Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mikor és hogyan...

Gyermeked mikor és hogyan tanult meg egyedül elaludni? Mikortól aludta át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Magától ment a dolog vagy meg kellett tanítani rá? kérem, hogy azok írjanak, akiknél egy egy éves kor körül vagy akár jóval később következett be.


csak kíváncsi lennék, van-e remény, hogy a 10 hónaposom valaha is képes lesz rá, hogy a kínzása nélkül (értsd: hagyni kell sírni, mert másképp nem tanul meg aludni) valaha is képes lesz-e ébredés nélkül végig aludni az éjszakákat. amúgy meglehetősen rossz alvó, kicsi az alvásigénye és ráadásul cicin alszik el.

írjatok minél többen! :-)


2011. szept. 4. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

ja a babakocsiba az én fiam kb 3 hónapos koráig aludt el.ringatni nem ringattam elalváshoz kézben,mert nem akartam rászoktatni,igy inkább mellé feküdtem,vagy ő rám,azt el is felejtettem.sokáig rajtam aludt el.aztán legurítottam magamról az ágyra.

most az alvása igy néz ki:reggel 7-8 között kel.délbe megy aludni.ha 3-ig nem kel fel akkor keltem.este 9-kor fektetem le,változó hogy mikor alszik el.van hogy már 10 is elmúlik mire elalszik.1 évesen is hasonló volt az alvása neki.sajnos ő elég hamar áttért a napi 1 alvásra,mert 7 hónapos volt.azóta hasonló a napunk mindig.

2011. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

egyedül ugyan nem alszik el, oda kell mellé feköüdni a mai napig, de az éjszakát már 1 éve átalussza (amikortól kijött az összes foga). én nem tettem ezért semmit, csak annyit , hogy sosem hagytam sírni, ha 20x kelt éjjel és kért cicit, akkor annyiszor kapott, és együtt aludtunk. ennek ellenére, most egyedül aslzik, és átalussza az éjjelt, néha hajnalban 5-6 körül felébred, és akkor hív h feküdjek mellé, de az már nem tehertétel sztem. de ez se mindig van. annyi, hogy nem a férjemmel közös ágyban aludtunk együtt, hanem az ő szobájában egy oldalt támlás kanapén, így nem kellett a saját szobájába visszaszoktatni.

dec. végén lesz 3 éves a kislányom.

2011. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Softness ***** válasza:
en allitolag 11 eves voltam :D
2011. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

2 évesen :)

Egyszer csak megoldódott!

2011. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

20 hós koráig sikerült szoptatnom, utána leválasztottam.

akkor vettünk neki egy szép autós ágyat és odatoltam a miénk mellé, néhány hónap alatt átszokott esti alvásra az ágyába, a délutáni alvás még mellettem történik

2011. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

2 és fél évesen aludta át először az éjszakát,szopizott minden éjjel.Aztán egyből,egyik napról a másikra siratás ,cirkusz nélkül ment minden.

3 éves korában történt először,hogy elaludt este cici nélkül,de a déli az kellett.A napokban történt,hogy délbe is elaludt cici nélkül,most 3 és fél éves,lassan elhagyja most már.Az éjszakát átalussza,délután 2-3 órát.

És mindezt cirkusz ,siras,szenvedés nélkül.Türelemmel és kitartással.

2011. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
van remeny, a fiam 16 honapos kora ota alszik, amiota tul vagyunk a fogzason. akkor lett eloszor jobb, amikor abbahagyta a szopizast egy evesen, addig 4-5 alkalommal ebredt. utana csak ha jott a foga, par napig. most vegigalussza az ejszakat. nem hagytam sirni soha, amikor fajt a foga adtam neki fajdalomcsillapitot, es simogattam a hatat amig vissza nem aludt.
2011. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!