Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan "szerettessem" meg...

Hogyan "szerettessem" meg lányommal az óvónénit?

Figyelt kérdés
Kislányom májusban volt 3 éves, szeptembertől ovis. Nagyon visszahúzódó, nehezen megnyíló kislány. Az egyik óvónénije szerény, csendes, nála nem sír reggelente, simán bemegy. A másik óvónénije nagyhangú, harsány (de ettől függetlenül nagyon aranyos!), nála viszont minden reggel küzdelem beadni, mert sír és kapaszkodik. Nem tudom, hogy az óvónéni tudja-e, hogy a másiknál ez nincs, de nem szeretném, ha ebből esetleg hátránya lenne a gyerekemnek, nem szeretném, ha az óvónő ezt személyeskedésnek venné. Egyébként napközben nincs probléma, jól elvan (bár inkább egyedül játszik, nem a társaival) és szereti is a harsány óvónénit, csak reggel úgy látszik sok neki a nagy hang. :) Hogyan, mivel tudnám elérni nála, hogy ne legyen ez a sírás? Ti mit tennétek a helyemben vagy mit tettetek, ha ilyenben voltatok benne? Köszi a válaszokat.
2011. szept. 26. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmondanám ezt az óvónéninek. Mi is hasonlóan voltunk, és így oldódott meg. Azóta a harsányabb óvónéni is csak visszafogottan köszön reggel a lányomnak.
2011. szept. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor összeszedem a gondolataimat, remélem nem bántódik meg az óvónéni! Gondolom hangsúlyoztad, hogy egyébként szereti, csak túl hangos neki?
2011. szept. 26. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Én elmondtam, hogy reggel még álmos, nyűgösebb, ilyenkor én is csak halkabban dünnyögök neki, mert az megnyugtatja. A hangosabb beszéd és az ovis nyüzsgés megijeszti, és idegesíti. Kértem hogy ne köszöntse hangosan, sőt nem is muszály elé jönni, elköszönünk és a gyerek majd besétál, és így könnyebb lesz alkalmazkodnia. Persze mondtam hogy ettől függetlenül nagyon szereti az óvónénit, csak nehéz a reggeli elválás neki. Szerintem normális óvónő nem veszi ezt magára. 1000% hogy nem ő az első ilyen gyereke. Sok szerencsét, remélem megoldódik. :)
2011. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, ezzel sokat segítettél, én is így fogom próbálni.
2011. szept. 26. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálja visszafogni a hangját az óvónéni. Mondd el neki, hogy mi a baj.
2011. szept. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!