Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azért nincs pár napja széklete...

Azért nincs pár napja széklete, mert napközben nincs már pelus?

Figyelt kérdés

28 hónapos a kislányom.

Két hete szépen pelus nélkül van itthon, többször már a mamákhoz is, boltba is így viszem. Szépen szól, semmi gond nincs.

Azt is mondja, hogy kakilni kell, de csak nincs semmi eredmény...

Igazából nem is jó evő, sok mindent nem fogad el, erre is gondoltam, mint lehetséges ok.


Mit adhatnék neki, amitől lehet széklete?


2011. szept. 10. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
joghurt, tejtermékek, lekvár
2011. szept. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok gyümölcsöt.
2011. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a pelus levételének nincs köze a kakihoz. Mármint nekem ez a tapasztalatom, mert a fiam 20 hónaposan lett szobatiszta, és ugyanúgy kakilt, mikor nem volt rajta pelus.

Azóta nem kakilt egyáltalán, hogy nincs rajta pelus? Próbáltad már visszaadni rá, hogy abba kakiljon? Vagy kakilt már pelus nélkül? Lehet, hogy csak fél tőle. Hallottam már ilyet.

Ha a gyümölcsök, tejtermékek nem hozzák meg az eredményt, akkor legvégső esetben adhatsz neki Laevolac szirupot.

2011. szept. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, kakilt már bilibe, Wc-be, saját maga szólt, hogy kell...

Szóval nem vagyok benne biztos, hogy emiatt. Csak ez a szorulás pont azóta tart, mióta nincs pelenka.

2011. szept. 10. 23:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Én lányom nem kakil, ha nincs pelus :( Képes 3-4 napig is visszatartani, utána meg már azért nem kakil, mert túl kemény és fél kinyomni.

5 hónapja szobatiszta, de a mai napig kér pelust, ha kakilnia kell, én meg inkább odaadom neki, csak kakiljon minden nap. Közben persze papolok, hogy a bilibe kéne (de nem erőltetem). A védőnő szerint ha ovis lesz, akkor majd megváltozik (3hónap múlva megy). Úgy legyen.

Ha meg nem a pelus miatt nem kakil a lányod, akkor ajánlom a laevolac szirupot, szerintem nagyon jó.

2011. szept. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. szept. 11. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!