Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül küzdők figyelemzavaros...

Egyedül küzdők figyelemzavaros gyermekemért a család támogatása nélkül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A születésétől feltűnően nyugtalan,mozgékony,türelmetlen volt a kisfiam.Az oviban szóltak,hogy nevelési tanácsadóba kell mennünk,mert nem fogad szót a gyermek,figyelmen kívűl hagyja a kéréseket,nem hajlandó bekapcsolódni a foglalkozásokba,folyton ugrál,mozgása ügyetlen,figyelme nagyon rövid ideig tart.

A nevelési tanácsadó pszichológusáűval úgy érzem nem jutottunk túl sokáig,mert annyit mondott,hogy figyelmi probléma van a gyermekkel szeressem nagyon,fogadjam el így ,javulást célzó megodást nem ajánlott.

A gyógypedagógus szerint aki megvizsgálta nagyon súlyos figyelemzavara van,ezért is nem működik mindig együtt,mert tart attól,hogy nem tudja megcsinálni a tőle kért dolgot és kerüli a kudarcot.

Gyakran fél óráig könyörgöm,hogy húzza fel a kikészített ruhát ,nem hajlandó,makacs,majd a végén ezt mondja"Anya felhúzom jól van,de igaz segítessz,nem tudom melyik az eleje a pólónak ..."

Nagyon nagy teljesítmény neki,hogy koncentrálni próbáljon az óvodai foglalkozásokon,mivel nem megy neki,már meg sem próbálja.


A család (szüleim,nagynénéim,unokatestvéreim)a kezdetektől így reagált a nyílvánvaló tünetekre "Nincs neki semmi baja,csak elkényeztetted"

" Bolond ez a gyógypedagógus(pszichológus),hogy ilyen mond a gyerekre,eleven aztán ennyi"

"Semmiféle fejlesztés nem kell a gyereknek,majd megérik idővel,minek vállalod ezt a hülyeséget,hogy finanszírozod neki a fejlesztést,tornázol vele"


MÁr azt is mondták mikor beszélni szerettem volna az engem nagyon foglalkoztató problémáról,hogy erről nem akarnak beszélni,pedig nekem nagyon jól esett volna kiönteni nekik a lekem az aggályaimat, a jövőtől tartó félelmeimet.


A testvérem akinek 3 gyermeke van csak ennyit szokott mondani "Én inkább nem szólok bele" de látom ő is azt gondolja,hogy biztosan csak a fegyelmezéssel van baj.


A férjem sem áll egyértelműen mellettem,pedig nagyon nagy szükségem lenne rá,mert nagyon szomorú vagyok ,hogy ilyen problémánk van és teljesen egyedül vagyok a gyermek mellett.


Csupán egy jó barátnőm áll mellettem,akinek a testvére fejlesztőpedagógus és óvónő,tehát ők tudják,hogy ez igenis egy probléma,nem csupán neveléstől ilyen a kisfiú.

Állítólag a megkezdett fejlesztéssel nagy eredményeket lehet elérni a magatartásában is,hosszabb lesz a figyelme,jobban tud koncentrálni,hamarabb lesz iskolaérett,nem kell 8 éves koráig visszatartani az oviban.,mint ahogy a pszichológus előrevetítette.


2011. aug. 8. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ertem. En se aludtam sok ejszkat, nagyon bantott, hogy masok nem lattak mast belole, csak a "rossz fiut". Vigyazz, ne legyen nagy terveid vele, csak arra, amire kepes, ami erdekli, amihez tehetsege van. Hiaba akarsz belole orvost, ugyvedet, ha a gyerek nem kepes ra, de viszont nagyon szepen rajzolhat, pl. Az en esetemben, tudtam semmi akademiai dolgot nem varhatok el, es ezt lattam mar 2 evesen, mikor nem engedte, hogy meseljek neki, nem ult le rajzolni, stb. Viszont akkor mar nagyon sportos volt. Kicsi, nagy labda, odarakta ahova akarta. 6 eves kora ota uz sportokat, verszenykepesen. Ezt akarta, erre volt/van tehetsege, erre koltottem, nem a privat iskolakra. Ma a kliensei orvosok, ugyvedek, jobban allok, es mindenki nagyon szereti, el tud veluk beszelgetni, elmegy veluk teniszezni, golfozni, jol megfizetik a munkajat, igy vegul is mindenki jol jar.
2011. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Á szó se róla,hogy nagy terveim lennének vele,csak ,hogy legalább legyen majd egy szakmája amit szeret,nem álmodozom arról,hogy egyetemi doktorátusa lesz majd.


Több dolgot is kipróbáltattunk már vele,még nem igazán látom,hogy milyen irányba tereljem,de segítem majd affelé ami érdekli ,amiben boldogan helytáll.

