Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasmenése van 2 éves gyerekemn...

Hasmenése van 2 éves gyerekemnek. Mit adhatok neki? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Orvosunkat felhívtam, normafluort és bolus a-t ajánlott. (Smectát nem akarta meginni.) Ma kb. 6-szor fosikált. Tegnap kukoricát evett, amit kikakilt jó sokszor. Lehet meghajtotta? Más tünete szerencsére nincs.
2011. aug. 15. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Smecta-t adj neki,de ne innivaló formájában,hanem keverd bele neki egy kicsi gyümölcs pépbe vagy tejbedarába.vagy főzelékbe..pár kanálba csupán,hogy biztos mindet megegye.Az én lányom úgy megette...Normaflore az csak probiotikum,amellé még kell valami ami széklet fogó..Holnap kicsit diétáztasd,sós vízben főtt krumpli,pirítós,háztartási keksz...

Még tudom ajánlani a HIPP ORS 200-at..patikában lehet kapni,ez egy sárgarépa-rizs ital,nekünk ez is nagyon bevált..viszont az íze szörnyű:)


itt utána tudsz nézni: [link]

2011. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Széntabletta!

Lehet kapni kapszulában is, a port bele tudod belőle önteni bármibe, akár a főtt krumplihoz is hozzá keverheted.


És ha hasmenése van, akkor diétát kell tartani.

Főtt krumpli, főtt répa, főtt rizs. Alma, banán. Tea lehetőleg ízesítetlenül. Háztartási keksz, ropi.

És reméljük hamar elmúlik :)

2011. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

álljunk meg, hogyhogy székletfogót rendelt az orvos? vizsgálat nélkül? és ha vírus? ha vírus, akkor nem szabad megfogni a székletét, mert nem távozik a kórokozó!


az enyém is most van lassan egy hete hasonló helyzetben, mondjuk kevésbé súlyos (kevesebbszer kakil, napi 3-4), most már vissza is viszem az orvoshoz, hogy nézze meg még egyszer. a doki szerint vírus, de vele nem szedet a doki székletfogót, csak diétáznia kell. amikor rotavírussal kórházban voltunk, akkor se kapott székletfogót. szerintem ezzel azért nem árt vigyázni.

2011. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is vírusnak gyanitom ami nálunk van, fiam is és én is beleestünk, napi 3-4 szer fosott szegény, egyszer hányt az elején , én csak hánytam...ugyhogy nem adtam székletfogót, de diétáztatni sem volt egyszerü...kb 4 napja szenvedünk, mára sokkal jobban van. Napi 2 normaflore-t adok neki.
2011. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Drága anyucik! Köszönöm a sok kedves tanácsot. Orvosunk ajánlotta a normafluort napi 2:1-et és mellé a bolus adstringent napi 3:1-et. Azt mondta, ha nincs hőemije és jól van, akkor elegendő ezeket szednie 3 napig. Ha nem javul, akkor persze irány az orvos. Tegnap már csak 2-szer fosikált, ma pedig még egyszer sem.:) Örülök nagyon! Gondolkodtam, hol kaphatta el, mitől, és arra gyanakszom, hogy voltunk hétvégén aqua palaceban, és lehet ott... Nagyon szép helyen voltunk, külön szint van a gyerekeknek (Hajdúszoboszló) és tiszta, igényes, de hét ugye benne van a pakliban.Most megyünk bölcsibe, ott is míg nem szoknak egymás bacijához, biztos lesz betegeskedés...sajnos. Viszont üveg búrában sem lehet élni. Mindenkinek jó egészséget kívánok! További szép nyarat!
2011. aug. 17. 11:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Hahó mindenki, szerintem járvány van, sokaktól hallottam fosókás gyerekről mostanában. Nálunk is egy hét elteltével ma volt már rendes szilárd kaki. Gyors gyógyulást minden kis fostosnak ! :)))
2011. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!