Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iszonyatos testvérféltékenység...

Iszonyatos testvérféltékenység! Segítsen valaki! Tanácsok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, kislányom 4 hetes. Kisfiam rettenetesen anyás és most a hugi nagyon hasfájós. Rengeteget van ölben, nem tud elaludni magától, ha elalszik is, sokszor megébred, és kezdhetem előlről. Fiacskám rendkívűl nehezen viseli. Dühkitörései vannak, hisztirohamai, csapkod, dobál, kiabál, sír, verekszik. Sokszor mindhárman sírunk, és persze a férjem sem nevet... 4 hét alatt öregedtem vagy 10 évet. :( A kicsit most tudtam lerakni, eddig állt a bál, persze a nagyot ma sem én altattam, hanem az apja, és a szívem megszakad érte, mert mindig hív. Nade a hugi meg már vörösre ordította magát a pocakja miatt. Tiszta stressz vagyok, a tejem is kevesebb lett. :( Sajnos nem engedi magát a kisfiam bevonni a pici körüli teendőkbe, és direkt provokál. Ha altatok zajong, ha szoptatok, rángatja alólunk a szopipárnát. Teljesen kezelhetetlenné vált, pedig sokat beszélgetek vele erről. Akkor megértőnek tűnik, majd 5 perc múlva eltorzúlt arccal csalapál, sőt ma a felmosóval akart megütni, mikor ringattam a tesót. :( Segítsetek, kérlek, mert komolyan be kell nyugtatóznom magam, hogy ezt ép ésszel kibírjam. Biztosan azt hiszitek, ezzel a mondattal erősen túlzok, de higyjétek el, hogy nem. Azt sem tudom, hogy élem túl a napokat... Teljesen kivagyok...
2011. júl. 9. 01:11
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
86%

Ó, ti szegények!

Én is azt gondolom, a kicsi gondozásából, ringatásából, vigasztalásából kell minél többet átadnod más családtagoknak. A nagy előjogai természettől adottak, szerintem még hangsúlyozni is érdemes őket. Nagyobb, okosabb, ügyesebb, tehát többet szabad neki, mint a kicsinek. Kaphat gumicukrot. Felmehet a nagy csúszdára, tud segíteni apának a szerelésben, stb. A kicsi meg mindezt nem tudja. Az csak sír, eszik, meg alszik.

Ha meg néha szeretne elfeledkezni róla, hogy ő nagy, nyugodtan játsszatok kisbabásat. Pólyázd be egy takaróval, ringasd, masszírozd meg a hasát, mintha egy nagy játékbaba lenne. Az én középső lányom tizenkét éves volt, mikor az öccse született. Magának is kikunyerált egy cumisüveget, mikor a babaholmit beszereztük. Amíg én a babával a kórházban feküdtem, ő valami megfázásra hivatkozva otthon maradt a suliból pár napra, és cumisüvegből szürcsölgetett teával kúrálgatta magát. De egy kétéves még nem oldja meg ezt önállóan.

És nagyon jó, hogy legalább abban az időben, míg a nagyi tutujgatta a babát, együtt tudtatok lenni. Az hogy méltatlankodik, mikor újból a tesója kerül sorra, természetes, nem jelenti azt, hogy nem ért semmit az előtte való két óra.

2011. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
0%
Mi az hogy elégitse ki a nagyot a kicsinek jobban szüksége van rá , ne foglalkozz a naggyal egy napig majd este menj hozzá hogy ha nem foglalkozol a hugival akkor nem foglak szeretni!Igy majd megtudja a magyarok istenét nem babusgatni!
2012. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!