Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 20 hónapos, nem szobatiszta gyereket az éjszakai ivásról?

Figyelt kérdés
Egyszer kel fel éjszaka, kéri az itatópoharát és azzal együtt alszik el. Ezzel nem is lenne baj, csak reggelre mindig totál átázik rajta a pelus és a nadrág. Átpelenkázni nem akarom éjszaka, mert még szinte félálomban van, mikor megkapja a poharát, nem akarom teljesen felébreszteni. Nem kap sokat inni sem, kb 1-1,5 dl folyadék ( rostos üdítő - víz 20-80%-os arányban) van a poharában, és mégis csurom víz reggelre. Ha egyáltalán nem adom oda a poharát, akkor viszont sírni kezd, és mondja folyamatosan, hogy "anya, inni!".
2011. aug. 18. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
persze, mert biztos melege van. Szerintem csak a még kevesebb víz segít
2011. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az üdítő gyorsabban távozik a szervezetből, mint a víz, a vizet jobban hasznosítjuk. Próálj vizet adni neki este. Meg a vízből talán kevesebb is elég lenne neki. Én is vízből sokkal kevesebbet tudok inni, mint üdítőből. Mondjuk estére lehetne használni jobb minőségű pelenkát, ha nem olyat használsz eleve. Napközben meg egy olcsóbbat, mert eset ki kell bírnia 6-10 órát, napközben meg csak max 5 órát.
2011. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is többször kelt éjjel inni. Aztán csak tiszta vizet adtam neki. A gyümölcslével az volt a gond,hogy nem azért itta,mert szomjas volt,hanem az íze miatt. Azóta inkább nem kér inni mert nincs értelme felkelni a víz miatt.
2011. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én álmában pelenkáztam át sose ébtedt rà. De nem kiságyban alszik hanem gyerekheverőn 14 hós kora óta.
2011. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kínáld csak vízzel, vagy ha az eleinte nem megy, fokozatosan higítsd. És próbálj meg egy másik pelenkát. Nekünk éjjelre pl csak a libero vált be. Az hogy iszik, nem baj, sokszor még én magm is felkelek éjjel, mert szomjas vgyok, erről leszoktatni azt gondolom nem kell.
2011. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Töltsél vizet a poharába. Ha szomjas, azt is megissza. Ha nem is igazán szomjas, csak a megszokás miatt iszik, akkor pár nap alatt leszokik róla. Nem tudom, de én nem vagyok annak a híve, hogy a pohárral aludjon el. Igyon és tegye le.

A rostos üdítőkkel is az a baj, hogy hiába higítod olyanra, ahogy te már nem innád meg, a gyerekek kiérzik a plusz ízt a víz mellett, ami úgymond itatja magát.

2011. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanigy vagyunk mi is!Én a happy pelust használom az bevált a tescoba szokott lenni! 2és fél éves a fiam
2011. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek! valószínű az lesz a megoldás, hogy sima vizet kap, meglátjuk, mi lesz az eredménye.

pelenkával nincs bajom, jó minőségűt (szerintem) használunk (babylove), csak ezt a mennyiséget már nem bírja:)

2011. aug. 19. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!