Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vezessem rá a 3 éves...

Hogy vezessem rá a 3 éves kisfiamat, hogy ne puszilgasson annyit?

Figyelt kérdés

2 hónapja született meg a kistesója, azóta gondolom kicsit szeretethiányos, mivel eddig minden figyelem az övé volt. Sokat bújik hozzám, mondogatja, hogy "szeretlek anya", ezzel nincs is semmi gond, folyamatosan kapja tőlünk a visszajelzést, hogy mi is őt, megölelem, megpuszilom, játszok vele, bevonom a napi teendőkbe, stb. Viszont van ez a szokása újabban, hogy csókolgat folyamatosan, kezem, lábam, vállam, térdem lábfejem, még az utcán is. Sokszor nem tudok tőle mozdulni, haladni a dolgommal. Pedig foglalkozok vele sokat. Próbáltam leállítani, lehajoltam hozzá, megpusziltam, és mondtam, hogy most anyának menni kell... Elkezd ilyenkor sírni, és mondja "Anya szeretlek".

Mit csinálhatnék, hogy megnyugodjon? Vagy ez csak idővel oldódik meg? Húgijával kedves, sokszor bújik oda hozzá, simogatja, neveti, ahogy tátog mindenre, stb., nem bántaná (sokan ezt kérdezik tőlem).


2011. szept. 25. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a kistestvértől van. Előszokott fordulni a gyerekeknél kb 2és fél, 3 éves kor körül, hogy puszilgatják akit szeretnek. Nekem a kezemet szokták. Majd abbahagyják csak figyelj rá, hogy ne bántsd meg.
2011. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 3 éves ugyanezt csinálja, pedig még nem született meg a tesó. Szerintem is kinövi, ugyanígy puszilgat állandóan, ruhámat, mindenemet.
2011. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egy kicsit most megtantorgott. Szereti hugit, de rajott hogy most ketten kapjak a szeretetet. Fel hogy o egy kicsit lemarad. Nem nagyon akar osztozkodni. El fog ez az ido mulni, hadd puszilgasson, es O is kapjon mindig mikor a pici.

Gondolom, meg mindig jonnek a latogatok megnezni az uj babat, minden mondat a babaval vegzodik. Sok ember figyelmetlen, a nagyobbikat elfelejtik. Ilyenkor van az, ha jonnek a picihez, jojjenek a nagyobbikhoz is. Ha picinek hoznak valamit, a nagyobbiknak is. Fel a fejjel, minden rendbe fog jonni, ha nagyobbik erzi, tudja, hogy nem valtozott semmi, ugyanugy szeretik otthon.

2011. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon megnyugtattatok! Azt hittem, hogy a pici születése okozta ezt nála! Akkor türelem és majd "kinövi", igaz?

Köszi a segítséget!!!

2011. szept. 25. 16:16
 5/15 anonim ***** válasza:
az én fiam 5 évesen csinálja, ráadásul szájon csókol nyilvánosan is, és jön hozzá a z imádlak, szeretlek anya! Igaz van pocaklakónk de előtte is csinálja, szóval szerintem sem csak a kistesó miatt lehet. Talán most van az az időszak amikor a gyerek az anyjába szerelmes:)
2011. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3 lesz a fiam, néha ugy átfonja a térdem, hogy moccanni nem tudok és puszilgatja. A lábfejemet is....:) kis Mukik:)
2011. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Most, hogy többen írtatok, kezdem rosszul érezni magam, hogy ez nekem probléma :-( Pedig csak szeret! És így fejezi ki. Kicsit szégyellem magam.
2011. szept. 25. 16:56
 8/15 anonim ***** válasza:
nyugi én sem mindig viselem jól, főleg mikor 100szor egymás után mondja, csak hogy mondjon valamit, meg mikor letámad nyilvános helyen és jó hangosan. De nálunk apának is jár a szöveg csak őt legalább nem puszilgatja.
2011. szept. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez tipikus kortünet. Élvezd, mert pár év és nem akar már puszilni... :)
2011. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jajj,de jó nektek!Nekem 2 éves a kisfiam és nálunk fordítva van.Én puszilgatom állandóan és kérdezem,hogy szereti e anyát :) Akkor nálunk is eljön ez az idő? :) Én szeretném és imádnám ha így kimutatná,hogy szeret!
2011. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!