Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem vakmerő vezetési...

A férjem vakmerő vezetési stílusa miatt többször érzem azt, hogy életveszélyben vagyunk én és a gyerekek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régóta vezet sosem történt vele semmi baleset,én csak pár éve vezetek és mindig hagyok bőven biztonsági tartalékokat előzésnél például,általában betartom a sebességkorlátokat is.

A férjem legutóbb mikor jöttünk haza a Balatonról olyan számomra hajmeresztő módon vezetett,hogy sikítottam többször a halálfélelemtől,a két gyerekünk hátul ült,kértem legalább rájuk legyen tekintettel.

A válasza " Azok a rossz vezetők akik ennyire félnek,ők a hétvégi vezetők,menjél idegorvoshoz,mert baj van veled,hogy ennyire félsz,ezt nem lehet kibírni amit művelsz,nem gondolod,hogy éjfélre érünk haza ?! "

Nyomatta (nem autópályán) 130-al,úgy akart előzni,hogy előtte szorosan egymás után ment kb 5 autó ,szemből jött a szembejövő elég messze még,mondom neki mi van akkor ha nem engednek be az előtted menő autót maguk közé és már ideér a szemejövő,erre azt mondta,hogy dehogynem engedik be.

ÉN is vezetek nap,mint nap,igyekszem mindezt felelősséggel,pláne ha a gyerekek is velem vannak.

Lehet,hogy mégis velem van a gond...


2011. szept. 29. 11:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Hordozd te a gyerekeket.
2011. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Úristen de felelőtlen a férjed! Komolyan, ha lehetne én feljelenteném! Hogy még a gyerekeire sincs tekintettel, de rád is tekintettel kéne lennie. Én a helyedbe azt mondanám, inkább megyek busszal, vonattal, de melléd nem ültetem be a gyerekeket és én sem ülök be. Talán akkor kapcsolna.
2011. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Ja, hogy vezetsz te is! Hát akkor meg nem engedném, hogy ő vezessen! Sőt, mivel idegesítene a viselkedése, ezért nem is engedném, hogy beüljön mellénk utasként.
2011. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Én hordom a mindennapokban a gyerekeket az autómmal,akkor van probléma ,ha együtt megyünk valahová,mert ilyenkor átengedem neki a vezetést,nehogy már a férfiúi önérzetét sértsem...

Úgy csinál,mintha hülye lenne aki igyekszeik biztonsággal vezetni,ő bízik a szerencséjében,ami idáig is mellette állt,mivel sosem volt balesete.

2011. szept. 29. 11:25
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj,hogy( ne adj isten), történik valami,a férjed fogja a legkönnyebben megúszni. Mindig ez van!! A vétlenek húzzák a rövidebbet! Csak azt tudom kívánni,ha mégis lesz ebből baj,te és a gyerekek ne üljetek az autóban. De nagyon remélem nem lesz semmi baj!!!

Remélem nem tartasz bunkónak,nem akarok rosszat kívánni a férjednek,de ha már te is rettegsz mellette, ott vele van a baj. Próbálj vele beszélni,ez a gyerekeknek sem jó. Baleset mentes autózást kívánok a jövőben is.

2011. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%

1. Vezess te.

2. Ha nem engedi, ne ülj be mellé és a gyerekeket se engedd.

Viszont ha mégis beülsz, alapszabály, hogy nem szólsz bele a vezetési stílusába. Baromira idegesítő. Beülni viszont nem kötelező.

2011. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt férjem ugyanilyen vakmerő stílusban vezet. Neki a kedvenc védekezése az volt, hogy "Látod, hogy baj nélkül ideértünk!". Gyűlöltem ezt a hozzáállást, és egyre jobban féltem. Hozzáteszem neki azért ezen kívül is voltak hajmeresztő dolgai: sípályán szánkózás kicsi gyerekekkel, 2 bicikliüléses kerékpárral száguldás le a krosszpályán, és egyebek... Persze ezek mindig utólag derültek ki. Egy idő után egyszerűen nem ültünk be mellé, és az őrült programokat is megvétóztam.

A mai napig így él, így vezet. Eddig szerencséje volt, és remélem ez így marad a továbbiakban is, de örülök, hogy nem kell már ezzel napi szinten foglalkoznom.

2011. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

A baj csak az,hogy olyannyira határozottan kiáll maga mellett,hogy kezdem elhinni,hogy én vagyok túl pánikolós,a tutyi-mutyi vezető.


Ő pedig a szueprasofőr,aki mindig felméri a helyzeteket mm-re pontosan megérzi,hogy mennyi követési távolságot kell tartani.

Olyant fékezett amikor látta,hogy rosszul mérte fel a követési távolságot és az előtte lévőnek is szükséges volt egy hirtelen fékezés,ahogy oldalra néztem láttam,hogy megijedt egy pillanatra,aztán mindjárt cinikusan nevetett,hogy ő jól méri fel a távolságot,látthatom,hogy nem történt baj,talán 2 cm volt a két autó között...

2011. szept. 29. 12:01
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok. Tudod mi a baj ezekkel a "nagyon jó sofőrökkel"? Csak a saját fejükkel gondolkodnak. Oké, tegyük fel, hogy mindent miliméterre ki tud számolni, annyira profi. Csakhogy a forgalomban rajta kívül mások is vannak. Egy tapasztalatlanabb vezetőnek nem kell sok, hogy félrerántsa a kormányt, ha úgy látja a férjed mégsem fog beférni. Persze neki akkor is meglesz a kifogása, hogy Ő jól kalkulált a távolsággal. Csak éppen az emberi tényezőt nem vette figyelembe. Hogy fog elszámolni a lelkiismeretével, ha más egy ilyen eset miatt tekeredik fel a fára?
2011. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Gyakran kérdezem tőle,hogy és ha baleset lesz mégis belőle,mert a másik vezető csak egy picit téved és esetleg mindez elkerülhető lenne egy pici óvatosággal a részéről,akkor azt mondja,hogy akkor a másik a hibás nem ő,azzal ő nem foglakozik.


Próbálom olyan érvekkel meggyőzni,hogy ott vannak azok a gyerekek akik szabálytalanul keltek át,lehetnének a te gyerekeid,lehetne a te veszélyérzetet nem ismerő hiperaktív Valóban az) fiad is,akkor mit éreznél,ha a te gyerekeddel történne valami egy ilyen elővigyázatlan sofőr miatt.


A gyerekeit imádja,a hiperaktív fiát pedig mindig és mindenkivel szemben megvédené,kiáll mellette,rengeteget foglakozik vele.

2011. szept. 29. 12:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!