Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tehetném színesebbé a...

Hogyan tehetném színesebbé a napjait, egyszerűen gyűlöli a lakásban bent levést!?

Figyelt kérdés
Két éves a lányom, panleban élünk Pesten. Minden egyes nap kínszenvedés, nem bírja elviselni a bent létet. Napi kétszer megyünk játszótérre, heti 4-5 alkalommal, de az sem igazán érdekli. Nincs el, nem játszik a vele egykorúakkal, az idősebb gyerekek érdekli, nekik szívesen beszél, oda megy hozzájuk, játszik velük. A vele egy idősek abszolút nem érdeklik! Imád autókázni, bkv-ézni, így akár 1 kg kenyérért is valamelyik nagyobb bevásárlóközpontba megyünk el, hogy utazzon, nézelődjön. Idáig sokat voltunk nagyszülőknél, imád náluk lenni, de heteken belül vissza kell állnom a munkába, és félek, hogy még rosszabb lesz a helyzet. Nem lesz bölcsődés, meg tudjuk oldani anélkül is a mindennapokat. Lehet, kicsit eltértem a kérdésemtől, de mit tegyek, hogy ne legyen minden egyes nap kínszenvedés, hogy izgalmasabbá tegyem a napjait? Látom rajta, hogy csak szenved, nem érdekli itt bent semmi, hiába találok ki bármit. Nagyszülőknél sem lehetünk vidéken mindennap, hisz itt lakunk, nemsokára dolgozok, nem lesz annyi időm, hogy hetente lemenjünk vidékre. Annyira sajnálom szegényt, pedig mindent megpróbálok, mégsem elégíti ki az ő igényeit.
2011. júl. 24. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e hiteletek, de érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy elköltözzetek kertes házba. Egy panel árából már egészen elfogadható házakat lehet venni kisebb-nagyobb udvarral. Persze a plusz utazás némi kellemetlenséggel jár kintről, na de a lányod szempontjából mindenképpen jobb lenne, hogy van egy udvar, ahol bármikor játszhat kint, akár egész nap is! És persze sokkal egészségesebb is.
2011. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha napi kétszer mentek játszóra, akkor hogy jön össze a heti 4-5 alkalom? Szerintem ha tényleg naponta kétszer játszóznátok, és a játszón nem csak fél órát-órát töltötök, hanem lényegesen hosszabb időt, akkor nem fog unatkozni, főként nem a lakásban, mert nem ott fogtok gubbasztani.
2011. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
heti 4-5 nap megyünk naponta kétszer! nem fél órát vagyunk lent, hanem minimum egyet, de leginkább másfél esetleg 2 órát, ha az idő is úgy engedi. Pl mostanában ahányszor lemegyünk, mindig esik az eső, így nem tudunk lent maradni, amiről nem én tehetek...
2011. júl. 24. 14:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ugyan ez a szitu. Nehogy azt hidd a kertes ház megoldja. Mi kertesben lakunk, van tesója is és mégsem jó semmi. Az a jó mikor széllel szembe rohangálhat más gyerekekkel vagy valaki viszi állandóan új dolgot nézni.

Ki tudja ezt megvalósítani?!

Nekem igaz 3 éves a lányom és szeptembertől meg oviba...hála' .

Szerintem a bölcsi megoldaná, mert hiába nem érdekli a vele egy korosztály, ez inkább csak annak köszönhető, hogy sokan nem beszélnek. De szerintem tuti lenne olyan aki beszél és barátkozni tudnának.

2011. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

elsőnek:

ha csak nem gazdagréti panelrő van szó, azért megnézném, hogy egy havannai vagy kőbányai panel árából milyen házat veszel

2011. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Probáljátok meg a bölcsit.
2011. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kicsit. Eléggé képben vagyok, most nézem a hirdetéseket, mert le akarjuk cserélni a panelt kertes házra :D

De kérdező, lehet hogy mégiscsak bölcsibe kéne adni a lányod. Ha szereti az új dolgokat, akkor talán azt is szeretni fogja. Ez esetben jobb neki a bölcsi, minthogy otthon szenvedjen.

2011. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
helyhiány miatt, mire felvennék bölcsibe, lassan az ovit kezdené, így már nem sok esélyem van, hogy bejusson, kicsit hosszú a várólista...
2011. júl. 26. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen voltam kicsiként:) Hagyd a lánykát 1-2 hétig a mamájánál, aztán hozd haza, és nézd meg, hogy hogyan változott? Addig munkába is tudsz járni.
2011. aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!