Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik voltak a legnehezebb...

Mik voltak a legnehezebb dolgok, amikor a kis tesóval hazajöttél a kórházból? Hogy fogadta a nagyobb a kicsit?

Figyelt kérdés
Be vittétek a kórházba? Nagyon féltékeny volt? Amikor haza érkeztél az újszülöttel, akkor a nagyobb várt otthon titeket vagy később hozták át? Minden sztori érdekel:-)
2011. aug. 18. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hozzám be jött a majdnem 3éves kislányom,és szerencsére jól viselte a látogatásokat!

amikor hazaértünk a kórházból még nem volt otthon,mert a sógornőm vigyázott rá,és amikor ő is megjött nagyon boldog volt és nagyon örült a picinek.Az volt gond vele,hogy túlságosan erősen akarta megölelni és állandóan fel akarta venni.nem mertem/merem velehagyni fél percre sem ,mert olyankor mindig csinál vele valamit..!pl: ráhúzza a fejére a plédet,rárakja a napszemüveget,meg akarja etetni valamivel.

Ja,és nem úsztuk meg a féltékenységet sem.szerencsére hamar lezaljott nála,de látom hogy ha valaki jön hozzánk és rögtön a babát kezdi ajnározni akkor mindig csinál valamit hogy felhívja magára a figyelmet.

2011. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

22 hónap van a gyerekeim között. Nagytesót nem hozták be hozzánk a kórházba, és nem bántam meg utólag. Nekem nagyon hiányzott a Nagylányom, míg kórházban voltunk a kicsivel, és az elválás nehéz lett volna, mert tuti sírtam volna és ez megzavarta volna a lányomat.

Mikor hazaértünk, itthon várt minket a mamával. Izgatott volt, sokszor odaszaladt a kistesóhoz, és megnézte.

Érdekes, hogy hiába mondtuk neki a tesó nevét, 3-4 hónapig Babának hívta (pedig ki tudta mondani a nevét).

Féltékenység nem volt kezdetben, csak többször meg kellett mutatni neki, hogy nyúlhat a kistesóhoz, hogy az ne sérüljön.

Figyeltem rá az első naptól kezdve, hogy naponta legyen közös programunk, amit csak kettesben töltöttem a naggyal (nem kell különösebb dolgokra gondolni, volt, hogy csak sétáltunk 30-40 percet kettesben és addig beszélgettünk).

Akkor jött ki a féltékenység, amikor már a kicsi is kúszott-mászott, és lecsapott a nagy játékaira. :-) De ezt is meg lehet oldani.

Remélem segítettem kicsit.

2011. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat:-) Várom a többit:-)
2011. aug. 18. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
SZia! A fiaim között 20 hónap van. A kórházba hozzám sem jött be a nagyfiam, a nagyszüleinél nyaralt. Imád velük lenni, így nem érezte, hogy kihagyjuk valamiből. Első napot, éjszakát 3asban töltöttük, úgy mint annak idején a nagyfiammal is. AZ első esét, fütdetést, éjszakát szerettük volna "kipróbálni", nem egyből bele a mélyvízbe. :) Másnap jött haza a nagyfiam, és az első perctől imádják egymást. Nincs komolyabb féltékenység (eddig még), bár néha hallom, hogy összevesznek 1-2 játékon. A múltkor nagyon meglepődtem, mert a kicsi került ki győztesen! A kicsi 1 éves múlt, olyan édesek, amikor kézenfogva sétálnak a játszótéren. Nagyon szeretik egymást, a kicsi állandóan a nagyot követi, de ez van fordítva is, ha a nagyfiam felébred, első kérdése, hol van az öcsi.
2011. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules.. A második válasz az enyém,ha van kedved ebből is szemezgethetsz.
2011. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:-) Megnyugodtam, hogy nem lesz baj.Szép napot és hétvégét mindenkinek:-)
2011. aug. 19. 06:55
 7/7 anonim ***** válasza:
A most 11 éves lányom pont 3 volt mikor született a hugi. Nem volt semmi gond vele. Tavaly született egy öcsikéjük (ők 10 és 7 évesek voltak akkor). Na itt féltem a kisebbik lányomtól mert nagyon anyás volt hogy mi lesz vele. Őt kicsit megviselte hogy nem voltam 5 napig, sokszor hivogatott a kórházba és sirt is szegénykém hogy mikor megyek már haza. Az öcsikét viszont mind2 imádja, nagyon sokat segitenek, és az öcsike is imádja a nővérkéket. :) Nem is gondoltam volna hogy igy fogják szeretni majd egymást.
2011. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!