Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mérges lennél vagy nem zavarna...

Mérges lennél vagy nem zavarna, hogy ha a gyereketek főleg csoki félét vagy bonbont kapna szülinapjára?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem lennék mérges (bár én nem szoktam kicsiknek soha bonbont vinni, max. néha Kindert), a csokikat eltenném, és néha kaphatna belőle. Ilyenkor kell a szülői korlát.
2011. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarna,de zavar:)

Meg is magyarázom , miért.

Állandóan hangsúlyozom itthon, hogy a gyerek magától nem "tudja" hogy neki a csoki "jó", "édes", tehát a fogai érdekében minél később annál jobb.

Erre természetesen anyóspajti már 1 évesen csokival kínálgatta, aztán most megkapom, hogy "ne tömjem a gyereket édességgel", meg ő aztán sose....:)

Szóval így zavar.

Ha alkalmanként (pl. szülinap) kap 1-1 szelet csokit, tortaszeletet, az nem gond, úgyse lehet megtiltani, hogy megegye;de én 7köznapokon nemigazán adok neki "csak úgy".

2011. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Zavarna...nagyon. Mivel szorulásos,és a csoki nagyon betesz neki ilyen téren.Sajnálnám őt hogy amit ő kapott ajándéban azt nekem el kéne tennem tőle.
2011. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

akkor engem sem zavar,hogy ha jön valaki hozzánk látogatóa és meglepik egy csokival.

de így hogy szülinapi bulija volt a 4éves kislányomnak,és csokit kapott ajándékba (nyílván mást várt ő is) és utána magyarázzam meg neki,hogy hiába ő kapta nem eheti meg egyszerre..

2011. aug. 26. 11:37
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen eléggé. A cukor egészségtelen.

Persze nem tiltanám le teljesen, de nem tömném.

2011. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
hát igen,nem beszélve a hatásairól..
2011. aug. 26. 11:38
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én minidg mindenkit megkérek még húsvét előtt is, hogy lehetőleg ne csokit vegyenek, inkább aszalt gyümölcsöt. Annak nálunk nagyobb keletje is van, mint a csokinak.

Ennek ellenére rendszeresen kapunk csokit ajándékba...

2011. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nehéz, nem lehet kizárni, valakitől mindig kap a gyerek csokit.

S persze rossz, hogy el kell tőle venni, de mit lehet tenni mást? Muszáj, mert különben megenné az összeset.

2011. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is sokan hoznak csokit ajándékba,főleg karácsonykor,húsvétkor..Bár igyekszem megmagyarázni mindenkinek hogy inkább gyümölcs,vagy túró rudit is vehetnek csoki helyett....

Én azt szoktam csinálni,hogy ami minőségi tejcsoki azt elteszem neki,ami pedig kakaós csokiutánzat az elvisszük a papának,az az övé.....:)

Mi hét közben is szoktunk csokit adni kislányomnak,apa mindennap hoz neki hazafelé a munkából vagy egy kindertojást,vagy kindercsokit esetleg tejszeletet,túró rudit..

2011. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 ava87 ***** válasza:
Nem zavarna, de azt meg kell értenie, hogy nem lehet egyszerre megenni az egészet. Egyrészt, nem csokival kell jóllakni, másrészt meg maradjon későbbre is, be kell osztani, és evés után majd kaphat belőle.
2011. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!