Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy néz ki egy kisgyerek...

Hogy néz ki egy kisgyerek haja ha tetves kezd lenni? Csak bölcsibe, oviba lehet olyan, vagy amelyik gyerek még nem jár közösségbe annak is lehet? Felnőttnek lehet úgy magától, hogy nem a gyerektől kapja el?

Figyelt kérdés
Azért is kérdezem mert volt olyan hogy az egyik ismerősömnek a kislányának állítólag tetvet láttak a hajában a bölcsiben és hazaküldték. Persze otthon anyuka megnézte órákon át nem talált semmit. Még elvitte az ő anyukájához is aki néhány gyereket felnevelt már, hogy ő is megnézze, ő sem látott semmit, pedig órákon át nézték és engedte a kicsi, tehát alaposan meg tudták nézni. Miért volt akkor az hogy a bölcsibe meg láttak benne? Az azért olyan rossz egy anyának, mintha leprás lenne, leprásak lennének, pláne más anyukák számára, és mikor pláne alaptalan az egész.
2009. ápr. 4. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne elítélni azt akinél tetvet találnak, mert a legtisztább gyerekkel is előfordulhat, ne érezzétek magatokat rosszul miatta. A tetű nem lesz amúgy "csak úgy", muszáj érintkezni valakivel, akinek van. Egymás hajáról, ruhájáról mászik-ugrik át. Az hogy felnőtt vagy gyerek, teljesen mindegy. A tetűt felismered, a kifejletlen tetű, a serke pedig olyan mintha korpás lenne a haj, de a korpát ha megpiszkálod kihullik, ez meg tapad a hajhoz. Gyógyszertárban lehet kapni sampont/oldatot ami kiírtja, és kapható sűrű fogú fésű is amivel könnyű kiszedni. Remélem segítettem

óvónéni

2009. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondold, hogy a tetvek csak a piszkos fejet szereti! Sőt! Előszeretettel másznak a tiszta hajba. Igazán bárhol el lehet kapni, ahol az emberek haja érintkezik. Akár egy játszótéren is, ahol a gyerekek egymáshoz olyan közel játszanak, hogy a hajuk összeér (a tetű ui. mászik és nem ugrik). De akár a zsúfolt villamoson is el lehet kapni egy erősebb fékezés esetén... Ha beütöd a keresőbe a fejtetű szót rengeteg dolgot találhatsz, képek is vannak róla. Egyébként, ha a gyerek közösségbe jár, érdemes elővigyázatosságból néhányszor lekezelni a haját, mert eleinte nem biztos, hogy az anyuka tetűre fog gyanakodni.. Én is így jártam a 3. osztályos fiammal. Tavaly májusban többször panaszkodott, hogy viszket a feje. Én arra gyanakodtam, hogy mivel új sampont használtunk, biztos amiatt van..na, de aztán a nagy lányomnak és nekem is elkezdett viszketni..amikor megnéztem a fejüket, majd elájultam..tele volt serkékkel (peték) és kifejlett tetvekkel is a hajuk. Vettem a gyógyszertárban 1 liter Pedexet és hetente 1x lekezeltem mindhármunk haját..4 hét múlva egy sem volt.. Pedig, hidd el, nem vagyunk koszosak, hetente 2x mosom a hajam, a gyerekek heti 1x..
2009. ápr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy néz ki?
2009. ápr. 4. 19:47
 4/6 anonim ***** válasza:

A képet sajnos nem lehet bemásolni! :(("A fejtetű (Pediculus humanus capitis) szabad szemmel alig látható, körülbelül 3-4 mm nagyságú, ovális alakú, szárny nélküli élősködő rovar, amely a test azon részein helyezkedik el, ahol szőrzet van (hónalj, szeméremtájék és a mellkas), azonban leggyakoribb megtelepedési helye a fejbőr.


A fertőzés néha átterjedhet a szemöldökre, szempillára és szakállra is. A fejtetűre jellemző, hogy színét a haj színének megfelelően változtatja és a meleg, kevés fényhez jutó fejbőrön igen hamar szaporodik - így az őszi-téli sapkát viselő időszak nagyon kedvező számára. Petéit, a serkéket erős, cementszerű anyaggal szorosan a hajszálak tövéhez ragasztja.


A szürkés színű serkék a hajszálakra masszívan tapadnak, és ellentétben a korpásodás okozta apró pikkelyekkel, azok nem húzhatók le. A legtöbb serke rendszerint a halánték- és a tarkótájon található. A serkék a hajszál növekedésével távolodnak a haj tövétől, így azok fejbőrtől való távolságából következtetni lehet a fertőzés időpontjára.


A serkéből a tetvek 7-8 nap alatt kelnek ki. Egy fejen általában ritkán van 5-10 tetűnél több - hacsak nem nagyon elhanyagolt. A fejtetű az éhezést rosszul tűri, naponta többször (5-10 alkalommal) vért szív - kizárólag az ember vérét szívja -, eközben olyan anyagokat választ ki, amelyek allergiás bőrreakciót és erős viszketést okoz."

2009. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Néhány kép:

[link]


[link]


És itt van még egy link, ami nagyjából minden kérdésedre választ ad:

[link]


1. voltam

2009. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Reméljük nem lesz csak nagyon érdekelt, hogyha mégis egyszer akkor tudjam mit kell tenni! Megyek is és veszek ilyen megelőző folyadékot, biztos ami biztos.
2009. ápr. 5. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!