Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyes viselkedés, ha...

Mi a helyes viselkedés, ha megüt a gyerekem? Szörnyen viselkedtem vele tegnap. Van visszaút? Hosszú.

Figyelt kérdés

2 éves múlt a fiam.

Már többször előfordult, hogy rám csapott, mindig mondtam nem szabad, anya szomorú lesz. Vagy csak simán elkaptam a kezét, hogy ezt ne! De rögtön ellenkezik, ha én azt mondom nem, akkor ő azt mondja de, és fordítva. Vitatkozni már le sem állok vele, mert úgyis addig mondja, míg övé az utolsó szó.


Nem szeretem bántani, eddig pár kézre csapás és seggre ütés volt részemről, és tényleg akkor mikor már borzalmasan elfajult a helyzet, bünti is volt, az sem hatott, na akkor csaptam oda.


De tegnap meg volt veszve. Folyamatosan visszabeszél (vetkőzz le, megyünk fürdeni - nem vetkőzök, gyere ide, adok zoknit - nem megyek, ne kapcsold be a tévét - de bekapcsolom), bármit mondok rögtön az ellenkezője a válasz. Nyafogott, vergődött, bármit vettem elő nem játszott vele, nem evett, csak hisztizett és csak olyat akart, amit nem lehet (pl a szőnyegre borítani a buborékfújó tartalmát).

Mikor már meguntam, elővettem egy régi-új játékot, ezer éve nem játszottunk vele, de fiamnak az volt a buli, hogy ugráljon rajta, eldobálja (kirakó), ekkor én szó nélkül elkezdtem elrakni, amire persze behisztizett.

Mondtam neki felesleges a hiszti, ha nem tud szépen játszani, akkor elrakom. Megint dobálni kezdte, én meg csendben szedegettem, nem akartam vitatkozni vele. Ültem a földön, erre odajön, visít, hogy ne rakjam el, én meg pakolom és úgy megütött, hogy na! Két kezével a fejem, oldalról. Gyakorlatilag a két fülemet találta el. Nem gondolkoztam, csak indult a kezem, és egy akkora fülest sikerült adnom neki, hogy el is esett. Aztán rohant az apjához, de hallottam, hogy alig kap levegőt, a sírástól vagy az ijedségtől (mert ugye nem szoktam pofonokat osztogatni).

Én teljesen kibuktam, bevágtam az ajtót és csak sírtam, hogy hogy a fenébe lehetek ilyen sz@r, hogy ekkorát ütöttem, és ki sem mertem menni még akkor sem, mikor hallottam, hogy már nevetgél.


Tegnap megfogadtam, hogy soha többé ilyet. Este el is beszélgettem vele, hogy azért az nincs rendben, hogy ütjük-vágjuk egymást, látszólag meg is értette. Erre ma. Megint.

Reggelihez kért majonézt. Ő nyomhatta ki a tányérjára. Viszont nem akart belőle enni. Én meg közöltem nem pazaroluk, ha kikérte a majonézt egye is meg. Erre gusztustalan hangokat hallat (blöáááá) hogy neki nem kell és elfordult az asztaltól. Én a fejénél fogva visszafordítottam, hogy de megeszed.... erre kaptam egy pofont.


Mondjátok meg, őszintén.... mi a fenét kezdjek vele?

Bünti szokott lenni. Leültetem, beviszem a szobájába, vagy elveszem egy kedvencét egy napra. Tegnap lekapcsoltam a mesét, azért is rám csapott.

Nem tudom, hogy itt a pofon nevelési célzatú lenne-e. Azt mondom neki ne üss, én meg megütöm.... nem tudom ez jó-e. Vagy tegyem többet büntibe?


Tök kivagyok. Ez így nem mehet tovább. Segítsetek!


Egy elkeseredett anyuka. :(


2011. szept. 9. 14:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, persze hogy van visszaút, mindig van! Merem állítani hogy ez a legnehezebb része a gyereknevelésnek, nagyon próbára teszi az embert. Egyet értek maximálisan azzal aki azt írta hogy a legfontosabb a következetesség. Valahol meg kell húzni a határokat és azokat soha nem szabad hagyni hogy áthágja. Ilyen pl ütés, játékok hajigálása, csúnya beszéd és amiket ti fontosnak tartotok. Ha szóbeli figyelmeztetés ellenére is folytatja a rossz viselkedést akkor jön a bünti, de semmiképpen nem fizikálisan, veréssel mert az csak fokozza benne az agressziót. Az is fontos hogy jussatok a férjeddel egyetértésre a neveléssel kapcsolatban, támogassátok egymást mert ha ketten kétféleképpen viselkedtek a gyerekkel akkor össze fog zavarodni. Ha következetesek lesztek és látja a gyerek rajtatok hogy "ti vagytok az erősebbek", nem használ a hiszti akkor hamarabb fog ez az időszak véget érni. Kitartás!:)
2011. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Hú nekem 2 éves a fiam de a dackorszak itt is játszik ! Ő is próbál ütögetni de akkor tényleg elkapom a kezét és rászólok ,hogy ezt nem szabad és otthagyom ! Érezze ,hogy megbántott ! A hisztinél és a toporzékolásnál pedig az vált be ha úgy teszek mintha eltűnt volna hangosan a nevén szólítom ! Erre akkora a döbbenet ,hogy tényleg leáll a hisztivel !
2011. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

17:57-es TANMESÉS válaszoló, ha olvasod!

Nagyon érdekes, amit írsz, esetleg tudnál valami oldalt vagy könyvet, ahol jobban utána lehetne nézni ennek a "módszernek"? Én is kipróbálnám, csak gondoltam ha olvasnék róla bővebben, "ügyesebben", célirányosabban menne.

KÖSZI!

2011. szept. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

tanmesés vagyok :)

Sajnos én nem néztem utána, mert itt olvasgatva bukkantam rá erre a szóra, igazából nem is tudom már, ki és miért írta, de maga a szó adott ihletet :)Egyszer elalvásnál nem mesét olvastam neki, hanem magamtól találtam ki mesét, és úgy alakult a sztori, hogy a kismanó egyre jobban hasonlított a gyermekemre, az anyukája rám, de nem mondtam ki, hogy magunkról beszélek. És mivel imádja, ha rajzolok, ő meg közben firkál, ebbe is bevezettem. És szinte azonnal megoldódott minden, elkezdett újra sokat beszélgetni velem. Azt viszont pszichológus ismerősöm mesélte, hogy a gyermekek kijátsszák magukból a feszültséget, a nagyobbak meg kirajzolják, ezért vizsgálnak gyakran a nevelési tanácsadók is gyerekrajzokat, ebből sokminden kiderül.

2011. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdrző! Látom régi kérdés már, de hasonló a mi problémánk is. Megoldódott a hisztikérdés azóta?
2016. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!