Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korának nem megfelelő ajándéko...

Korának nem megfelelő ajándékok. Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Másfél éves a fiam. 10 hónaposan Mikulásra anyósomtól kapott egy pedálos kisautót, amibe kb. 1 hónapja tud belemászni, de tekerni talán jövőre, ha elér odáig a lába. Karácsonyra kapott tőle egy utánfutós traktort, szintén pedálos, 3 éven felülieknek, erre fel tud mászni, de többnyire leesik, vagy én veszem le róla. 1. születésnapjára 14-es, pótkerekes biciklit kapott, amivel végképp nem tud mit kezdeni, most tanult meg a kis műanyag motorral menni...

Anyósommal egy házban élünk, tehát ismeri a gyerek képességeit. Elmondtam neki, hogy az ilyen, nem neki való ajándékokkal csak kudarcot és csalódást okoz neki, mert nem tud, nem tudhat még velük játszani. Ebből csak azt szűri le, hogy próbálja, próbálja, de nem megy, ettől nem fog fejlődni az önbizalma sem.

Akkor inkább költené olyasvalamire a pénzt, amire tényleg szükség van (pelus, popsitörlő, gyümölcs), vagy fizesse be a Start számlájára, vegyen neki könyveket stb. Mélységesen felháborodott rajta, hogy én nem értékelem, hogy ezeket a dolgokat majd nem kell megvenni később, hanem már megvannak.

Mi a véleményetek?


2011. júl. 20. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy igazad van, hogy később is megvehette volna. Tedd el a padlásra, míg nem tudja használni, és mindig akkor vedd elő, ha úgy érzed, már jó lenne a gyermekednek.
2011. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem azért vesz ilyesmiket, hogy még jó sokáig ne kelljen "kidobni".

Amúgy meg ajándék lónak ne nézd a fogát!

2011. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rakd el, és ha látja, hogy nem használjátok, talán észbekap. Lehet, hogy ajándék lónak nem szép nézni a fogát, de ha valaki ajándékot vesz, vegye már figyelembe, mi az, ami jó is a másiknak.
2011. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok, így igaz, hogy lehet, hogy drága ajándék, de ha nem okoz örömet, csak évek múlva, akkor nem jó ajándék per pillanat... Úgy kell ajándékozni, hogy haszna is legyen, értelme is, és ne feleslegesen, hogy évek múlva jó lesz.
2011. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Hogy örülnék ha fiúnk ilyeneket kapna vagy inkább valamit is kapna anyósoméktól ajándékba!!

Új a boltból vett dolgot még soha nem kapott vagy kölcsönkapottat vagy ismerőstöl megörököltet!:(

2011. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen, teljes mértékben túlreagálod. Örülj neki hogy ilyen ajándékokat kap és nem letudják egy csörgővel vagy egy pár zoknival. Nem kötelező most azonnal erőltetni hogy használja, tedd el és akkor vedd elő ha már nagyobb lesz, nagyon jól fog jönni majd akkor. Nem tudom, de ha én lennék az anyósod akkor tuti nem vennék egy darabig nagyobb értékű ajándékot, mert te azzal "köszönöd" meg hogy még le is teremted érte. Ajándéknak örülni kell mert jó szívből adják és nem kioktatni hogy inkább vett volna ezt vagy azt.
2011. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is túlreagálod. Pl. nekünk amikor megszületett a babánk volt aki WC szűkítőt hozott. :) Most jól jön, hogy nem kellett megvenni csak benyúltam érte a szekrénybe. Ha olyan dolgot kap amit még nem tud használni tedd el szem elől majd később előveszed, ennyi.
2011. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem leteremtettem, szépen megköszöntem, és normális hangnemben elmondtam, hogy ezt most sajnos el kell tennünk, mert még kicsi hozzá, nem tud vele mit kezdeni és veszélyes is. Örülök persze, hogy kap egyáltalán valamit, mert ránk fér, de akkor már vehetett volna olyasmit is, ami most hasznos, nem évek múlva. Végül javasoltam, hogy vehetne neki autót is, 16 és fél év múlva úgyis az kell majd neki, addig meg majd én leszek a sofőrje. Ezen jót nevettünk és ennyi:)

Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 20. 18:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tett el és vedd elő később .Én örülnék ha a fiam valamit is kapnának anyóstól de csak üres igéreteket kapnak ahogy én és a fia is....
2011. júl. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem reagálod túl.Vegye meg akkor mikor már elég nagy hozzá a gyerek.Akkor most kap is meg nem is.4 évesen mit vesz neki?Playstation-t?Anyám is ilyen volt egy időben.Az én fiam 8 hónaposan kapott utánfutós traktort, 18 hósan aksis motort.Na egyiket sem használja még(pedálost nem tudja használni,aksistól fél).Most az van,hogy én mondom ő veszi.
2011. júl. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!