Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli babádnál hogy...

2 év körüli babádnál hogy volt amikor elkezdett beszélni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

2évesen már nem annyira babák.. :-)


és mire vagy kiváncsi,mi hogy volt?

miket mondott előszőr?

2011. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én sem értem igazán a kérdést. Arra gondolsz, hogy napról napra több szót kezd el mondani, vagy egyik reggel felébred, és kiabál, hogy -Anya, hozd be a kakaómat?-, tehát hogy rögtön mondatokban kezd beszélni?


2 éves a fiam, még csak pár szót mond, de minden reggel azt várom, hogy kiabáljon a kakaóért. :D

2011. szept. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én fiam most volt két éves.ő nagyon hamar kezdett beszélni,10-11 hónaposan már tudatosan használta a baba,mama,papa,apa aja(anya),stb szavakat.egy évesen már hosszabbakat mondott,és szépen utánozott.15 hónaposan 20 körüli állathangot utánozott,sokat meg is nevezett.18 hónaposan 2 szavas ,20 hónaposan 3-4 szavas mondatokban beszélt.azóta folyamatosan,összetett mondatokban,ragozva,érthetően beszél
2011. szept. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom arra gondol a kérdező, hogy 2 éves koráig nem vagy csak kevés szót mondott a gyermeke. 2 éves kora után hogyan indult be a gyerek beszéde?

Erre amúgy én is kíváncsi lennék, mert az én kisfiam is elmúlt 2 pont egy hete, kb 20 szót mond és most már azért várom a csodát. Nehezen hiszem el, hogy van olyan, hogy egyik nap még csak szavakat mond a gyermek, másnap meg ényleg elkezd mondatokban beszélni...

2011. szept. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:) Igen rosszul fogalmaztam és tényleg nem baba ! Szóval még nem beszél ,hogy kell elképzelni amikor majd megszólal ?
2011. szept. 22. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:
még szó szeint semmit sem mond?
2011. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 hónapos volt, késő délután Apa kezében az első szót mondta: Dédi. Aztán napról-napra, hétről-hétre eggyel többet: anya,apa, papa, mama, stb.. Nagyon sok szót tudott mondani. Nem volt 1 éves már akkor beszélt, persze sokat nem értettünk. Nagyon aranyos volt, és ami az érdekes utána nem sokra tisztán elkezdett beszélni folyamatosan kb. fél év múlva. Most 3 éves lesz még csak, de már beszélgetünk. Nagyon okos, értelmes kisfiú, igaz még a "R" és "L" betűt nem tudja kimondani jól. A "L" betűvel próbálkozik.
2011. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!