Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul tettem, hogy nem...

Rosszul tettem, hogy nem írattam be oviba a fiamat, mivel úgyis itthon leszek a picivel?

Figyelt kérdés

A nagyfiam októberben lesz 3 éves, a pici most fog születni pár hét múlva. Mindenki kérdezi, hogy akkor a nagy megy oviba, ugye? Én meg mondom, hogy nem, itthon leszünk együtt, és mindenki rácsodálkozik, a gyerek helye az oviban, közösségben van.

Nekem meg az van a fejemben, hogy ha visszamegyek dolgozni, akkor már olyan keveset leszünk együtt, meg ráér még közösségbe járni, most is járunk, igaz nem napiszinten, meg amúgy is olyan anyás, a picinek csak hazahozná a betegségeket, stb....

Majd jövőre beíratom, a picit meg még bölcsibe is be kell majd, vele még kevesebbet leszek együtt, Gyed után már dolgoznék.


2011. júl. 12. 22:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Te ismered a fiad. Nekem nagyon igényelték a gyerektársaságot, az egész délelőttös mondókázást, foglalkozásokat amiket az óvónők jobban tudtak teljesíteni mint én a háztartás mellett, így az enyémek mentek 3 évesen oviba.

Ha a fiadnak ezekre nincs szüksége, akkor tartsd otthon.

2011. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%

Nemrég írtam ki hasonló kérdést, bár még nekünk csak tervben van a tesó, és jövő szeptemberben lesz 3 a fiam, ő 4 évet járna oviba.

Mindenki azt javasolta, hogy írassam be oviba, mert kell neki a gyerektársaság. És belegondoltam, igazuk van.

Minden nap "csavargunk", de gyerekek közt nem igazán van. Ha más nem, max. fél napos lesz eleinte, hogy ne érezze mellőzöttnek magát. Én beíratom, neki is jobb lesz, hogy nem kell egész nap egy síró picit hallgatnia, hanem kortársaival lehet.

2011. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%

Szerintem jogod van eldönteni mit akarsz.Ha te megtudod oldani vagy meg akarod hogy otthon maradjn akkor maradjon.

Már is örülne ha nem kéne visszamennie melozni és a picivel lehetne.Ha nem fáradtál el a 3 év alatt túlzottan és menni fog melette a pici felnevelése is akkor nincs gond,föleg ha van segitséged is.Lehet mondjuk hogy könyebb lenne ha beiratnád,ha mást nem délbe elhozza az ember.Abban igazad van hogy jobb minél többet velük lenni,mert sajnos utána ha bekerülnek oviba suliba már nem lehet velük az ember eleget.Neked kell érezned,ha ezt látod jónak akkor hajrá,mással meg ne foglalkozz.

2011. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
2011. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Semmi baj ezzel! Mi mondjuk szeptemberbe, fogjuk be íratatni de, csak jövő szeptemberbe szeretnénk vinni. Ö akkor lesz 3. 5 éves én is úgy vagyok vele, ha már itthon vagyok a 8 hónapos kicsivel is rá ér menni oviba.
2011. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat, és a linket is! Ott is mindenki az ovira voksolt... Hát, nem tudom. Ha ezt az egy év közösséget elveszem az életéből (utána jár eleget sok-sok évig), azzal rosszat csinálok neki? Szereti a gyerekeket, de nagyon anyás, kis mulya, nem tudja megvédeni magát, mindent később csinált, mint a korosztálya, stb. Talán jövőre jobb lenne...


Nem akarok önző lenni, nem akarom magam mellett tartani, csak azért, mert féltem, de most úgy érzem, ő sem élvezné annyira.


Lehet hátránya ennek az egésznek? Mondjuk, elbírok 2 kicsivel egész nap, mondókázok én neki, foglalkozok vele, aztán jövő ősszel kezdi csak a kiscsoportot.


Tudom mi az előnye, ha adom, de van hátránya, ha nem?

2011. júl. 12. 22:52
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi hátránya nem lesz abból ha csak 1 év múlva kezdi az ovit (közösségbe járhat utána egy életen át)

Nekem szimpatikus a Waldorf pedagógiai szemlélet és ők azt mondják a gyereknek az a legjobb ha 4 éves korig otthon van.

2011. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk másfél év van a két kisebbik között. Most 2,5 a nagyobbik, és beírattam az oviba, ha 3 éves lesz, menni fog, mert egyrészt ő is szeretne már menni (itt a faluban a nagyobb ovisok közül is ismer párat, amúgy meg kb 80m-re van az ovi), másrészt pedig az elmúlt 1 év után (1 éves a legkisebbik) már ALIG VÁROM!!! Eddig a kicsivel nagyon kevés külön idő jutott, amikor csak vele foglalkozhattam.

De ha 3 évesen született volna az öcsike, szerintem én se írattam volna be, nehogy azt érezze, hogy miatta passzolom le. Persze, ez valószínűleg csak nekem lelkiismereti kérdés, ahogy nálatok is csak Neked, és nem a környezetednek meg a kisfiadnak...

És valószínűleg, ha ő lenne az első gyerekem, akkor se tenném. Nagyon nehéz lelkileg elérni ehhez a mérföldkőhöz, legalábbis az elsőnél az volt. (De nálunk ráadásul nagyon jó az ovi! Úgyhogy most semmi rossz érzés nincs ezzel kapcsolatban, pedig nálunk anyósom pont az ellenkezőjét mondta: "Ugye nem megy még oviba?!")

2011. júl. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
én is igy csinálnék,először is mert tényleg eltudom látni mindekettőt,másodszor ne érezze fiam hogy jött egy pici neki meg menni kell,harmadszor nem hoz haza egy ujszülöttnek mindenféle fertőzést.A gyerektársaság fontos ezt megoldanám,mint ahogy most is megteszem,de fontosnak tartom,hogy segítsen,része legyen tesója életében is.én nem vagyok ovi párti,én 4 éves korban iratnám be ha tehetném,de nem tehetem sajnos.
2011. júl. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy gondolkodtam, hogy 3 éves a fiam, alapból beiratnám oviba. Mert fontosnak tartanám, több szempontból is és ez az élet rendje is.

Miért kellene másképp élnie az életét, mint normálisan élné. Nem elég ott a kistesó és akkor még visszatartom olyan dolgoktól, amik természetesek. És ezzel megváltoztatom az ő életének menetét.

Ez, hogy hazahoz mindenféle betegséget- kimondottan visszataszító indok számomra, mert ez olyan, mintha úgy kezelném őt, aki fertőzi a családot. Ilyet soha még csak nem is gondolnék róla, hiszen ő tehet a legkevésbé arról, hogy beteg lesz.

Én hagytam és soha nem fogtam és korlátoztam semmiben azzal a felkiáltással, itt a kicsi. Mert szerintem ezt érzi és ez az alapja a testvérféltékenységnek. Nálunk egyébként nem a nagy féltékeny, hanem a kicsi. Mert a nagy már járhat oviba.

2011. júl. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!