Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevásárlás közben hisztizik,...

Bevásárlás közben hisztizik, sír. Ki, hogyan vészeli át a bevásárlásokat?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisgyermekem 4 hetes kora óta visszük magunkkal mindenhová. Eddig úgy, ahogy rendben mentek a vásárlások, de nemrégiben valahogy nem bírunk vele. Viszek be játékot, kekszet, innivalót, mindig adunk a kezébe vmi olyan dolgot, ami leköti a figyelmét, de 10 perc után sír, kínlódik, szenved. Próbáltuk azt is, hogy a férjem vásárolt, én a kicsivel meg jöttem-mentem, amerre akart, vagy fordítva, de akkor meg, hol az egyikünk, hol a másikunk után kezdett sírni. Nagyon kínos, amikor tőle zeng az egész bevásárlóközpont. Mostanában már van úgy, hogy vmelyik nagyira hagyjuk addig, míg vásárolunk, de ezt nem érzem jó megoldásnak, mert akkor sose fog hozzászokni a vásárláshoz.
2011. aug. 2. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Felülteted a bevásárlókocsiba? Nálunk is néha gond. A ti korotokban még adtunk neki egy kiflit, azt majszolgatta. Most, hogy már 2,5 éves, rosszabb a helyzet, mert nem akar már beülni a kocsiba, viszont ha nem ültetjük be, össze-vissza szaladgál, folyton őt figyelve meg nem tudok koncentrálni az árura.

Nálunk most az válik be, hogy kisautós bevásárlókocsiba ültetjük, abban jól érzi magát.

Pl. a Tescoban van ilyen.

2011. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A bevásárlókocsiban ülve sem marad el?

Nekem hál istennek nem volt ilyen gondom,pedig mivel napközben egyedül voltam a négy gyerekkel,velük jártam bevásárolni.A lányok ültek a kocsiban,a fiúk jöttek mellette.

2011. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Értelek én és igazad is van, hogy hozzá kell szoknia. De azért 1,5 éves. Nem baj ha majd később szokik hozzá, amikor már akár büntivel tudsz eredményt elérni. Mi is vittünk apró kora óta, sokáig elvolt elnézelődött, akár szeretett is vásárolni. Aztán jött egy türelmetlenebb időszaka, amikor már nem tudtam vele hosszabb ideig vásárolgatni. innentől már én is nélküle oldom meg. Majd kicsit később próbálkozunk megint.
2011. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A bevásárlókocsiba kb. 2 alkalommal maradt meg (akkor is csak pár percig), a kisautós bevásárlókocsi is 1x volt "hatásos", a következő alkalmakkor 2perc után kiszállt belőle. Babakocsival is mentünk már, amíg pici volt abban szépen elvolt, de amióta jár, azóta nem marad meg a babakocsiban sem.
2011. aug. 2. 08:04
 5/8 anonim ***** válasza:
A Tesco-ban még van a mini bevásárlókocsi, nekünk az vált be ennyi idősen. Mindig adtuk a kezébe amit vettünk és megkértük hogy segítsen. El kell neki magyarázni hogy, ha szaladgál neki megy valakinek és megüti magát... Már három éves és szinte mindenbe belemegy( ha nincs egyik kocsi sem, akkor a sima beleülősben is elvan) remélem sikerrel jártok :)
2011. aug. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia,pont mint a nagylányom.Ő onnantól,hogy tudott kapaszkodva menni,már a babakocsiba sem maradt meg,hanem a hátsó kosárba kapaszkodva tolta szinte a kocsit.Na így jártunk vásárolni is,se babakocsi,se bevásárló kocsi,ill. max. pár percre.Nem akarlak elkeseríteni,de én kínlódtam vele három-négy éves koráig.Onnantól már lenyugodott és semmi gond nincs.A pici lányunk valamivel nyugodtabb,de ő is ki-be mászkál,azért könnyebben lefoglalható.Vannak ilyen mozgásigényű gyerekek.Szerintem nem tud az ember mit csinálni.Az egyedüli ami segít,talán az,hogy reggel kelés után vinni,hogy a legkevésbé legyen fáradt,ellenkező esetben nehezebben lehet fegyelmezni.Ha lehet egyáltalán ilyesmiről beszélni.A legtöbbször egyébként otthon hagytam,vagy apa ment vásárolni,vagy én.Ez volt a leggyorsabb és a legnyugodtabb.
2011. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sorstársak vagyunk:)

Másfél éves lányommal lehetetlen a bevásárlás, nem marad meg a bevásárlókocsiban, az autós tescosban szó szerint ordít, mert gondolom nem lát minket rendesen, és abból is kiszáll.

Csak úgy van el, ha egy valaki sétál vele, amerre ő akar.Tehát egyedül nem is tudunk menni bevásárolni.

Na most nekem ebből elegem lett, besokaltam.Egyedül kell megoldanunk a bevásárlásokat általában, így fogtam, beletettem szépen a babakocsiba.Az első alkalmakkor sírt, majd megszokta.Adok a kezébe rágcsálnivalót.Annyiból rossz, ha nagyobb helyre megyünk, bevásárlókocsit nem tudunk vinni, akkor is csak kosarat.

2011. aug. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes! Nem szabad engedni nekik!! Mi az, hogy arra megyünk, amerre Ő akar???? Te vagy a felnőtt!! Arra megyünk, amerre nektek kell!!! Először sír, de lehet, hogy még 10x is, de egyszer megunja, ha közömbös vagy. Ne hagyd magad így irányítani, mert ha most hagyod, mindig az lesz amit ő akar!! Ha sír, hát sír.. Nincs r oka, így abbahagyja ha látja, h úgysem evszed ki és nem változik semmi.
2011. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!