Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helen Doron angolra jár...

Helen Doron angolra jár valaki gyerek? Mi a tapasztalat róla? Nem lesz e az iskolában hátrány, ha ő már egy alap tudással rendelkezik, nem fog e unatkozni ott?

Figyelt kérdés
Gondolkodom,hogy 3éves fiamat beíratom..
2011. szept. 19. 14:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Oda biztosan nem fogunk menni.Találtam egy kézségfejlesztő házat,ahol angolul tartják a foglalkozásokat.Azok a kézségfejlesztő pedagógusok tartják akik a gekkó játszóházakban dolgoznak.Árban fele annyi-4500/hó egy héten egy alkalom,ami sztem nem leterhelő,az elv hasonló mint a Helennél,hogy hallgattatni kell otthon a zenét,de azt mondják a szülők jobban unják a végén mint ők.És ha ki is marad a gyerek bármikor behozhatja.NEm év van mint a Hellenél,hogy 10hónap egy szakasz nkik és ha elkezded érdemes járatni,hanem ha meg is unja agyerek vagy te kihagyhatsz akár egy hónapot is.Mondtak olyan példát,hogy elutaztak 2hónapra és utána folytatta a gyerek,két foglalkozás és belerázódott,ők még nagyon ügyesek,és állítólag szeretik is.

Nézzétek,van igazság abban amit mond sok válaszadó.Alá írom,viszont azt is érezem,hogy nagyon okos és nagyon könnyen tanuló a gyerekem mint egyes gyerekek akikkel kapcsolatban vagyok.Ezek az órák nem muszáj órák,nem ültetik le a gyerekeket,hogy márpedig te 45percig ülsz és figyelsz,hanem játékosak.Én tudom itthon ezt nem tudom megadni neki,azon túl,hogy hallgattatom vele a nyelv cd-t,mert nekem van egy egy évesem is.És azt is tudom felnőtt fejjel,hogy bár én spec tagozatos gimibe jártam,időm az ottani nyelvórán kívül nem volt tanulni .

És ma is nagyon sajnálom,hogy nem tudok igazán nyelvelket,pedig kettőt is tanultam.Tudom erre jöhet a válasz,hogy ez csak rajam múlik,igen ez is igaz,bár amikor két picit nevelsz és dolgozni is kell,hogy eltartsd magatokat,már nem olyan egyszerű.Én szeretném megadni a gyerekeknek azt a lehetőséget,hogy gyerekként találkozzanak a nyelvekkel és eldől,tetszik e neki és utána sokkal több lehetősége lesz az életben mint nekem vagy az apjának.Pedig hiába vagyunk képzettek-munkavállalás szinten túlképzettek,nyelv nélkül a mai világban semmire nem lehet jutni sztem. NAh mindegy,köszönöm a válaszokat,régebben én is így nyilatkoztam mikor még nem volt gyerekem,viszont változtam,látom azokat a gyerekeket akik jártak ilyenre és élvezték és azokat akik nem,hogy van különbség már előképzettségben is.És azért persze mi nem így nőttünk fel,de nézzük azt is,hogy mi nem születtünk a technika világába,mikor már 2évesen számítógépeznek,meg 3évesen azon nézik a mesét.Jöhetnek persze erre azok a válaszadók,akik támadnak minek ez a gyereknek,mert olvass mesét stb.Hát azt is tesszük,sok szép mesekönyvünk van ,de tény leülnek mert látják tőlünk,mikor dolgozunk,hogy ezzel foglalkozunk és utánoznak a saját szintjükön,eltiltani pedig nem fogom,mert ez viszi előrébb a világot,sztem.

2011. szept. 20. 11:32
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

te már eldöntötted.

én akkor is ellenzem,mert 4500Ft baromi sok nekem a semmire...inkább értelmesebb dolgokra költjük.

2011. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolótól kérdezem.

Ti már akkor voltatok ilyenen,hogy ennyire tudod,hogy semmit nem ad a gyereknek???

2011. szept. 21. 12:12
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

nem utolsó vagyok ugyan, de tény, hogy semmit nem ad a gyereknek.

