Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iszonyatos testvérféltékenység...

Iszonyatos testvérféltékenység! Segítsen valaki! Tanácsok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, kislányom 4 hetes. Kisfiam rettenetesen anyás és most a hugi nagyon hasfájós. Rengeteget van ölben, nem tud elaludni magától, ha elalszik is, sokszor megébred, és kezdhetem előlről. Fiacskám rendkívűl nehezen viseli. Dühkitörései vannak, hisztirohamai, csapkod, dobál, kiabál, sír, verekszik. Sokszor mindhárman sírunk, és persze a férjem sem nevet... 4 hét alatt öregedtem vagy 10 évet. :( A kicsit most tudtam lerakni, eddig állt a bál, persze a nagyot ma sem én altattam, hanem az apja, és a szívem megszakad érte, mert mindig hív. Nade a hugi meg már vörösre ordította magát a pocakja miatt. Tiszta stressz vagyok, a tejem is kevesebb lett. :( Sajnos nem engedi magát a kisfiam bevonni a pici körüli teendőkbe, és direkt provokál. Ha altatok zajong, ha szoptatok, rángatja alólunk a szopipárnát. Teljesen kezelhetetlenné vált, pedig sokat beszélgetek vele erről. Akkor megértőnek tűnik, majd 5 perc múlva eltorzúlt arccal csalapál, sőt ma a felmosóval akart megütni, mikor ringattam a tesót. :( Segítsetek, kérlek, mert komolyan be kell nyugtatóznom magam, hogy ezt ép ésszel kibírjam. Biztosan azt hiszitek, ezzel a mondattal erősen túlzok, de higyjétek el, hogy nem. Azt sem tudom, hogy élem túl a napokat... Teljesen kivagyok...
2011. júl. 9. 01:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

Milyen buta és szomorú dolog, hogy valaki a fenékre csapást, bármiyen verést javasol ilyen pici kis gyereknél! Németországban ezért el is vehetik a gyereket. Ha a szomszéd vagy bárki meglátja, hogy a gyereked popójára csapsz, jelent is föl.

Olvastam egy választ, amiben azt tanácsolják, hogy az apa altassa a kicsit, anya pedig a nagyot. Ezt lehet felváltva, attól függően, hogy a nagy hogyan viseli. Be lehet vonni egy idő után a nagyot, hogy gyere, nézzük meg apáékat, énekeljünk a kicsinek, stb... A kisfiad te ismered a legjobban, próbálj meg igazán figyelni rá, és tudni fogod, mit tegyél. Ne stresszelj, mert az érzi, és ő sem lesz tőle nyugodt. Nehéz periódus, kitartást hozzá!

2011. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Amit a nagyfiú csinál, az figyelemkeresés. Amikor csak tudsz, kitüntetett figyelemmel, lehetőleg csak vele foglalkozz. Tudom, ez egy kicsi mellett nagyon nehezen megoldható, férjed vagy nagymamák segítségére nagy szükség van hozzá.
2011. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy gondolom, ha neki megy az anyjának felmosónyéllel a 2,5 éves, az már annak a jele, hogy annyira igényli az anyai szeretetet, hogy azt akarja, amíg elveri, legalább vele foglalkozzon. Pontosan tudja, hogy verés vagy szidás lesz a vége. És valóban ha elvered, akkor megkapja a figyelmedet, mert másképp biztosan nem. Beszélgetned sem erről kéne vele, hogy semmi szükség erre, hogy kiharcolja magának a verést. Borzalmas dolog, hogy ilyen helyzetbe sodródott egy ilyen kicsi gyerek. Nagyon nagyon elrontottatok valamit a naggyal kapcsolatban.


Én azt mondom, a következő kommentedben (kezdj ezzel) írj jó dolgot csupa-csupa jó dolgot a nagyról. Beszélgess vele, de ne arról, hogy hogyan viselkedik, hanem teljesen másról. Akár szoptatás közben is. Meséljetek, verseljetek. Ne a kicsivel kapcsolatos teendőkbe vond be, hanem az ő teendőibe kapcsolódj te be. De biztos nem lesz könnyű eltérítened és elhitetned vele, hogy ő is fontos és nem csak akkor azért figyelsz rá, hogy beszélgess vele a bűneiről meg megvered, mert már másképp nem tudsz rá szorítani időt.

2011. júl. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Ha nyugtatózol,akkor tápszeres a kicsi gondolom.

váltsatok tápszert,de melyik hasfájás elleni szert probáltátok eddig?lehet az se jó neki....

2011. júl. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
61%
na de testvérvéltékenység ide vagy oda ha a gyerekem ütne a felmosóval,biztosw nem a jajjhagymárabbakisfiam gügyögéssel kezdeném...
2011. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem nyugtatózok, de úgy érzem, szükségem lenne rá... A kislányom anyatejes.


