Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha 2 éves gyermekem úgy...

Baj, ha 2 éves gyermekem úgy alszik el hogy cumisüvegben issza meg a tejitalt?

Figyelt kérdés

Megakaptam az egyik ismerősömtől, hogy ez nem jó, már rég vacsorához kéne innia tejet.

Én a tejet minden formában próbáltam már adni Neki, még megkóstolni sem hajlandó, ha meg tejital helyett adom nem kell neki "anya ez nem jó".

Nála rituálé hogy este lefekszik, magára teríti a textilpelust, és úgy issza a tejecskéjét (tejital). Egy másik üvegbe innivaló van, amit ha nem teszek követeli. Vagy azt is megissza, vagy éjjel felkel és akkor issza meg -már ha felkel, de nem szól csak elveszi, megissza és alszik tovább.

Én leszoktatnám, de hogyan??? Van egy 8 hónapos babánk is aki igaz reggelig alszik, de egy szobában vannak. Ha a nagy üvölt, mert szeretné a tejcsit és az innivalót arra a pici felkel.


Hogy csináljam?????


2011. okt. 16. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én két évesem meg a tápszert issza cumisüvegből. Semmi mást már nagyon régóta, de ez megmaradt. Muszáj neki a speciális tápszer, de máskor nem tudom neki adni, mert evés közben nem iszik, ha meg végzett az evéssel, nem kell neki a tápszer, mert jól lakott. Ami necces egy kicsit, a fogmosás utána. Nekünk a gasztroenterológus javasolta, hogy mivel előtte fogat mos, ezért a tápszer után töröljem át ugyanúgy a fogait, mint babakorában. Ujjra húzhatóval jó csinálni, de még így is macerás. De mit tudok csinálni, ha muszáj neki inni a tápszert?!
2011. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mintha az én lányomról lenne szó. :)

Az enyém "leszoktatta" magát, egy idő után mindig lerágta a cumisüveg cumijának a tetejét, (nap-nap után) és én egy hét múlva nem voltam hajlandó venni neki újabbat. Akkor addig erőltette, amíg nem töltöttem bele a tejet a lukas tetejű cumisüvegbe, de rájött, hogy nagyon folyik úgy, és utána már inkább pohárból itta.


Mondjuk ő mind a mai napig (9 éves) tejmániás, minimum egy liter a napi adagja, de van, hogy több.

2011. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az én lányom sem iszik napközben cumisüvegből, régóta pohárból iszik. De Ő a fürdés-fogmosás után issza. Rendben vannak a fogai, de azért aggódom, nem akarom hogy megromoljanak. Áttörölni nem igazán tudom mert nálunk úgy megy: fürdés+fogmosás, öltözés, tejital, alvás. Ő el is alszik utána. Ha én bemegyek hozzájuk miután megitta, jönne az, hogy kijön, meg játszana, kiabál és akkor a kicsi meg felébred. Napközben, van hogy nem hajlandó enni rendesen, kivéve a reggelit, így örülök hogy legalább a tejitallal és az esti vitaminbombával bejut a szervezetébe sok fontos anyag.

Tanácstalan vagyok. De köszi a választ.

2011. okt. 16. 21:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom még 3 évesen is az üvegből itta az esti tejcit és azzal aludt el....majd saját magától elfogja hagyni.Nálunk igy volt,elkezdte szégyellni és elhagyta,próbáltam én is elvenni tőle de mindig annyira keservesen sirt,hogy visszaadtam neki mert majd megszakadt a szivem.
2011. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Lányok! Akkor hagyom még Neki, talán idővel elhagyja.
2011. okt. 16. 21:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne izgulj!

Az egyik ismerősöm majd 30. kg-os lánya, 4,5 évesen is üvegből issza a tejet :O

Az már szerintem kicsit sokkk.

2 évesen egy kicsit sem!


Mi is 2 éves kora körül hagytuk el az üveget.

Jött a Télapó és elvitte a cumisüveget, de hozott helyette ajándékot.

Kitette este az ablakba, reggelre ott volt a meglepi az üveg helyett.

Nem is kereste, büszke volt, hogy a Télapóra bízta az üvegét


:)

2011. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem baj.

én 3 évesen adtuk oda a nyuszikának.De csak este és reggel itta csumisüvegből a tejcsit.Nappal pohár.

Most 3,5 éves,pohár van:-))))

2011. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éves és üvegből issza. Egészségére:) !
2011. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2.5 éves, cumisüvegből issza reggel-este a tejet-kakaót. ez az ő kis rituáléja. persze napközben ő is poharazik. engem nem zavar, mi utána kimegyünk fogat mosni és aztán alvás.
2011. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
novemberbe lesz 3 éves a fiam,és nálunk is rituálé az esti kakaó(2 üveg) cumisüvegből.
2011. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!