Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vezessem rá a 3 éves...

Hogy vezessem rá a 3 éves kisfiamat, hogy ne puszilgasson annyit?

Figyelt kérdés

2 hónapja született meg a kistesója, azóta gondolom kicsit szeretethiányos, mivel eddig minden figyelem az övé volt. Sokat bújik hozzám, mondogatja, hogy "szeretlek anya", ezzel nincs is semmi gond, folyamatosan kapja tőlünk a visszajelzést, hogy mi is őt, megölelem, megpuszilom, játszok vele, bevonom a napi teendőkbe, stb. Viszont van ez a szokása újabban, hogy csókolgat folyamatosan, kezem, lábam, vállam, térdem lábfejem, még az utcán is. Sokszor nem tudok tőle mozdulni, haladni a dolgommal. Pedig foglalkozok vele sokat. Próbáltam leállítani, lehajoltam hozzá, megpusziltam, és mondtam, hogy most anyának menni kell... Elkezd ilyenkor sírni, és mondja "Anya szeretlek".

Mit csinálhatnék, hogy megnyugodjon? Vagy ez csak idővel oldódik meg? Húgijával kedves, sokszor bújik oda hozzá, simogatja, neveti, ahogy tátog mindenre, stb., nem bántaná (sokan ezt kérdezik tőlem).


2011. szept. 25. 15:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nehogy rosszul érezd magad...:) ma akkor kezdte hevesen ölelni a térdem, mikor a konyhában épp a forró serpenyőt vittem volna át egyik helyről a másikra, közben meg "letámadt". Majdnem mindkettőnkre borult a tartalom...ugyhogy abban a pillanatban elhessinntettem, mert zavart! Multkor étteremben bujt az asztal alá nem egyszer, hogy a harisnyás, szerinte puha lábamat simizze....:)
2011. szept. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Jaj könnyes lett a szemem, de aranyosak lehetnek :)) A fiam még csak 1,5 éves, ad néha puszit magától, de nem jellemző, majd nagyon kíváncsi leszek és várom, hogy lesz-e ilyen :)

Lehet, ha nekem lenne egy kisebb babám, tuti kicsit zavarna, mert mindennel kell foglalkozni, meg tényleg százezer dolgom lenne és idegeskedés, menni, készülni, mindegyiket ellátni... szóval tökre megértelek :)

2011. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sehogy ne vedd rá! Addig örülj, míg puszilgat. Más szülőnek meg az a baja, hogy a gyereke nem engedi magát puszilgatni. Így mutatja ki, hogy szeret. A helyedben ennek nagyon örülnék!
2011. szept. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Nektek is! Én örülök, hogy puszilgat, és hogy szeret, nem akarom róla leszoktatni, csak sokszor kellemetlen helyzeteket teremt ezzel, nem tudok mozdulni sütés, főzés, sétálás, stb. közben, vagy pl. pici ordít a kezemben, mert éhes, megszoptatnám, de a nagy nem enged, állunk a folyosó v. szoba közepén, kapom a csókokat, szorítja a lábamat, és ha rászólok FINOMAN, akkor elkezd sírni, alig lehet megvigasztalni. Nem egyszer előfordult már, hogy így sírt mindkét gyerekem egyszerre. Nem tragikus a helyzet, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mi válthatta ki belőle ezt a puszimániát (de már megírtátok, hogy ez természetes, nincs lelki sérülése, így meg is nyugodtam), és hogy hogyan próbáljam az ilyen helyzeteket megoldani, hogy ne bántsam meg a nagyot, de értsen a szóból, hogy most nem alkalmas.
2011. szept. 26. 11:11
 15/15 anonim ***** válasza:
A 07:24-es vagyok. Mennyi idős a nagyobbik gyerek? Ha akkor puszilgat, amikor nem érsz rá, mondd neki, hogy nagyon szereted Te is, de most nem érsz rá. Ha viszont ráérsz, akkor puszilgassátok egymást bőven! :)
2011. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!