Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmennétek a nyáron 2.5éves...

Elmennétek a nyáron 2.5éves gyerekkel és 6hónapos pocaklakóval olaszországba, autóval, másfél hétre nyaralni?

Figyelt kérdés
nemtudom bennem van egy félsz, hogy akármi történik úgy istenigazán még megértetni se tudjuk magunkat.
2011. márc. 17. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én voltam, elis mennék nyugodtan (ha minden rendben van)

Az viszont igaz, hogy én beszélek angolul, németül, spanyolul tehát ha van valami,akkor sincs gond,mert angolul minden orvos tud.

2011. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is elmennék, de mindenre felkészülnék. Pl. leíratnám egy papírra olaszul, hogy 6 hós terhes vagy, hívjanak orvost, stb. Most ez lehet hogy morbid, de legalább ha ott bárkinek megmutatja az ember tudnak segíteni. Sőt a neten kikeresném az ottani ügyelet címét, hogy a taxi eltudjon vinni.

Szóval, én ilyeneket biztos kijegyzetelnék, és közbe élvezném a nyaralást!

És nem is lenne semmi baj! :))

2011. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Mi is voltunk ennyi idős gyerekkel Olaszországban, autóval! Kisfiam egész nap tiszta homok volt, tetőtől-talpig :-) Hatalmasakat aludt a jó levegőn napközben is!

Azóta is megyünk minden évben, van hogy kétszer is (ősszel nagyon jó áron lehet utazni), imádja!!!

Idén teljesen el van kenődve, mert júliusban érkezik a kistesó és ezért idén kimarad a tenger - próbálom apját rábeszélni, hogy menjenek kettesben :-)

Amúgy mi németül beszélünk, de sokat nem értünk vele, mert szinte mindenki az angolt használja idegen nyelvként. De ez sose okozott problémát, hidd el, hogy megérteted magad valahogy! Ráadásul rengeteg a magyar turista, ha ne adj isten segítség kellene, akkor biztos nem lenne gond!

Egy a lényeg!!! Ne aggódd túl az egészet, és ne úgy állj hozzá, hogy ez mennyi gond, mert akkor el lesz cseszve a nyaralás!

2011. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok... bocs, most látom, hogy 6 hónapos pocis vagy... én úgy olvastam elsőre, hogy 2,5 éves és 6 hós babával mennétek.

De így is mennék :-)) Igaza van az egyik hozzászólónak: egy papírra írj le minden fontosat olaszul (google fordító segít)!

2011. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Menjetek, ne hagyjátok ki! Max még a nyári dugóra érdemes rákészülni egy kicsit, pár flakon + vízzel. Az orvosi ellátással nincs gond, főleg Rómától északra. Az orvosok nagy %-ban beszélnek angolul, de az átlag állampolgárokra nem jellemző, kivétel a fiatalabb korosztály.
2011. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TKI Ibolya ***** válasza:

Én nem mennék.Nem a kisgyerek miatt hanem a pocaklakó miatt.Mi van ha történik valami veled vagy a pocaklakóddal?Itthon legalább megértene és a saját dokiddal is tudsz beszélni.Lehet hogy én aggódóm túl a dolgot de sajnos nekem az első babámmal hasonló idősen kellet rohanni a kórházba mert elkezdtem vérezni pedig nem volt semmi előjele.Én is nyaraltam de csak 30 km-re voltam az otthonomtól.Szerintem ki lehet bírni egy nyarat nyaralás nélkül vagy országon belül.Harmadik babámat várom és az előző kettőnél sem mentünk messzire.


39+5 hkm

2011. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha megtehetném,elmennék! Még 2 gyerekkel is + a pocaklakó!


Ne hagyd ki,ha megteheted,menjetek!!

Jó nyaralást előre is!

És boldog babavárást,és egészséges kisbabát!!


Üdv: 2 gyermekes,14 hkm

2011. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is mennék!

Tavaly mi is voltunk, bár csak pocaklakó volt, " plusz gyerek" nem, és én is pont 6 hónapos terhes voltam. Persze, amikor kiderült, hogy jön a baba, már februárban megbeszéltük a párommal, hogy hát akkor igen, idén kimarad a tengerpart, mert kissé féltem épp a föntebb említett dolgoktól, bármi történhet...stb. Aztán ahogy telt-múlt az idő, semmi gondom nem volt, a terhesség első 8 hónapjának minden percét élveztem(utána hátfájás, gyomorégés), úgy döntöttünk miért ne mennénk, hiszen nincs semmi bajom, nem vagyok beteg, sőt:)! Ja, és még ami érdekes volt, és a legtöbb ember, akinek meséltük megdöbbent, hogy kempingbe mentünk, sátorral! És iszonyú jó volt,persze megpróbáltak lebeszélni, hogy fölfázok, meg hajolgatni kell... De hatalmas sátrunk volt, annyit hajolgattam, mintha egy rendes házban laktunk volna, és 50 centi magas ágyon aludtunk, szóval föl sem fáztam. Én icipicit beszélek angolul, ha te nem, akkor szerintem írj össze pár dolgot, akár innen a netről, pl.olyanokat, hogy terhes vagy, minden rendben volt eddig, de most fáj a hasad, görcsölsz, vérzel...stb, amit esetleg elmondhatsz a dokinak. És igen, nézdmeg előre hol van orvos a közelben, esetleg telefonszám, tanuld meg előre akár olaszul is, hogy hová kell kimennie az orvosnak. De jobb ha a párod is készül ilyenekre. De bízzunk benne, hogy semmi gond nem lesz, és nyaraltok egy jót! Jó szórakozást Nektek előre is!

2011. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Simán!
2011. márc. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem,de csak azért mert csak makogni tudunk angolul,és ha ne adj' valami baj lenne a pocaklakóval,akkor nem tudnám elmondani.Belföldre viszont simán.
2011. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!