Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül hagynátok 2 hós babát...

Egyedül hagynátok 2 hós babát az ágyban, amíg lementek a lépcsőházba beengedni valakit?

Figyelt kérdés
2 hós babával vagyok itthon egyedül, 4. emeleten. Rendeltem pizzát a minap, de sajnos nem működött a lift áramszünet miatt, sem pedig a kaputelefon. Azon gondolkoztam, hogy ha a futár nem tud bejönni, akkor nyilván fel fog hívni mobilon, és le kell mennem beengedni. Arra az időre betettem volna a kiságyába a lányomat. De ez nem gond, ugye? Végül aztán megoldódott a dolog, be tudott jönni a futár, úgyhogy a kérdés csak elméleti, de azért kíváncsi vagyok.
2011. júl. 1. 08:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%

beteszed a kiságyba és semmi baj nem lesz az a 5 perc alatt


ennyi idősen még nem mászik ki áll fel és egyebek max sirizik kicsit ha rá jön nálam rendszeresen előfordult h amíg aludt lementem a boltba vagy postára soha nem ébredt fel max akkor csak mikor vissza értem ezek úgy 10 perces körök voltak

2011. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
Úristen, ennyire kisebbségben lennék azzal, hogy nem hagynám magára a gyereket? Én is a negyediken lakom, de soha nem hagytam magukra a gyerekeket! Nem csak azzal lehet gond, hogy pl tűz üt ki, hanem abba is bele kell gondolni, hogy pl nem tudsz visszamenni a lakásba, mert éppen akkor törik bele a kulcs a zárba. Persze az esélye nem sok, de azért én nem kockázatnék. Inkább levinném magammal a picit, kedves Kérdező.
2011. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem hagynám egyedül a lakásban a gyerekemet.

Közértbe menni, hát eszembe se jutna, szerintem felelőtlenség.

2011. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Én otthagynám. Én mondjuk kertesházban lakom, de számtalanszor volt olyan, hogy a postás ajánlott levelet,csomagot hozott, kimentem átvenni. Vagy ha kaját rendeltem és csöngetett, kiszaladtam. Ha tényleg csak arról van szó, hogy leszaladsz átvenni a pizzát, teljesen rendben van. Az ember wc-re se viszi magával a gyerekét, mégsem lesz a gyereknek addig baja a kiságyban. Félre értés ne essék: Én se hagytam soha magára a gyerekem, de attól, hogy 2 percig egyedül van az ágyában, nem lesz baja.
2011. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azon is gondolkodtam, hogy esetleg leviszem magammal a babát kenguruban. Bár még nem használtuk, szóval kérdéses , hogy megmaradt-e volna benne. Igen tudom , hogy talán butaság de nekem is megfordult a fejemben az, amit az egyik válaszoló írt, hogy esetleg nem tudok visszamenni valami miatt a lakásba. Nyilván nem pont most fog beletörni a kulcs a zárba - de ha mégis? Elég régi ház, ráadásul felújítás van, tele van munkásokkal, törmelékekkel, áramszünet is van, szóval most tényleg olyan a helyzet, hogy történhet sokminden, amire nem is gondolna az ember. Mondjuk ebből az 5-10 percből nem lett volna baj nyilván.
2011. júl. 1. 16:05
 16/23 anonim ***** válasza:
17%
Ja persze...éjszaka is szoktam magára hagyni órákra amikor aludózom,mégsem állt még meg a növésben.....
2011. júl. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kertes ház teljesen más kérdés. Ott nem zárod be az ajtót, amíg kiszaladsz. De egy társasház, ahol bárki idegen járkálhat és kulcsra kell zárni a lakásajtót, az már több "veszélyforrást" rejt. Ráadásul az ajtó az egyetlen, ahonnan megközelítheted a lakásodat, míg egy kertes háznál vannak ablakok, esetleg másik ajtó is... Szóval nem ugyanaz a kettő.

A negyediken lakó voltam :)

2011. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
Én nem tenném, a szemetet se viszem le úgy, hogy a gyerek egyedül maradjon. Kizárhatom magam (!) vagy elromolhat a zár, beletörhet a kulcs, lehet forró vizes csőtörés, lehet elektromos tűz, betörhetnek épp abban a két percben. Vagy csak megijed, hogy senki nem reagál a sírásra és pánikba esik. Nem valószínű persze egyik sem, de mégse ér annyit.
2011. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még a szemetet is úgy vittem, ki, hogy mikor mentünk sétálni a kocsiban volt a folyosón, és a pár méterre lévő ledobóig elmentem, kidobtam, majd vissza kezet mosni, és indultunk, szóval végig láttam hallottam. Én nem mennék le 4 emeletet, otthagyva a kiságyban, bezárva alakásba, de nem is itélem el aki megteszi. A boltba elmenni felelőtlenebb dolog már.
2011. júl. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó, mondjuk így olvasva elismerem: tényleg más a kertes ház, mint az emeletes... de szerintem az is gond nélkül megoldható, hogy az ember felkapja a gyereket és leszalad (liftezik) a bejárathoz átvenni a pizzát. Jó persze fogni az egyik kéézzel a gyereket, fizetni, aztán a pizzát... De azt hiszem mi anyukák nagyon gyorsan belejövünk ebbe. Én is van, hogy felkapom a gyerekem és kiszaladok úgy, hogy nincs rajta cipő, így kénytelen vagyok egyik kezemmel tartani a 14 kilóját, a másikkal aláírni. Ezekbe bele kell jönni. Mert így belegondolva emeletes házban szerintem én is hagynám ott.

A "kertes házas" voltam. :-)

2011. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!