Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » össze lehet a karriert és az...

össze lehet a karriert és az anyaságot egyeztetni?

Figyelt kérdés
Egy felelős beosztásban nincs - beteg a gyerek-, de akkor mi nők minek is tanulunk? vagy majd 40 után kiteljesedek- akkorra lesz a fiam 15
2011. aug. 29. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint minél feljebb vagy a ranglétrán, annál rugalmasabb a munkaidőd. Én 30 voltam, mikor szültem, előtte feltornáztam magam a szakmámban és elértem egy olyan szintet, hogy kellek nekik, hiába van 4 gyerekem. Mondjuk az is igaz, hogy van segítségem szükség esetére (nagyi, ismerős bébiszitter). De ha nagyon kell, néhány plusz napot-órát meg tudok oldani.
2011. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

jó kérdés...sok embertől hallottam, hogy 100%ban 2 helyen nem lehet megállni.

Vagy a munka látja kárát, vagy a család...


Az a baj, hogy egy olyan munka, amit gyerekek mellett lehet csinálni(pl fodrász, manikűr, bolti eladó,stb)nem számít karriernek.

Az számít karriernek, ha magas beosztásban,dolgozol,sok ember tartozik alád, dirigálsz, stb, ezt viszont csak úgy lehet, ha mindig gürizel, és nem foglalkozol mással.

Na ezt nem lehet gyerek mellett...


Szerintem 2 választás van.

Vagy beéri a nő azzal, hogy nem lesz igazán nagy karriere, de lesz családja, így tanul valami hasznosat, amivel viszont nem tud magas pozícióba dolgozni,vagy tanul sokáig, karriert épít, aztán majd jöhetnek a gyerekek.

Vagy fordítva, gyorsan szül 1-2 vagy 3 gyereket, húszas évei elején, aztán bölcsi, óvi, suli, ő meg megy karriert építeni.De ennek a gyerekek látják kárát.

2011. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!