Imádom a kisfiamat, ezerféle szép és jó dolgot tudnék róla írni... Viszont, ha a hugi van a kezembe, nem partner semmiben. A kislányomat kendőbe magamra kötöm, kérem, hogy játszunk valamit, de nem igazán vevő rá. Egyszerűen még nem tudja feldolgozni, hogy már nem egyedül van...de igazából még én sem... :( Nagyon sajnálom szegény kis angyalomat, de pl. tegnap átjött anyósom átvenni a picit, aki szinte folyamatosan üvöltött nála, addig én 2 órát folyamatosan a kisfiammal foglalkoztam, majd mikor jött a szoptatás, ismét agresszív lett. :(

2011. júl. 13. 08:04
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan még nem vagyok anyuka, de az biztos, hogy ha azt érzi fontosabb nála a kicsi, az végzetes útálatot szülhet. Ha vendég jön Hozzátok, annak is meg KELL mondanotok, hogy a nagynak hozzon egy szelet csokit, egy apró játékot, egy kifestőt, vagy valamit, amit a kicsinek NEM!! Sokszor az van, h jönnek a rokonok és a kicsit dicsőitik a nagyon meg szinte arrébbküldik. Ő nem érti mi annyira csodálatos egy bőgőmasinán... És mindenki imádja??? De miért?? Nehéz ezt feldolgoznia. Csinálj olyat, hogy tényleg többet legyetek a nagyobbikkal, legalább az első időkben. Akár a nagyira bízni a picit és a naggyal emnett hármasban, mint azéelőtt. És ha a kicsi sír, nem kell egyből otthagyni a nagyot. Attól nem lesz baja ha pár percig pityereg. Ne kényezted el a kislányt, h egyből felkapod, meg ringatod... Így évek múlva sem lesz egy perced sem... Biztos jobb lesz a helyzetm de várnod kell.. MÉg nagyon kevés ideje volt megszoknia a fiadnak az új helyzetet.. Ez az időszak (első hónapok) a legnehezebbek... Kitartást és ügyesen!! :)
2011. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok gondolatom van, el ne felejtsem őket, mire leírom.

Először is, a nagyon próbálja amennyire lehet apa is lekötni, és "váljon kicsit apássá". Aludni, játszani apával is tud.

Vagy jobb megoldás, hogy a kicsit ringassa apa. Szokja meg, hogy apja is van, mert különben nem fogsz tudni kettészakadni. NAgylányom nagyon cicis volt-el is rontottam. A kicsit nem tettem. Szopi, majd apának adtam, böfiztesse és ringassa ő, amíg én altatom a nagyot (mert nem alszik el egyedül). Nálunk is volt gond eleinte, de túléltük, sőt, ha hiszed, ha nem , már nem is emlékszem rá, pedig én is meg akartam szökni.

Aztán van egy könyv, aminek bár én az első részét olvasom- Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hoyg elmesélje- van könyvük a testvérféltékenységről, amit most akarok megvenni.Az említett könyvet bátran ajánlom, sokat tanultam belőle, gondolom a féltékenységes is nagoyn jó!

Aztán beszélj szakemberrel. És nem a védőnőre vagy dokira gondolok, akik persze adhatnak hasznos tanácsot. Menj pszichológushoz-.aki ha jó szakember, nem csak azt fogja hajkurászni, hogy szabadulj ki néha a körből-mert ez is fontos, nem nemmindig kivitelezhető, ahogy nálam sem.

A hisztire ne reagálj, akármilyen nehéz is. HA reagálsz rá, csak megtanulja, hogy ezel provokálhat.

Ha tuodd, add oviba, van ahol már 2,5 évesen beveszik, ha szobatiszta. VAgy egy ismerősöm állította, hogy beadta bölcsibe a nagyot, mert törvény adta joga anyának bölcsibe adni a nagyot a kicsi 20 hetes korági-járj utána, lehet segít a nagynak is leveztni az energiát, foglalkoznak vele, lehet szeretné is, és könnyebb lenne az ovi is utána.

Hirtelen azt hiszem ennyi.

A tej meg nagyon fontos!! NEkem is elment-családi okok miatt- és igen megterhelt a havi 15.000 ft tápszer kiadás! Apa is vegye ki a részté, és áldozz rá, hogy néha elmenj egy órát sétálni, fagyizni, barátnőzni, amíg apa babázik!! Nagyon fontos, nem köhezly!

És megértelek! Tudom, milyen nehéz, de túl lesztek rajta, pár hónap mulva nem is fogsz rá emlékezni... de sajna minden kornak megvan a hátránya, mire egy gond megoldódik, jön a következő...

3 éves és 16 hós lányok anyaj

2011. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyébként nem testvérféltékenység.

Egyszerűen elvesztett téged, és téged akar visszakapni.

Ha te mellette lennél, érezné, hogy szereted, nem kell drasztikus eszköz a figyelmed kivívására, akkor semmi baja nem lenne a testvérével.

2011. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon sajnállak, nem lehet könnyű. Egy pár hasznos dologgal esetleg segíthetek. Nagyon jó mesekönyv az Anna Peti és Gergő Bartos Erikától. Sok része van és mindig van egy olyan történet amiben hasonlóak vannak. Esetleg ha ebből olvasnál neki könnyebben tudná feldolgozni a történteket. Hasonló történetek amit linkeltem neked

[link]

Vidd őket a játszótérre. A kicsit beleteszed a babakocsiba és uzsgyi.A nagy meg jól elfárad legalább.

Vannak a babahinták szerezz be egyet nagyon szeretik a kis hasfájós babák. Miskolcon kölcsönözni is lehet, vagy esetleg kérj kölcsön ismerőstől. Addig foglalkozhatsz a másik gyerekkel. És a legfontosabb mit eszel. Semmi gyümölcs, zöldség, fűszeres és hasonló. Mert azért hasfájós mert valami olyat eszel vagy iszol amire ő még érzékeny. Egy pár hónapot ki bírsz párolt rizsen és húslevesen.

2011. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!