Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül hagynátok 2 hós babát...

Egyedül hagynátok 2 hós babát az ágyban, amíg lementek a lépcsőházba beengedni valakit?

Figyelt kérdés
2 hós babával vagyok itthon egyedül, 4. emeleten. Rendeltem pizzát a minap, de sajnos nem működött a lift áramszünet miatt, sem pedig a kaputelefon. Azon gondolkoztam, hogy ha a futár nem tud bejönni, akkor nyilván fel fog hívni mobilon, és le kell mennem beengedni. Arra az időre betettem volna a kiságyába a lányomat. De ez nem gond, ugye? Végül aztán megoldódott a dolog, be tudott jönni a futár, úgyhogy a kérdés csak elméleti, de azért kíváncsi vagyok.
2011. júl. 1. 08:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Van bébiőröd-légzésfigyelőd? Ha igen, akkor simán. Hiszen wc-re is el kell menned, és ha éppen nagy dolgod van, az is tart annyi ideig, míg leszaladsz a lépcsőházban...
2011. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen van bébiőröm. Csak arra gondoltam, hogy ha nem vagyok a lakásban, akkor "bármi" történhet, és mégsem tudok olyan gyorsan visszaérni, mint amikor csak kiszaladok a mosdóba.
2011. júl. 1. 08:44
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
én otthagynám
2011. júl. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ki kell menni, ha valaki csenget, mert nincs kaputelefon. Igaz ez csak 1 emelet, és rohanok, de muszáj. Csak az tid bejönni hozzánk, akinek kulcsa van, ergo se vendég, se gyerekorvos, postás, csak ha megyek. A gyerek persze ágyban, járókában.
2011. júl. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nézd, nyilván nem hagysz bekapcsolva pl. vasalót, nem hagysz égve a függöny alatt gyertyát, nem hagysz rotyogó ételt a tűzhelyen, stb... a többi baj akár akkor is megtörténhet, amikor éppen a budin ülsz.

Egy 2 hónapos baba meg ha be van rakva az ágyába, ott nem lesz semmi baja, nem tud legurulni róla, vagy ilyesmi. Viszed magaddal a bébiőrt, és csókolom. :)

2011. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne hagyhatnád ott? Nem hiszem, hogy minden percben ott ülsz mellette. Vagy igen? Az a lényeg, hogy biztonságban legyen. Gondolom, amúgy a kiságyra gondoltál, mert olyan ágyon nem szabad hagyni, amiről legurulhat.
2011. júl. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Persze, nem ülök ott mellette amúgy sem egyfolytában...

Igen, a kiságyra gondoltam.

Oké, akkor már kicsit nyugodtabb leszek, ha még egyszer előfordul ilyen. Csak olyan fura volt belegondolni, hogy egyedül hagyom a lakásban , még ha csak pár percre is, de persze nyilván egy ilyen pici baba még nem tud magában kárt tenni.

2011. júl. 1. 09:20
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
Szia.En most jartam meg a boltot amig a 7hos kislanyom aludt.Igaz itt van a haz elott a bolt.Mar maskor is leszaladtam amig aludt.DE meg az ablakokat is bezarom nyilvan se gyertya nincs se vasalo se tuzhely semmi ilyen amibol esetleg baj lehet.Nyilvan nem fog almaban kiugrani a kisagybol:D
2011. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

Biztos sokan nem hagynák ott, én igen. Sokszor otthon hagytam így lányom, mikor aludt a kiságyban, míg én átszladtam a szomszéd boltba egyvalamiért..

Igaz, ezt is addig teszi az ember, míg baj nincs. mert baj megvan egy másodperc alatt. Pl bukjon és nyelje félre-megfullad... de szerintem néha ilyet megtesz az ember...

2011. júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Hú, én azért a boltba nem mennék.

Az azért mégis több idő, mint kinyitni a kaput és beengedni valakit.


Utolsó válaszoló! Nem értelek!

Ezt írod: "Igaz, ezt is addig teszi az ember, míg baj nincs. mert baj megvan egy másodperc alatt. Pl bukjon és nyelje félre-megfullad... de szerintem néha ilyet megtesz az ember..."


Ha tisztában vagy vele, hogy gond lehet, miért reckírozol? Óriási felelőtlenség, amit csinálsz, csináltok!


Kaput nyitni max. 1-2 perc (emelet függő). Wc-re menni, másik helyiségben tartózkodni azt jelenti, a lakásban vagy, bármit hallasz, mész a gyerekhez.

De boltba menni, ahol nem tudod, mennyit vársz, lehet akár 10 perc is. Én inkább nem kockáztatok!

2011. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!