Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 5 éves. Magas láza...

Kislányom 5 éves. Magas láza van, mandulagyulladástól (39.5-40), és a 3*10 csepp cataflam nem húzza le neki. Mennyire növelhetem a cseppek számát ha 20kg a gyermek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 10:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én annak idején a menstruációs görcseimre szedtem be 1x Cataflamot, mert a barátnőmtől kaptam. Ő annyira görcsölt hogy napi 5-7 db-ot is be kellett belőle szednie, hogy hasson, pedig a Cataflam egy lórúgás! Sztem ha csepp, ha nem, gyereknek biztosan nem ez a legjobb megoldás, mert marha erős, és elsősorban görcsoldó, nem lázcsillapító!


Végigpróbáltátok a dokival az összes lehetőséget a lázcsillapításra? Mert ha nem, nem tudom miért ezt javasolta. A húgomnak sem vitte le soha semmi a lázát, de az Algopyrin injekció pl. hatásos volt végső esetben, vagy a Rubophen tabletta (vagy Algopyrin tabletta), ha a gyerek szirupok (Panadol, Nurofen) nem hatásosak. De tényleg kombinálni kellene a hűtőfürdővel mindenképp. A tablettát pedig össze tudod törni neki és pl. egy kis ömlesztett sajtba belekeverni (Medve), és azt már meg tudja enni.

2009. ápr. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: az adagolást is kérdezted, fél tabletta Algopyrin összetörve, ha egy órán belül nem használ, lehet még egy felet (már nincs benne annyi hatóanyag mint régen, úgyhogy egy fél tablettával biztosan nem terheled túl).
2009. ápr. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!