Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt hogyan reagálnátok le?

Ezt hogyan reagálnátok le?

Figyelt kérdés

Van a szomszédunkban egy 5 éves kislány, akit elég furcsán nevelnek. pl. Üvöltve szidják, káromkodnak vele,ha nem marad csendben mikor az anyja a sorozatot nézi bezárja a hideg kamrába.

A múltkor itt játszott nálunk(nekünk is van egy 5 éves lányunk),azon kívül egyfolytában üvöltözik, irigy a játékunkra, a saját lányom kezéből tépi ki az ő játékát. Na ezt még úgy ahogy lenyelem neki,mégis a szomszédunk. De egy ilyen alkalommal leköpte a lányom. Ezt a férjem vette észre,és leszidta. Ezt elmondtuk az anyjának, hogy ne a gyerektől hallja vissza.

A múlt héten is itt volt, akkor meg a 2 éves haját húzta meg,erre a nagyobb lányom visszahúzta neki,mire olyan üvöltésbe kezdett,hogy eladta a házat. Én nem akartam leszidni, inkább a kicsi vigasztaltam. A férjem szépen elmondta ennek a kis boszorkánynak,hogy a lányokat csak mi "verhetjük". Bőgve ment haza mondanom sem kell. Ma,két hét múlva találkozott a férjemmel az anyja és olyat mondott neki, hogy a kislány azóta rosszakat álmodik,miattunk, mert mi úgy üvöltöztünk vele! Most az a műsor,hogy mi milyen gonoszak vagyunk. Pedig tényleg nem történt semmi olyan amiatt ezt így fel kellet volna fújnia. Ráadásul ezt az incidenst is tőlünk tudta meg,hogy nehogy rosszat gondoljunk rólunk.


Most kérdem én,tényleg ekkora hibát követtünk el? Ti is így megsértőtettek volna?


2011. aug. 12. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd vagy sem, felejtsétek el az ilyen embereket. Nincs szüksége a gyerekeknek ilyen barátra.
2011. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
...szegeny kislany..eleg szomoru, ahogyan az anyja banik vele...Es meg miattatok almodik rosszakat?! En megkerdeztem volna az anyjat, hogy azert nem almodik a kislany rosszakat, amiert a sajat anyja uvoltozik, karomkodik vele?! Szerintem maskor ne is hivjatok at, ha ilyen cirkuszok vannak utana.
2011. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan én is ezt kérdeztem a férjemtől! Azt még nem is írtam le, hogy azt vágta a fejünkhöz,hogy az ő párja soha nem szól rá a gyerekre. Ezt mondjuk el is hisszük neki,mivel az apjuk miatt el is rabolhatják a gyerekeket fényes nappal a házukból.
2011. aug. 12. 14:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Sztem meg teljesen kulturáltan viselkedtetek, nem kell többett a "kedves" szomszédokkal foglalkozni.

Megmondom őszintén, hogy én bizony nyakon csaptam volna a kiscsajt, ha leköpte volna a gyerekem. Ez nálam nagyon kiverte volna a biztosítékot. Amikor kicsi voltam engem leköpött a szomszéd gyerek, és most majd' 30 év után sem felejtettem el, hogy milyen megalázó volt...

2011. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is azt mondom felejtsétek el a szomszédságot örökre!!!
2011. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell áthivni a problémás gyereket, semmilyen kötelezettséged nincs felé.
2011. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,megnyugtató,hogy nem velem van a baj. :)
2011. aug. 12. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Jézusom, csak nem az unokatestvéremről és a lányáról beszélsz? :S


Szerintem jól tettétek, amit tettetek.

2011. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érzitek túl nagy kockázatnak, akkor egy alternatíva, hogy jelentitek a gyámügynek a verbális agressziót, hiszen halljátok nap mint nap, hogy ordít a szomszéd anya a kislányával. A hideg pincébe zárás is gyermekellenes, bár azt nehezebb bizonyítani. Itt jegyzem meg: NEM hibás egyik gyermek sem, hiszen -gondoljatok bele-, ha így bánnak a szomszéd kislánnyal (a szülei), akkor szegény -5 éves fejjel- hogyan is lenne képes megfelelően kontrollálni lelki fájdalmát, frusztráltságát? Sajnos egyik hajlam lehet ilyenkor,hogy kétségbeesésében, és jobb híján ő maga is agresszív lesz (pl. leköp másokat) , hiszen az említett kisgyermek ilyen szülői mintát lát nap, mint nap. Bár akadnak ,akik már óvodás korukban sem másolják a rosszindulatot, ez alkati kérdés is, de egy 6 év alattitól mégis érthető. Azonban a szülei ahogyan bánnak vele, az már nem érthető, sőt, a gyermek mint áldozat érdekében dűlőre kell vinni a dolgot, tehát ha nem túl veszélyes számotokra, akkor szóljatok a gyámügynek, vagy a rendőrségnek, javaslom (bár én a rendőrökben kevésbé bíznék).
2011. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

18.46-os

Nem tudom hol laksz?

2011. aug. 13. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!