Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Behozza majd a lemaradást?

Behozza majd a lemaradást?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kisfiam, de le van maradva az átlagtól. A bölcsiben is mondták, nincs azon a szinten, mint a vele egykorúak. Kicsit kibuktam. Most megyünk majd neurológiára.
2011. okt. 1. 07:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen kiakadós vagyok, ha valamit mondanak. Aztán kiderül, hogy másoknak is mondanak, csak azok lesz.rják, nem olyan nagy ügyet csinálnak, mint én belőle. Idegileg biztos jobban is vannak, mint én.

Szerintem semmi baja ahogy leírod, majd megszokja mik a feladatok, és csinálni fogja. Úgy nem birom mikor egyből leírják a gyereket.

Az én gyerekemet is lefurcsázta az első iskolakiegészítős tanára, hogy az 5 éve alatt még ilyen gyereke nemvolt. Totál úgy csinált, mint aki nincs is ott, nem is szerette az asztali rajzolásokat, kirakót, semmit. Ugyanakkor az egyik legokosabb gyerek volt, mindamellet,hogy a legfiatalabb volt. Mostmár egyre jobb az asztali játékokban nem vittük sehova, azt azért nem is tanácsolták, sőt rohantatták volna suliba, én meg leállítottam őket, hogy hogy ha nem is figyel. Szóval egy évet maradt előkészítőben, ha már nem figyel, hagy szokja, gyakoroljon, érjen még egy évet. Mostmár sokkal jobb azokban amiket nem szeretett, bár mi sokat foglalkozunk vele, nem utasítjuk el amit mondtak, és figyeljük, fejlesztjük.

2011. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

gondolom azert meg rendszeresen jartok dokihoz (harom havonta) (csecsemotanacsadasnak hivjak? )

mi epp csutortokon fogunk menni (2.5 evesem van nekem is)


nem beszel meg nagyon, es elegge visszahuzodo a tobbi gyerek tarsasagaban, es en paraztam, hogy nem beszel nem e kell vinni, a doktorno meg tok kedelyesen mondta, hogy semmi baja, nagyon ugyes, figyel, reagal, meg teljesen jo gyerek, anyuka ne parazzon.

en bizok a doktornonkben, mert nagyon jó, es igazabol szerintem neked is jobban kene hallgatnod a ti dokitokra, mint az bolcsiben levo gondozonokre.


amiket leirtal, az alapjan siman jo gyerek, semmi gond nincs vele.

2011. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

kétévesek amúgy se játszanak együtt, csak egymás mellett

beszéddel kapcsolatban bizony ez megkésett beszédfejlődés, keress rá a beszédjavító intézet honlapján

enyém se beszélt 2 éves koráig, kb 2 hónap alatt behozta

2011. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát tényleg nem tűnik különösen elmaradottnak. De a neurológiai vizsgálat szerencsére nem fáj, nem ártalmas. A háziorvos nem szólt semmit, csak simán megírta a beutalót? Ő indokoltnak látta a vizsgálatot?

Ha meg ne adj' Isten mégis találnak valami problémát, csak jól jártok vele, ha minél korábban el lehet kezdeni foglalkozni vele.

2011. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!