Persze járasd, ha fontosnak érzed, de ettől nem fog nyelveket beszélni. Hiszen, ha józan ésszel végig gondolod, ilyen egyszerű lenne, akkor már mindenkinek egy nyelvet kéne beszélnie, de nem ilyen egyszerű.

Sok gyerek 3 éves korára a saját anyanyelvét nem beszéli tökéletesen, sőt. Tényleg milyen szinten áll a gyereked az anyanyelvén, beszél már feltételes módban, többszörösen összetett mondatokban, magázva, helyzeteknek megfelelően használva a regisztereket?

De egyébként az, hogy napi x órában ezt hallja és tökéletesen beszéli az anyanyelvét, semmit nem jelent mondjuk irodalom vagy nyelvtan órán. Tehát blődség azt állítani, hogy ez előnyt jelent majd az iskolában, ha a nyelvet magát fogja tanulni. Nyelvtannal, olvasással, helyesírással.


A másik pedig ismételni tudom, én angolul tanultam, 24 évesen kezdtem, teljesen kezdőként, másfél év tanulás után felsőfokú nyelvvizsgám volt és nem okoz gondot egy Shakespeare dráma elolvasása sem angol nyelven. Oroszul tanultam 8 évig, németül 5 évig, franciául is 8 évig, agyonlőhetnének, ha csak annyi lenne a feladatom mondjak egy mondatot ezen nyelveken. Az égvilágon semmire nem mentem velük. és tanítványaim közt is számtalan olyat tudok, akik tökéletesen beszélnek németül, franciául és angolból egy épkézláb mondatig nem jutnak el, hosszú évek során.

Úgyhogy ne fűzz nagy reményeket hozzá, mert nem biztos, hogy ő angolul szeretne valaha is beszélni, lehet másik nyelvet fog szeretni vagy semmilyent.

2011. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

az "utolso" vagyok.

sokismerősöm van aki járatta a gyerekét,késöbb a ygerek nem is emlékezett rá h hallott volna angol szót is....



tesom oviban tanult németet majd 4-ben kezdte el suliban,de ő se emlékezett semmire...

2011. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utánaolvastam.. A Helen Doron-os nyelvtanítás egyik lényeges része, hogy " háttérzeneként", CD-ről hallgattatják a gyerekkel otthon az angol szövegeket, meséket, dalokat. Azt ugye tudod, hogy a kicsinek nem elég, hogy halljanak valamit, nekik az társítani kell mozdulatokkal, arcjátékkal, hanglejtéssel. Amikor az anyanyelvet tanuljuk, akkor is így van: az édesanya reagál a baba gőgicsélésére, közben játszik a hangjával, a babához közel hajol, akaratlanul is jobban artikulál, lassabban is beszél, ha a babának szól.. Ez nincs meg egy CD_ben. De még az állítólagosan jól képzett oktatók se tudják megtenni, hiszen nem egy kisgyerekkel foglalkoznak.. emellett nem hiszem, hogy az angol az anyanyelvük. Emellett hiába hallja a beszédet, az számára ugyanúgy értelmetlen, zagyva, mintha neked órákon keresztül a mandarin kínai vagy a bantu nyelvű meséket vagy regényeket olvasná fel valaki egy CD-ről.. gondolom, ez alapján te se tanulnád meg egyik nyelvet sem, de még annak sajátos hanglejtését, dallamát se sajátítanád el.



Nem mondom, hogy ha van rá fölösleges pénzed, ne járj a kicsivel valami számára is élvezetes foglalkozásra, de teljesen fölösleges már pici korban azon gondolkodni, milyen irányba akarod te tovább tuszkolni a gyereket. Egyszer lehet kisgyermek, ezek az évek sosem térnek vissza! tanulni bőven ráér majd akkor, mikor itt az ideje!

