Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy ne bántsam meg (anyagiak)?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje, kb. 1 éve én fizetem a férjem felvett hitelét, mert neki felbomlott a munkahelye, azóta nincs egy stabil munkája, csak hébe-hóba. Fél éves a kislányunk, itthon vagyok vele GYED-en, aminek a 60% a fizetnivaló, a hitel, és persze a többit a gyerekre költöm. Idejét nem tudom mikor költöttem magamra egy kicsit. Viszont ha a férjem keres egy kis pénz azt nem adja ide nekem, mondván, hogy kell tankolni, meg legyen nála pénz, mert sok a fizetni való, pedig semmit sem fizet. Azt mondja szégyenli, hogy én fizetek mindent ,de ő mégsem tesz semmit, ha elkezdek vele beszegetni és rátérek az anyagiakra, akkor mintha nem is hozzá beszélnék. Mit tegyek?
2010. ápr. 19. 11:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
add oda neki a hitel csekkjét és kérd meg, hogy fizesse ki...
2010. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
vagy adj neki bevásárlólistát, de pénzt ne...
2010. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A számlákat is te fizeted? Ha igen, akkor abból is a kezébe nyomhatsz egy halommal.
2010. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ha megkapom a pénzt kártyára megy amiből x összeget egyből utal is tovább a bank, így biztos, hogy minden hónapba ki van fizetve a hitel. A férjem kezébe egyáltalán nem áll meg a pénz, ha nincs pénz rá tud, ha viszont van akkor nem néz mi vesz és mennyiért. Én viszont nagyon spórolós vagyok, megnézem mit, hol és mennyiért veszek. Ő úgy van vele, ha lemegy a boltba és vesz egy kiló kenyeret az már jó, vagy ha vesz a gyereknek egy kis ruhát. Régen nem ez volt, leültünk kiszámoltuk mit hová, mennyit kell befizetni és amennyi maradt azt költöttük, közösen. De mióta megszűnt a munkahelye mint akit kicseréltek olyan.
2010. ápr. 19. 11:46
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

csak ugyan azt tudom elmondani, mint az előttem szólóak :)

Én is oda adnám a csekkeket, ha nem ad pénzt, mert sok a fizetni való, akkor mondanám neki, hogy tessék, akkor ezt fizesd ki-ennyi!!!

2010. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
52%

Nem akarom a férjedet védeni, de tényleg horror ára van a benzinnek.

Nem tudom milyen autótok van, de talán átmenetileg egyenesbe hozhatná a dolgokat ha lecserélnétek egy kissebbre..


Én hasonló cipőben járok de csak munka terén, nincs még gyerek, és hitel se, de eladtam az 1.6 os citroenem és inkább vettem 130 ért egy kis 900 ccm es daihatsut! Negyed annyit költök azóta benyára és ugyanúgy állok a dugókba a pirosnál mint aki alatt 3 ezres motor van..


A hitelt meg muszáj fizetnetek különben könnyen tönkremehet az egész család emiatt, és gondolom ez fontosabb mint az hogy már nem költöttél magadra fél éve..



Talán az lenne a megoldás, ha a férjedet rábírnád arra hogy te vezesd a háznál a kasszát!!

2010. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
tiltsd le az inkasszót és kérj csekkeket, és add a kezébe, majd rájön, hogy hová kell adja a pénzt
2010. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

" Nem akarom a férjedet védeni, de tényleg horror ára van a benzinnek.

Nem tudom milyen autótok van, de talán átmenetileg egyenesbe hozhatná a dolgokat ha lecserélnétek egy kissebbre..


Én hasonló cipőben járok de csak munka terén, nincs még gyerek, és hitel se, de eladtam az 1.6 os citroenem és inkább vettem 130 ért egy kis 900 ccm es daihatsut! Negyed annyit költök azóta benyára és ugyanúgy állok a dugókba a pirosnál mint aki alatt 3 ezres motor van..


A hitelt meg muszáj fizetnetek különben könnyen tönkremehet az egész család emiatt, és gondolom ez fontosabb mint az hogy már nem költöttél magadra fél éve..



Talán az lenne a megoldás, ha a férjedet rábírnád arra hogy te vezesd a háznál a kasszát!!"



nem kell kocsival járni annyit, az is megoldás, a hitel, ha jól értem nem közös, a férj vette fel és használta fel, és a keresetéből egyetlen fillért nem ad haza???? fizessen csekkeket, vagy fizesse a saját hitelét, hosszabb távon elképzelhetőnek tartom, hogy szépen kiraknám, azt oldja meg magának a fizetnivalókat

2010. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt csinálnám, mint a többiek: a kezébe nyomnám a csekkeket és a bevásárlólistát, kezdjen vele, amit akar.
2010. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
El vagyok képedve. Ezt teszi a férjed, akinek el kellene titeket tartani, így, hogy te gyeden vagy? Hol van neki a férfiúi önbecsülése?! Te meg fizeted neki a nyamvadt hitelét? Már rég eladattam volna vele a kocsit, az árából rendeztem volna a hitelt. Hány éves a férjed? Az kevés, hogy azt mondja, hogy szégyenli, mert azért csak eltűri. Ajánld neki fel, hogy visszamész dolgozni, ő meg maradjon otthon a kicsivel gyesen, így valamivel több pénzetek lenne.
2010. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!