tőle.

szerintem próbáld ki, előtte fáraszd le sok játszóterezéssel, a nézőtérre vigyél be magaddal gyümölcslevet (mi nasit sose viszünk be, mert akkor az evésre figyelne, nem a műsorra, de te ismered a gyerkőcöd), és mondd el neki, mire számíthat, és hogy kell viselkedni. Én azt tanítottam a lányomnak, hogy előadás alatt nem hangoskodunk, nyugton ülünk, és csak a végén jövünk ki. De mindig hangsúlyoztam, hogy ha nem tetszik neki a dolog, szóljon nyugodtan, és kimegyünk.

Végtelenül nyugodt, türelmes és szófogadó a lánykám, akivel már két éves kora óta járunk színházba, koncertre, táncelőadásokra, és még nála is kétesélyes, hogy végig tudunk-e nézni egy előadást. Ha tetszik neki, végigüli, ha nem tetszik, akkor nem. Szóval szerintem próbáljátok ki, és legyen benne a pakliban, hogy nem sikerül.

2011. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is két és fél éves, de biztos, hogy nem vinném. Itthon pl: megvan a Bogyó és Babóca, amit ment a moziban. Egyszerre nem tudná végignézni, max. egy-két rész köti le, esetleg olyan 15 perc, több nem. Inkább megy játszani. Ez így is van rendjén szerintem, én nem várom el tőle, hogy egy óránál tovább nézzen egy filmet, mesét.
2011. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 20 hónapost vittem cirkuszba, tátott szájjal, mozdulatlanul bámulta 1,5 órán keresztül az előadást. Pedig ő aztán tényleg örökmozgó! A múltkor templomba vittem a keresztfiam konfirmálására, ott is szépen ült egy félórát, pedig az tényleg unalmas volt. Moziba mondjuk nem vinném el, mert a tévét egyáltalán nem értékeli.

Én a helyedben elvinném, leültök a szélére, ha nagyon nem bírja, kijöhettek egy kicsit.

2011. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!