Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Anyuka megkérem jöjjön...

"Anyuka megkérem jöjjön délben a gyerekért, mert nem alszik" mondhatnak ilyent annak aki teljes munkaidőben dolgozik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 10:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem, de ha egy 20 fős csoportból 19 azért nem tud aludni, mert egy gyerekekkel probléma van, akkor annak a 19-nek sérülnek a jogai. Az ő szüleik is joggal tesznek panaszt, hogy oldja meg az az egy szülő a gyereknél az alvást.
2011. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg igenis a gondozónők feladata megoldani ezt a helyzetet, nem az anyukának, ha már a többi gyerek jogait nézzük....

Ugyanúgy, mint pl. egy újszülött osztályon, ha sír egy baba, akkor nem viszik az anyuka kezébe éjjel, hogy csináljon vele valamit, hanem ellátják, ringatják, etetik (legalábbis nálunk így volt)

Hihetetlen, hogy miket ki nem találnak a gondozónők/ovónők, persze tisztelet a kivételnek. De mikor én ezt a délben el kell hozni a kistesó miatt-ot először hallottam, kiakadtam, meséltem anyukámnak, ő meg nagy felgmán, hogy mit csodálkozok, ez már nálunk is így volt. Szerinte "bratyizni" kell a gondozónőkkel, és akkor mindent megengednek. No comment.

Szóval szerintem sokszor csak próbálkoznak, de meg kell mondani, hogy nem, nem tudod elhozni, hogy gondolják??

2011. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Vannak olyan napjai az én gyerekemnek is ,h nem alszik napközbenben, ha a bölcsödében vagy ovódában is ilyen lenne (okt-től kezdi a bölcsit)úgy gondolom a gondozónőnek kell ezt az alvásidőt vmivel 'elütnie' és ne én szaladjak már oda a munkahelyről. Legyen addig neki csendespihenő, h aki tud az aludhason és így senki joga nem sérül. A gondozónők, dadusok meg azért kapják a fizetésüket, h amíg a gyerekek velük vannak mindenben segítsék őket és megoldják a problémákat.
2011. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Ha a nemalvásával zavarja a többi gyermek pihenését. Ha nem tud csendben, nyugton feküdni, akkor mondhatnak ilyet.
2011. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%

Ugyan már, dehogy mondhatnak ilyet.

A gondozók NEVELŐK, vagyis szakemberként KÖTELESEK egy ilyen helyzetet kezelni. Ha egy gyerek nem tud nyugton feküdni, akkor le kell foglalni másként, amíg a többiek alszanak. Azért a gondozók nagy többsége képes erre, ha meg alkalmatlan arra, hogy kordában tartson egy kisgyereket, akkor minek ment gondozónak?

2011. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Dajka iskolát végeztem ,ilyen nincs !
2011. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk meg volt ilyen.

Alvás időben le van sötétítve a szoba, a nem alvó gyerek nem tudna rajzolni, játszani, ami mellesleg nem csendes elfoglaltság. Ha egy gyerek játszana, rajzolna, a többinek sem lenne kedve aludni. A szobából nem küldhetik ki, mert az alvó gyerekeket nem hagyhatja egyedül az óvónő. A dajka alvásidőben takarít, mosogat. Ez egy kisvárosi óvoda, minimális személyzettel.

2011. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
89%
2,5 éves a lányom. 2 hétig próbàlták el altatni, nem ment. Ebéd után mindenki szépen lefeküdt, lànyom 10 perc fekvés után felkelt és ment volna játszani. Hoztak neki kisággyat, abban pedig kiabàlt hogy engedjèk ki. Nagyon szeret Bölcsibe járni, de nem hajlandó elaludni, a gondozó nők azt mondták zavarja a többieket, van még mellette 11 másik gyerek, így csak dèlig maradhat! Itthon dolgozom, a délelőtti 3 óra kevés, ezért még éjjelente dolgozom. Tavasszal megint megpróbálom hátha ott aludna. Az is gondd szerintem, hogy itthon 2-5 így alszik, ott meg dèlben fekvés, de akkor még nem fáradt!
2011. dec. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!