Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Behozza majd a lemaradást?

Behozza majd a lemaradást?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kisfiam, de le van maradva az átlagtól. A bölcsiben is mondták, nincs azon a szinten, mint a vele egykorúak. Kicsit kibuktam. Most megyünk majd neurológiára.
2011. okt. 1. 07:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

amit csinál:

-szeret firkálni, kirakózni

-meséskönyvet nézegetni velem, én mondom mesélek mi micsoda

-építőkockázni

-kisautózni

-kint a szabadban rohangál, állatokat etet,,

-imád hintázni

beszélni még nem beszél, pár szót tud, de az sem mindíg használja. Megért mindent egyébként.

2011. okt. 1. 08:03
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
MIben nyílvánul meg a lemaradás? Amiket leírtál az teljesen normális egy ekkora gyereknél. A beszéddel sincs még elkésve. Van aki már 2évesen szépen beszél, de van olyan is aki még 3,5évesen sem, Lesz rá egy élete hoogy beszéljen :) A gondozók mire mondják hogy le van maradva. Gondolom megindokolták.
2011. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Magyarul csak a beszédben van lemaradva. Ennyi. Mivel mindent megért, nem fogyatékos, beszélni is fog. Teljesen feleslegesen teszed ki orvosi vizsgàlatnak és stressznek. Egy hét mulva azt fogod ide leirni, hogy semmit nem találtak...:) a doki biztos havasol majd TSMT tornàt pl, beszédinditó gyakorlatokat. Ez mondjuk lehet hasznára is.
2011. okt. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az én fiam is ennyi idős,amit leírtál,az tök normális,jellemző az ilyen korú gyerekre,azt írd inkább le,mit nem csinál,mi volt az indok.De szerintem a beszéd sokat lendít egy gyerek fejlődésén,ha elkezd rendesen beszélni,szerintem behozza a lemaradást,ami nem is biztos,hogy lemaradás,csak nem tudja ugye kifejezni magát,ahogy kell.
2011. okt. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mit mondtak miért van lemaradva?

Utasításokat teljesít,megérti?

Vagy miért?

2éves lányom a következőket csinálja:

-megnevezi a testrészeit(láb,kéz,hónalj,térd stb.)

-2-3utasitást is teljesít(hozd be a hütőből a joghurtot,kanalat vedd ki a fiókbol,majd hozd ide anyának)

-mondokázik

-tudja mikor csinál rosszat

-mindenre kérdezi:mi az?

-ugrál egylábon,kétlábon

-váltott lábbal lépcsőzik egyedül

-megmondja a saját teljes nevét,bátyus teljes nevét,anyu és apu nevét

-kirakot kirakja(9db-ost)

-egyedül eszik,pohárból iszik

de ugyanakkor a 3 éves fiam,nem mindent csinál ezek közül,és nem mondták h el lenne maradva,sőt jóval kevesebbet beszél,nem mondokázik stb...


De azt is hozzá teszem,lányom már 14 hós korától bölcsis.

2011. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az én gyermekem is ügyesen kirakózik, eszik kanállal, iszik pohárból. A bölcsiben arra mondták, hogy nem úgy viselekedik mint a többiek, inkább elvan egyedül.

Pl. nem tudta hogy a kisszéket ki kell húzni az asztaltól, és úgy ráülni.

2011. okt. 1. 13:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ne viccelj már!!!ezt miből állapították meg??rá ült az asztalra?ez nem lemaradás,lehetett pusztán egy kis megilletődés,ha más panasz nem volt,ne vidd sehová.
2011. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

na ne mááár:-))

Azt hittem már h v

2011. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez nagy ostobaság a gondozók részéről! Ezért ne vidd dokihoz. Attól, hogy egyedül szeret játszni nincs lemaradva. A bölcsis dada van nagyon lemaradva valahol...
2011. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én sem gondolnám hogy le van maradva.
2011. okt. 1. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!