Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfogadható, ha csak uzsonna...

Elfogadható, ha csak uzsonna után megyek az ovis gyermekemért, ha itthon vagyok gyeden?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 21:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem elfogadható.
2011. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az enyémet nem vették fel, 3 éves, a tesója 4 hónapos. Itt az ovi 2 perc sétára, ezért meg tudom oldani, hogy gyorsan elugrunk érte bármi van. Ráadásul rossz alvó, alig egy órácskát alszik, azt is jó sokára és nagyon rosszul ébred. Nem szúrnék ki az óvónőkkel, meg a tobbi gyerekkel, mikor úgyis korán vinném, korán is hoznám el, így itthon is sokat van, picivel is tunék foglalkozni, a munkámat is el tudnám végezni délelőtt. De ha jól aludna, és sokat, hagynám a többiekkel, és rögtön uzsi után mennék érte :)

Persze mindez sajnos csak feltételes mód. Szerintem az óvoda alanyi jogon kellene, hogy járjon annak is, aki a másik gyerekével otthon van, a pici babának is joga van anyával lenni kicsit kettesben, anya se szakadjon már 20 felé. És nem kellene ítélkezni mások felett, leírta egy előttem szóló: külső szemlélő nem látja, mit csinál egész np otthon az anyuka és miért érkezik pl 5-re a nagyért.

Mikor bölcsis volt a fiam, és a pici még nem volt úton sem, én iskolába jártam heti 3x, de nem egész délelőtt kellett ott ülnöm. Emellett bedolgozást vállaltam otthon, az alapanyagok beszerzéséhez a városba kellett mennem. Erre megkaptam a másik csoport gondozónőjétől, hogy milyen lusta vagyok, hajnalban (!!!) viszem be a picimet, ott is hagyom aludni, eközben és lófrálok a városban, aztán otthon pihizek. Másnak meg 2 munkahelyen dolgozik az anyja-apja. (a hajnal reggel fél 7-et jelent, azért vittem ekkor, mert imádta a gyerekem a bölcsit, fél 6 előtt ébredt és nyaggatott folyamatosan míg el nem indultunk, plusz a sulimba beérni se 2 perc volt a város másik végére.)

2011. szept. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az óvoda alanyi jogon kellene, hogy járjon annak is, aki a másik gyerekével otthon van, a pici babának is joga van anyával lenni kicsit kettesben, anya se szakadjon már 20 felé."


Ez így van, csakhogy amig nincs megfelelően elég férőhely az óvodákban,bölcsödékben, sorrendet kell fenntartani!!!!! És a sor elejére a dolgozó anyukák kerülnek!!!!!Jobb helyeken...


"És nem kellene ítélkezni mások felett, leírta egy előttem szóló: külső szemlélő nem látja, mit csinál egész nap otthon az anyuka és miért érkezik pl 5-re a nagyért. "


Ha ez nekem szólt, akkor

1. én is anyuka vagyok (kétszeres), tudom, mit beszélek

2. édesanyám lenyomott 35 évet egy óvodában, van tapasztalat, nem is kevés!


Nehogy elfelejtsetek lepontozni, mivel nem azt írtam, amit hallani szerettetek volna:-))))

További szép napot!

2011. szept. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
az én fiam még nem ovis, nem is Mo-i, hanem romániai vagyok, de nekem furcsának tűnik ez a hozzáállás. Kinek mi köze hozzá, hogy én mikor megyek a gyerekért? Nem minden baba angyal, az is lehet, hogy a kisebbiktől csak ebéd után, míg alszik, tud anyuka rendet rakni, főzni stb. HA felvették a gyerekét az oviba, akkor szerencséje volt, esetleg protekciója, időben adta be a jelentkezést, vagy épp olyan helyen lakik, ahol nem ölik egymást a szülők az ovis helyekért. Nem joga a többi anyukának őt leszólni azért, mert ügyesebb volt, mint ők. A kevés óvodai hely ellen nem megoldás az, ha kiutálják azt az anyukát, akinek sikerült bejutnia. És ha már bejutott, nem mindegy, hogy mikor megy a gyerekért?
2011. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

5 éves elmúlt a gyermek akiről szó van.

Szívem szerint érte mennék autóval délben minden nap,de mivel nincs közel az ovi a férjem üzemanyagspórolás miatt ragaszkodik ahoz,hogy majd ő munkából hazafelé elhozza ,én viszont komolyan őrlődöm emiatt,mert úgy érzem magára hagyom ezzel,amikor nem lenne muszáj.

2011. szept. 1. 09:00
 16/20 anonim ***** válasza:
Látom, erre is jártak a lepontozók. Csak tudnám, mire jó ez.
2011. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
21:39-es vagyok. 9-re viszem a nagyobbikat, utána mire bevásárolok, meg elintézek mindent, van fél 11, megfőzöm az ebédet és lefektetem a kicsit, dél van, nekiállok tanulni (levelezőn tanulok), 2 óra, fél 3-ra megyek a nagyért, utána együtt vagyunk. senki elől nem veszem el a helyet, főleg nem a rengeteg dolgozó anyuka elől.
2011. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

énvagyok, akit idézett 2x a 2 gyermekes anyuka :)

nem szólt személy szerint senkinek, hanem inkább mindenkinek, aki beszólogat látatlanban a "csak otthon levős" anyukáknak. A sorrendben én is hiszek, ezért is nem fellebbeztem, nem mentem be hőbörögni az oviba, hogy nem vettek fel, egyrészt rendesek és segítőkészek, másrészt nyilván akinek vissza kell mennie dolgozni és a mai világban sikerült a munkahelyét megőrizni, evidens hogy menjen, csak szomorú, hogy nem vesznek fel alapból minden gyereket. A gyerekeket sajnálom, akik nem mehetnek közösségbe, pedig szükségük lenne rá. És persze azokat a szülőket is, akiket gyesük miatt egy kalap alá vesznek a kötekedőbb szülők és gondozónők/óvónők azokkal, akik valóban csak segély miatt az állam nyakrára szülnek gyereket, és amint lehet lepasszolják, hogy ne nekik kelljen otthon vesződni velük.

2011. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nálunk az oviban fel sem merült, hogy ebéd után hozzam el a nagyot. Mondjuk én nagyon elmondtam tavaly év elején az óvónőknek, hogy otthon már nem alszik a nagy, a kicsi viszont nagyalvó, akár 4 órát is képes durmolni délután! És sosem volt belőle probléma, pedig volt olyan, hogy 12-16-ig aludt a kicsi, így csak 16.30-ra értünk az oviba a nagyért.

Mondjuk ő kérte is, hogy ne rögtön uzsi után menjünk 15.00-ra, mert még szeretne játszani a többiekkel, főleg mikor jó idő van és kint vannak délután is.

Viszont én pl. iskolai szünet alatt sosem vittem be és betegen sem. Talán emiatt elnézőbbek velünk az óvónők, mert egyrészről megbeszéltem velük, másrészről pedig látják, hogy nem akarom lepasszolni a gyerekemet magamról.

2011. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A 2. mondatomban a nagyon nem tudom mit akar jelenteni :)
2011. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!