Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig "aludhat" egy...

Hány éves korig "aludhat" egy gyerkőc a szüleivel?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Még velünk alszik egy szobában. Mivel csak 2 szoba van, így nem lenne külön nappali és háló szoba. Így még egyenlőre halasszuk a dolgot. Mivel párom sokáig szeret TV-ni, gépezni, így én nem tudnék nyugodtan pihenni, ha a nappali lenne a háló is.
2011. júl. 31. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
3 éves volt a fiam mikor az 1 szobás lakásból 2 szobásba költöztünk. akkor már látszott rajta, hogy nagyon igényli a külön szobát.
2011. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5-6 éves kor után már necces
2011. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem családfüggő. Fiam 8 hónapos koráig aludt velünk egy szobába, viszont a férjem 10 éves elmúlt mikor még mindig a szüleivel aludt (hely hiányában). teljesen normális ember lett belőle:-)
2011. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2011. aug. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes az utolsó mondat mert én meg pont az ellenkezőjéről olvastam:

"Dr. Kemény János, a Madarász utcai gyermekkórház főorvosa, a téma egyik hazai szakértője írja a SIDS-ről szóló tanulmányában: „Talán a humán újszülött szorul a leginkább gondozásra, mégis ő van kitéve az anyától való fizikai elszakításnak: minden főemlős kicsinye az anyával való szoros testi kontaktusban tölti élete első szakaszát. E közelség pedig megelőzheti a bölcsőhalált! (…) Japán, török anyák több hónapig, esetleg egy-két évig is egész nap magukra kötve hordják babáikat, így dolgoznak, minden tevékenységet a gyerekkel közvetlen testi kapcsolatban végeznek. Éjjel együtt alusznak. Az anyával való együtt alvás védő hatású, mert a csecsemő érzékeli az anya életfunkcióit, és ez ébresztő hatással van rá. Az anya is érzékeli, ha a babával baj van, és ébreszteni tudja.”

2011. aug. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy ágyban való alvás - főleg újszülöttkorban - nem, mert nagyban növeli a SIDS kialakulását (ráfeküdhet az anya, letakarhatja a hatalmas paplannal, stb.


Én 11 éves koromig aludtam egy szobában a szüleimmel, mert nem volt külön szobára lehetőségünk.

2011. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kedves utolsó


mind a 3 gyerekkel együtt aludtam kb 8-10 hónapos koráig és képzeld még életben vannak !!! és még mindig sokszor előfordul h együtt alszunk egy ágyban a 3 gyerekkel padig már a legnagyobb 9 éves

és érdekes módon a nagyobbak is tudják álmukban h van mellettük egy kisbaba (most 7 hós) soha egyikük sem tette még a kezét sem rá nem h a paplant !!!


egy anya nem hiszem h ráfeküdne a gyerekére max akkor ha drog alkohol befolyásoltság alatt van


kedves kérdező


ha nincs hely akkor nyugodtam aludjatok egy szobában a gyereknek is jobb ha tudja h ott vagy a közelben és te is jobban alszol kipihentebb leszel


a gyerekeimen látom h olyan 7-8 éves korban jutottak el odáig h külön szoba vagy kuckó kellene nekik

addig ameddig igényli a közelséged éjjelre addig nem kell neki külön szoba de pl ha elfér akkor egy galéria ágy már kuckónak is jó neki .-)) nekem is olyan 3 évesen kapták és nem estek le róla viszont csomó hely lett a szobába pl a játékoknak :-)))

2011. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is úgy gondolom, hogy 7-8 éves korig simán belefér. De addig azért nem leszünk 1 szobában vele. Egyébként nekem sem volt külön szobám 11-12 koromig, addig a 2 bátyámmal osztoztam egy szobán. Aztán lett egy kis kuckó nekem leválasztva szekrényekkel.Engem akkor kezdett el érdekelni a külön szoba.
2011. aug. 1. 12:23
 9/9 A kérdező kommentje:
Az együtt alvásról annyit, hogy én is aludtam vele, míg pici volt, mert már nem volt erőm felkelni hozzá, hogy megszoptassam. Sosem feküdtünk rá, nem ütöttük meg. Még apa sem, pedig engem néha oldalba, vagy szájon vág véletlen ha fordul:-) De ha ott van a kisfiunk, még gyakori vendég (29 hónapos), valahogy tudat alatt, tudjuk, hogy hogyan kell fordulni, mert ott van köztünk a csemeténk:-)
2011. aug. 1. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!