Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma kezdte gyermekem a bölcsit....

Ma kezdte gyermekem a bölcsit. Tízóraira gyümölcslé, ennyi?

Figyelt kérdés

Beszoktatás van, még itthon reggelizik 2 évesem, jól lakva mentünk, 10-kor már nagyon éhes volt, beharangozták a tízórait, tűkön ülve várta a gyerkőc az ételt, és egy pohár gyümölcslevet kaptak a gyerekek. Elkerekedett a szemem, de az övé még jobban. :( Alig bírta kivárni az ebédet, addigra már nyűgös volt, álmos volt. Nem sokat evett, mert nem nagyon tetszett neki, inkább a gyümölcsöt ette, meg ivott, mert egész délelőtt csak azt a kis gyümölcslevet ihatták. Hazajöttünk, rögtön elaludt, s mikor felkelt, úgy evett, mint aki ma még nem evett... :( Rám se csörög anyám, hogy lányom még nincs dél, ne egyél, hát miért nem lehet enni-inni adni a gyereknek, mi ez, börtön? Még inni se kaptak. :S Egy anyuka szólt, hogy szomjas a gyereke, nem tetszett a gondozónőnek. Hőség van, kell a folyadék, nem??

Ráadásul minden csoporttárs nagyobb, az enyém meg nem tud egyedül felmászni sehova, semmit nem tud csinálni egyedül, hát ki fog rá figyelni, azt hiszik neki alap, de előre félek, hogy mi lesz vele. Ha nem vagyok most mellette, ma is lett volna pár baleset. :(

Lelkiismeret-furdalásom van, jobb lenne neki még itthon velem, de muszáj dolgoznom. :(((


2011. szept. 5. 20:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak off: nincs leves a bölcsikben, csak egy fogás, az is elég ilyen kicsi gyerkőcnek. Kb. 10 napos étrendet állít össze az élelmezésvezető, és ebben kell 1 levesnek lenni. Akkor van leves, és valami második.

Azért nem kapnak levest, mert akkor a lével eleve jóllaknak, így a táplálóbb főzeléknek már nem jut hely a pociban. Ilyen piciknek nincs szükségük két fogásra.

Anyósom bölcsődevezető, tőle tudom ezt az infót, egyébként ez engem is meglepett. (az a válaszoló vagyok, akit nem lepett meg a tízórai ivólé, a fentiek miatt is... :o))

2011. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Köszi a választ:) én se adok amúgy tízórait, de ebédre itthon már leves + második van, kislányom lehet pont a tízórai kimaradása miatt így is megeszi mindkét fogást, de így egyszerűbb a bölcsiben, főleg hogy tízórait is kapnak!
2011. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

A napokban töltötte a 2-t. Nem egy vadóc gyerek, nem bízza a véletlenre a dolgokat, mindent akkor kezd csinálni, ha már biztosnak érzi. Járni is későn kezdett, de esés nélkül. Küszöböt átlépi kapaszkodás nélkül, ez már valami. :) De a homokozóba lépéshez már nyújtja a kezét... A csúszdának az első fokáig tud egyedül fellépni. XD Jól van, hát belejön. :D

Értem, szóval semmi gond a gyümölcslével, hát itthon enni szoktunk... Amúgy nem válogatós, de pont a főzelékeket nem szereti. Bárhogy megeszi, csak ne főzeléknek legyen elkészítve. De hátha ráérez, ettől annyira nem félek, éhes, enni fog. :) Lehet mégis előjött a paraanya?? :D Ne haragudjatok, és köszönöm a válaszokat!

1 fogás van, illetve az ebéd mellé kaptak gyümölcsöt. El felejtettem megnézni, holnap mi lesz... Na majd holnap. :)

2011. szept. 5. 22:38
 14/17 anonim ***** válasza:

nálunk is 8-kor reggeli, fél 10-10 körül tízórai, 11:30-kor ebéd. reggelire ilyen-olyan kenyér, paprika, saláta, felvágott, esetleg kalács vajjal, lekvárral, ilyesmi van, de sajna a fiam erről legtöbbször lemarad, mert 9-re viszem, otthon viszont nem hajlandó reggel enni. tízóraira itt is gyümölcslé, esetleg tea, van, gyümölcsöt akkor kapnak, ha valamelyik szülő visz (hordom is rendesen). ebédre van leves és második is, szinte mindig. a fiam sokkal jobban eszik a bölcsiben, mint otthon, gondolom hat a csordaszellem:)

és ne aggódj, pár nap alatt megtanulja a rendet, és jelezni fogja, ha segítség kell. újabban az én fiam is üvölt akkorát, hogy leszakad a plafon, ha véletlenül nem figyelek, hogy mit is akar. ő még nem beszél, valahogy "szólnia" kell...

2011. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is a választ. :) Ahogy írtad, megszokja a rendszer. A fene gondolta, hogy ma már semmi baja. :)

Rendesen örült, hogy jön a gyümölcslé, nem is kért mást, az ebédet is türelmesen kivárta. :D Nahát, köszönöm szépen mindenkinek! :D

Remélem ezután sem lesz gond, legalább ezzel... :)

2011. szept. 6. 13:31
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi még bölcsi előtt állunk,én se vok paraanya,de kicsit félek az újtól és nagyon jól esett olvasni a soraitokat,biztatást találtam bennük,h menni fog az nekünk is!!!

Amúgy fiam itthon se uzsizik,reggel 8-kor reggeli,aztán ebéd negyed 1 körül-én meg ettől félek,hogy hogy fog enni 11.30-kor,de majdcsak megszokja!

2011. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban is vagy ivólé, vagy egy kis gyümölcs van 10óraira.

Tudod mi a titka? Az, hogy a gyümölcsre, gyümölcslére jobban megéheznek, és az ebédből, főtt ételből többet esznek.

2011. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!