Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 9 éves fiútestvéremmel már...

A 9 éves fiútestvéremmel már most több gond van, mint velem 15 év alatt. Mit tegyek? Mivel ébresszem rá a szüleimet, hogy valamit nem jól tesznek?

Figyelt kérdés

9éves és káromkodik,olyan kijelentései vannak, hogy "dögölj meg", irtó hamar felkapja a vizet, hisztis, rúg, üt... egyszerűen kibírhatatlan rohamai vannak. Máskor meg egy angyal, és nagyon-nagyon szeretem őt. Sokszor mondtam már anyumnak, hogy meg fog vele gyűlni a baja, de nem vesz komolyan. ma is mondtam neki h 3-4 hetet kellene nekem adjon, hogy meg próbáljak vele beszélni, nevelni próbáljam... mire ő azt válaszolta hogy azt hiszem nekem jobban szót fogad... Apukám próbálja nevelni a gyerkőcöt, de ha kicsit erélyesebben szól rá már pityeregni kezd az öcsi. Lehetne még egyáltalán tenni valamit? Én mit tudnék tenni?


Egy 15 éves aggódó lánytestvér


2009. ápr. 15. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindenképpen még az elején kell orvosolni ezt a dolgot, mert később még rosszabb lehet. Sajnos nekem is van egy rokonom, akire mindent ráhagytak, közel a 30-hoz még mindig olyan életet él, hogy arról jobb nem is beszélni:-( Lehetne esetleg sportolni ösztönözni, talán lekötné az energiáit, és ha sikerélménye lenne, valószínű javulna a helyzet. Aztán körül kell nézni a baráti körében is,hogy milyen példákat lát. Meg kell érdeklődni, hogy a suliban van-e gond vele, tanulás, magatartás terén. Kerülni kell az agressziót, de ráhagyni semmiképpen!

3 gyerekes anyuka

2009. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!