Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masfel eves kisfiam mindent...

Masfel eves kisfiam mindent dobal, mit tudnek ilyen helyzeben tenni?

Figyelt kérdés
Kisfiam a jatekkockatol az autoig, az eteltol a tanyerig mindent dobal. Nekemdobja vagy csak a szobaba messzire repiti. Van buntiszonyeg es mindig ide ultettuk le ha valami rosszat csinalt. De a dobalozassal mar oda jutottunk, hogy nekem dobja es magatol megy majd leul 2 percig a buntiszonyegre. Tehat nem zavarja kulonosen, hogy o most buntibe van. Addig ott ul amig oda nem megyunk es elmagyarazzuk, hogy dobalni nem szabad. Aztan ismet jatszik es dobal, majd megy magatol a szonyegre. Tehat erti, hogy rosszat tesz de megsem hagyja abba. A bolcsibe szoltak, hogy mar veszeljes mert nekidobhatja az epitokockat a tobbi gyereknek. Ott is van buntiszonyeg es oda ultetik ha rosszat csinal. Mar nem tudok mit kitalani. :(
2011. aug. 16. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az ételt dobálja, vidd el az asztaltól. Amíg dobál, addig nem kaphat enni. Ha játékot dobál tedd el egy időre. Mindig tedd ezeket meg, ne legyen kibúvó. Ha dobálhatnékja van, akkor labdázz vele egy kicsit.
2011. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Azota 22 honapos lett a draga, es tovabbra is dobal neha, bar sokkal kevesebbet. Mar a fulemen folyik ki az, hogy "legszivesnedobalj legyszivesnedobalj..." Neha meg elhajit dolgokat, es szepen el is koszon toluk, papa cumi, papa stb...idovel javulni fog nalatok is, egyszer csak abbahagyjak!

2011. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kertes házban lakunk, de a lakásunk a 2. szinten van. Alattunk a szülők. A kisfiam az erkélyről dobál le mindent!! Úgy kell utánarohanni, ha már látom, hogy emeli fel a kezét és céloz :)

Apa telefonját, a cipőit, játékokat stb. Kész rémálom. Már párszor elvertem a kezét, és lementünk összeszedni őket.. de hiába.


Nekem is jól jönne valami szupertanács ez ügyben.


A lakásban is dobál, de ott már kevésbé. Régebben a távirányítókat dobálta el, arról sikeresen leszoktattam.

2011. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat lanyok jo latni, hogy nem csak en kuzdok ilyen "problemaval". Multkor eppen egy bufe elott altunk sorba es vartuk a kajat amikor egy pasi tul kozel hajolt a kisfiamhoz (a menut probalta olvasni). Kisfiam lekapta a szemerol a napszemuveget es egy hirtelen mozdulattal meterrekkel tovabb dobta. Azt hittem ott sulyedek el szegyenemben. Szerencsere a pasi megerto volt (3 kisgyerek apja) igy nem csinalt belolle komolyabb gondot es a napszemuveg is meguszta sertetlenul (fuves reszre esett). Szoval ennyire veszelyes a dragam. :) Idovel tenleg jobb lesz.
2011. aug. 16. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is ebben a helyzetben vagyunk, és pont ezen aggódtam, ha most szeptemberben kezdjük a bölcsit esetleg megdob már gyerekeket, mert nekem is sokszor fedezékbe kell húzódnom az építőkockák elől. Én még soha nem büntettem ezért, csak mondom, mondom és mondom, hogy nem szabad, persze nem sok eredménnyel.
2011. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!