Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem fog "visszafejlődni"...

Nem fog "visszafejlődni" kisfiam, ha bekerül a bölcsibe?

Figyelt kérdés
1-én kezdjük 21hónapos kisfiammal a bölcsit (állami) és attól félek, hogy picit visszafejlődik majd, mert nem tudom, hogy mennyire fognak vele ott foglalkozni.Arra gondolok pl., hogy olyan szépen beszél már, megköszöni evés végén az ételt magától, ha kérni akar vmit, akkor azt mondja "kérek szépen...", vagy "anya légyszives"..stb....ráadásul igényli a folyamatos kommunikációt, hogy beszélgessenek vele, enekeljenek,mmondokazzanak.Ezt nyilvan a bölcsiben nem tudják majd megtenni, mert nem ő lesz az egyedüli gyerek.Okkal van ez a félelem bennem?Tapasztalatok?
2011. aug. 27. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenekben biztos, nem.

Sok helyen együtt terítenek a kicsik, evés előtt "jó étvágyat", utána "köszönöm az ebédet".

A bölcsiben gy csomó gyerekkel lesz együtt, a gondozónők mondókáznak, játszanak, énekelnek velük.


Ne aggódj. Persze, előfordulhat, h változik picit, de ez nem baj, sőt, előnyére is válik, meglásd. :)

2011. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, nem visszafejlődni, hanem még fejlődni fog. Ott is mondókáznak, énekelnek, többet kommunikálnak, mint te otthon vele ÉS sok újdonság fogja körbe venni. Pl.: társaság, ahova be kell tudnia illeszkedni és sokkal önállóbbak a bölcsis gyerekek. Nekem 2 hete kezdte a bölcsit a lányom, rettentően féltem, de sokkal ügyesebb lett, még ezalatt a kis idő alatt is. Egyedül megy mosdóba, egyedül veszi fel-le a cipőjét és az étkezések is teljesen egyedül mennek már. Tudom, hogy ez nem nagy szám egy két és fél éves gyereknél, de nekem nem volt ilyen önálló a lányom.
2011. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem fog visszafejlődni. Festenek majd, ragasztanak, mondókáznak. Megtanul majd odafigyelni a társaira és biztosan nagyon sok kis barátot is talál majd.
2011. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!