2011. aug. 8. 15:42
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem csinaltuk a gogyszerezest, mert egyszeruen nem akarta bevenni. 8 evesen azt mondta, hogy O a "sajat eszet" akarja. Viszont mikor mentunk a dokihoz receptert, negykezlabra allt, elkezdett ugtni. At hittem, elajulok, soha nem csinalt ilyet, szerette a dokit. Mikor kerdeztuk miert, azt mondta, "mindenki azt mondja rossz vagyok, hulye vagyok, hat akkor legyek az'. Gondolhatod, milyen volt nekem. Egyre ugyelj. Ne engedd hogy hazudjon, turelmesen beszelgess vele, meg ha a rossz dologrol is. Erezze, hogy hozzad fordulhat, masok elott ne nyomd el, ne engedd, hogy szidjak, allj ki mellette. Azt hogy ejszakakat nem alszol, a gyerek nem tudja. Az zenyem most sokszor mondogatja, hogy O emlekszik milyen nehe volt nekem es hogy O milyen rossz volt, de soha nem engedtem masokat itelkezni fellette, hanem en itelketem, neveltem, kialltam mellette.
2011. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Szóval négykézlábra állt és ugatott :-D :-O ...

Sok rosszat olvastam már a gyógyszerről,milyen bölcs a fiad ,hogy ő saját magát akarata adni és nem tűrte,hogy elfogadás helyett átváltoztassák másmilyennek,egy bábnak...

2011. aug. 8. 15:46
 15/17 anonim ***** válasza:
Sokat olvastam akkor a gyogyszerekrol. Az amcsik szerint nagyon jo, adjuk a gyerekeknek ket marekkal. Viszont olyan riportot is olvastam, amcsi, ami szerint, a gyogyszeres gyerekekbol lesznek a droggos, alkoholistak, mert a gyogyszer is fuggove teszi oket. SZerintem mar alap addiktes termeszetenek kell lenni ehhez. Az ausztral riportok ovtak a szuloket a gyogyszerezes ellen, meg most is. En mar mindent megcsinaltam volna a beke kedveert. Itt, akkor, a fiam dontott, 8 evesen. Nem tudtam ledugni a torkan a gyogyszert. Konyorogtem, sirtam, fenyegettem, kb osszesen ket hetet szedte. Mellekhatasa az volt, hogy egy kis ideig leult, de nem nagy kulonbseg volt. Viszont a puppillai ugy kitagultak, hogy nem lattad milyen a szeme szine. Mikor 4 honapos volt, megint terhes akartam lenni, akartam ket gyereket egymas utan. FErjem nem akarta. Hat, nem tudom, ha ketto lett volna ilyen, szerintem nem birtam volna. En sem tudtam szentkent vegig csinalni. Egy vasarnap delutan, mikor elszakadt a cernam, bevittem a rendorsegre, itt a gyerek, nem birom, itt hagyom. Mamar biztos nem, de akkor, azt mondtak, vigyem haza, nyugodjak meg, holnap az egy masik nap lesz. Azt mondtak, en cssak ugy nem adhatom fel a gyerekem, gondoljam at. Ma szerintem, nem engednenek egyedul a gyerekkel haza, hatha falhoz csapnam idegessegembe. Sok sok szerencset kivanok, probalj derus lenni, hidd el, ertelmes, haszravalo lesz a fiad. zNe uljetek sokt otthon, ha tudod, vidd ki, akarhova, meg a parkba is jo. Az ilyen gyerekek a kornyezetukbol tanulnak, nem a konyvekbol. Soha nem felejtik el, enyem meg mindig emlegeti a hegymaszast, korcsolyat, stb. Nem a TV mellett nott fel. Ezeknek kezzenfoghato tapasztalat kell, es hogy le legyenek foglalva.
2011. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Igen vannak mélypontok...amelyeken néha szerencsésen túllendít egy kedves sorstárs!


Nagyon köszönöm a mai segítségedet!!!

2011. aug. 8. 16:35
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen. 2 eves korabban azt a tanacsot kaptam, hogy ne egyen kenyeret, edesseget, piros szinezeket, ez a vedonotol volt.

Evekkel kesobb olbastam, egy Uj Zealnadi novertol, akinek ferje, harom fia ugynigy figyelemzavarossak voltak. O azt irta, hogy tapasztalata zserint, a sarga szinezek meg rosszabb hatast adott ki. Nem csak hogy szinezek, hanem barmi tartosito is rossz. Sargaban ertette a chipszeket, nassikat, de meg a citrus gyumolcsoket es banant is. Tartositoban, uzletben vett arukban a sarga szinezek a 211, 261, 221 stb alatt van. Meg szeletelt kenyerben is. En kulfoldon elek, lehet hogy a szamozas mas M.O.-on. Ha erdekel, es hiszel benne, nezz utana.

2011. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!