Itt egy tanulságos beszélgetés. [link]

Bár ebben a riportban Vekerdy Tamás már az iskolaválasztásról beszél, de hidd el, ezt neked is érdemes lesz elolvasnod! Engedd, hogy a gyermeked maradhasson addig kisgyerek, amíg lehet, ne akarj már 3 évesen arról gondoskodni, hogy mi lesz 20 év múlva! majd, ha ő elég érett lesz hozzá, ráfekszik és megtanulja az angolt vagy a világ bármelyik másik nyelvét, ha lesz hozzá affinitása. Amit most heti 1-2 órás foglalkozáson megtanulhat, de utána nincs semmilyen lehetősége gyakorolni, hamar elfelejtődik...

2011. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Igen ha nem gyakorolják,elfelejtik,jo példa erre az hogy kisgyerek 5 éves volt mikor kiköltöztek spanyolba.5 év mulva a magyart elfelejtette,mert nem gyakorolta...meg se tudott szólalni,hiába azt "tanulta" 5 éves koráig...
2011. szept. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Én annak idején 5dikes voltam mikor francia nyelvbe kezdtem,nehezen ment,8évig tanultam már mire egy nyelvvizsgát le tudtam volna tenni.sajnos anyámék annak idején nem kaptak ilyen képzést ,igazából nem tartották fontosnak a nyelvet.Ha akkor egy kicsit is noszogattak volna most min 1 ,de inkább két nyelven beszélnék.Tegnap elmentünk a próba órára a másig fejlesztő házba.Itt gekkós fejlesztő pedagógusok tartják a foglalkozást-ami amúgy 40prec,kibírható,nem pedig sima angol tanárok vagy még az semmint a Helen -nél,szval megnéztük.A kisfiam kb 5perc után már bekapcsolódott a játékos "nyelv tanulásba"éneklésbe.Képekről tanulták,kirakóról,vonatoztunk,körbe körbe mutogattunk,táncoltunk,rajzoltunk.sztem nagyon szuper volt a gyerek is nagyon élvezte és úgy jöttünk ki,hogy anya ide jövünk még?..MOndtam neki megbeszéljük.a lényeg,a Helennél nem lehet azt megcsinálni,hogy kihagyj heteket is akár,itt igen.Bekapcsolódhat agyerek.Nekem két kicsivel nincs erre időm velük,viszont így meg tudom oldani.Nem hinném,hogy egy játszóteres 40perc különb dolgot ad ennél.ebben a foglalkozásban Fejleszti a gyerekek mozgását,kommunikációs készségét,társasági életét,beilleszkedését,nyelv érzékét.

Én sem azért viszem oda,hogy 2év múlva már angolul beszéljen,hanem,hogy megszeresse.Nem hiszem,hogy nem fog rá ragadni,mert sok gyerek mese angolul van a tv-ben is ,és adott már a számítógépen is akár csak a játékokból kiindulva,hogy angolul tanulnak meg a gyerekek maguktól----én elhiszem ,hogy sok szülőnek nincs erre pénze,én is ezt kérdeztem,mégis azt érzem a válaszok fele irígységen alapul,mert ha valaki megtehetné sztem szintén nem gondolkodna ilyenen.De nem kell messzire menni,épp tegnap voltam tanuja annak,hogy beszéltem az egyik anyukával.Nálunk az oviban felajánlották h bizonyos mennyiségű gyerek össze jön,5000 ftért 5hónapon keresztül,heti egyszer a gyerekeket elvinnék sóterápiára.Ott ki van alakítva egy somokozó gyerekeknek.Szerintem tök jó dolog és alkalmanként 250 ftra jönne ki.Ennyi pénzért már semmit nem adnak.Az anyuka aki nem mellesleg nem volt valami igényes szinten öltözve sem,emelt hangon jaj vigye akinek van pénze rá én egyedül nevelek két gyereket az albérletben férj nélkül nem tehetem meg. Hát igaz ,legyen igaza.Kiérek a gyerekkel az oviból,majd látom az utca végén az anyukát pöfékelni a bagófüstben a gyerek mellett....nah ,mondtam erről ennyit.A gyerekére nincs 250ft-ja alkalmanként,de ő 1-2 naponta majd 600ftot elfüstöl és gondolom a gyerek mellett is megteszi,károsítva annak egészségét.

