Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korának nem megfelelő ajándéko...

Korának nem megfelelő ajándékok. Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Másfél éves a fiam. 10 hónaposan Mikulásra anyósomtól kapott egy pedálos kisautót, amibe kb. 1 hónapja tud belemászni, de tekerni talán jövőre, ha elér odáig a lába. Karácsonyra kapott tőle egy utánfutós traktort, szintén pedálos, 3 éven felülieknek, erre fel tud mászni, de többnyire leesik, vagy én veszem le róla. 1. születésnapjára 14-es, pótkerekes biciklit kapott, amivel végképp nem tud mit kezdeni, most tanult meg a kis műanyag motorral menni...

Anyósommal egy házban élünk, tehát ismeri a gyerek képességeit. Elmondtam neki, hogy az ilyen, nem neki való ajándékokkal csak kudarcot és csalódást okoz neki, mert nem tud, nem tudhat még velük játszani. Ebből csak azt szűri le, hogy próbálja, próbálja, de nem megy, ettől nem fog fejlődni az önbizalma sem.

Akkor inkább költené olyasvalamire a pénzt, amire tényleg szükség van (pelus, popsitörlő, gyümölcs), vagy fizesse be a Start számlájára, vegyen neki könyveket stb. Mélységesen felháborodott rajta, hogy én nem értékelem, hogy ezeket a dolgokat majd nem kell megvenni később, hanem már megvannak.

Mi a véleményetek?


2011. júl. 20. 16:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom javasolni, hogy jó előre "közöld" vele, hogy mit "szeretne" a gyerek. pl mond azt, hogy ezt nézted ki, de neked túl drága, mi lenne ha közösen vennétek. Erre az én anyósom azt szokta mondani, hogy "ó nem is olyan drága, megveszi ő egyedül". Szóval ez bevált praktika.

De tényleg, ha egy házban is laktok nem szokta előtte kikérni a véleményed? Fura.

2011. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem reagálod túl, igazad van

persze a cuccok jók, csak hát nem most

az autós kommenteden jót röhögtem :D

az én anyósom a másik véglet, tudod mit vett a kisfiam szülinapjára? egy xilofont, ami már volt, egy rózsaszín! szintetizátort, aminek volt mikrofonja is, és ha a hangfal közelébe került, olyan éktelen sípolásba kezdett hogy a gyerek sírva rohant ki a szobából, (kukában végezte) és egy csomag filctollat ami nem fog :)))))

2011. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 1 éves szülinapjára anyósoméktól hordozható DVD lejátszót kapott és még röhögve hozzá is tették, majd 4-5 év múlva jó lesz. Járássegítőt akartak, megkérdeztek mondtam teljesen fölösleges, mert a gyerek pár napon belül járni fog (így is lett), mondtam amit erre szánnak adják ide, mert készülünk homokozóz , hintát, csúszdát venni. Erre beállítottak a DVD lejásztóval. Én már csak jókat röhögök rajta. Ja és mikor szülés után eljöttek hozzánk, hoztak a gyereknek két pár zoknit, a kislány most 14 hónapos, a zokni még mindig nagy rá.
2011. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%

Az én anyósom is ugyanilyen, ő is olyan futóbiciklit vett az akkor másfél éves gyerekemnek fogy fel se tudott rá ülni. Karácsonyra mini babákat, apró kellékekkel, amit lenyelhet. Akkora ruhákat hogy kétszer belefér. És még sorolhatnám...

De ennek ellenére én nem szóltam neki semmit, majd jó lesz akkor, amikor felnő hozzá.

Én örülök annak is hogy gondol rá és mindig kap valamit, lehetnék olyan helyzetben, hogy sz@rik a gyerekre és nem vesz neki semmit. Mert sok ilyen példa is van.

Érdekes módon mostanában meg szokta kérdezni, mekkora ruhákat hord a gyerek, hányas a lába, nemcsak vaktában célozgat. Nem kellett rászólni, mégis észbe kapott.

2011. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
nem reagálod túl. szerintem ha az ember ajándékot vesz, akkor ügyeljen arra, hogy a megajándékozott örüljön is neki, enélkül épp a jó szándék vész el.
2011. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!