Nah ez lehet egy sarkított példa is,de nincs jogom más zsebében turkálni,mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy ki mit engedhet meg magának.Én mondjuk úgy megtehetem,de hozzá teszem,sok mindenről le is mondok,tehát ami esetleg másnak megvan ,nekem lehet nincs.Én mindent meg szeretnék nekik adni és ha ez ezen múlik,ha később könnyítek a tanulásán vagy már alapból úgy kezd komolyabban angolt vagy bármilyen nyelvet tanulni,hogy tetszik neki,mert ismerős,már hozzá segítettem.Én nem gondolom ,hogy hasztalan.nyilván ha most nekem időm lenne,mint ahogy a hozzá szóló is írta,hogy 24évesen 1.5év alatt le nyelv vizsgázott,más lenne a helyzet.Én tanuló koromban sem tudtam ezt megtenni és nem azért mert nem akartam...nem vagyunk egyformák,mindenkinek más a családi háttér-nem részletezném most.De amit annak idején én nem kaphattam meg ,azt szeretném ha a gyereknek már ez egy általános állapot lenne.A gyerekek agya mint a szivacs olyan,nekem van,hogy 1-1.5éves korából vissza emleget dolgokat,nem hinném,hogy mindent elfelejt.De nem az a cél,hogy profi angolos legyen.

Nem tudja tökéletesen a magyart,nyilván 3évesen,tehát blődség volt kiírni azokat amiket a válaszolónak,hogy tudja e ezeket meg azokat a feltételes módot,magázást stb használni.Hát erre csak azt tudnám mondani,ha alakosság 100%ka elmenne magyar nyelvvizsgát tenni,sztem a 98%megbukna...én még tanárral sem találkoztam úgy,hogy minden tökéletesen ment volna neki és nem hibázott volna.Szval ezen sztem kár pörögni.

Örülök,hogy ilyen sokan válaszoltatok,végül is részben kaptam választ a kérdésemre.Én közben átmérlegeltem a dolgot,azt hittem a sok negatív válasz eltántorít majd ettől,de valahogy felerősítette a megérzésemet és látván,milyen jókedvű volt a gyerek tegnap még jobban kedvet kaptam én is.Szval mi menni fogunk,mert úgy gondolom hasznos,még ha nem egy olcsó dolog is.Heti kb 10ftra jön ki,úgy gondolom ezt megtehetem a gyerekemért,ha jól érzi magát...nem mellesleg a plázás játszóház is ennyibe kerül és ott nem kap semmit..

2011. szept. 22. 08:48
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan azt hiszed, irigy vagyok, mert te járathatod a gyerekedet havi 5 ezer forintért egy játszóházba? Most ugye csak viccelsz? Ne is zavarjon, hogy például jómagam angolnyelv tanár vagyok, taníthatnám a gyerekeimet angolra ha akarnám. Eljárathatnám ingyen, dolgozhatnék is egyébként ilyen játszóházakban- de nem tartom fontosnak sőt jónak sem. És sem tanárként, sem szülőként kedvem sincs ehhez és motivációm sincs. Legalább neked ez meg van, én nem beszélek nyelveket, legalább a gyerekem beszéljen. Én még ezt sem tudom elmondani.


Egyébként ha már irigység, a nyelvtanulás nem idő, hanem pénz. Inkább itt érzem a irigységet a te részedről, hogy neked nem megfizethető, jó most a gyerekednél nem sajnálod rá a pénzt, ami becsülendő. De annyit, hogy most havi 4 ezer, én nagyobb gyerekekkel foglalkozom és az bizony havi 30-40 ezer, mert 2500 forint 45 perc. Ezt is mérlegeld lesz e ennyid később? Vagy a gyerekednek? Mert ha nem, akkor kidobott pénz az ablakon. Jó persze, igaz, játszóház, legalább eltölti az időt. Jobb, mintha kocsmára költenéd a gyerek meg a teraszon ücsörög.

2011. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
41%
utolso:egyetértek!ment a pont...
2011. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!