Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan allitsak le idegen,...

Hogyan allitsak le idegen, sosem latott szuloket a jatszoteren?

Figyelt kérdés

Az usaban elek, es kislanyom eleg baratsagos. Mostmar eleg idos(lassan 3 eves, de meg nem folyekonyan beszel) hogy lassan elkezdjem mondani neki, hogy nem szabad idegenekkel beszelni stb. De amig a gyerek nem erti teljesen a dolgokat, nem tudom a szuloket hogyan reagaljam le a jatszoteren.

Nem egyszer fordult elo, hogy hott idegen emberek fogjak es felveszik a lanyomat, csak mert olyan edes... En meg csak szolok, hogy ez nem igazan tetszik. (legszivesebben rauvoltottem volna hogy mi az istent csinal??????)

Valamelyik nap az egyik nagymama a megkerdezesem nelkul valami puffancsot adott a gyereknek aki ram nezett, es mikor latta a szememben a nemtetszest, odaadta a nagymama unokajanak, akivel volt. Utana szepen elmagyaraztam neki, hogy ennivalot csak tolem (es a csaladtagoktol - felsoroltam neki mindenkit) fogadhat el, mindenki masnak szepen azt kell mondja hogy "No, thank you" Ugy vettem eszre megertette, mert ma amikor egy etteremben a tulaj adott neki egy nyalokat, kerdezo tekintettel felem nyujtotta, es nem volt semmi hiszti amikor elvettem. Nagyon megdicsertem, o meg folyton mondogatta "Neni, bacsi, pufi, hamm-hamm no thank you..."

Most hogy megint komoly gyerek gyilkossag volt nem is olyan messze tolunk, ugy gondolom elfogadottabb lenne hogy komolyan a szulok tudomasara hozzam, hogy nagyon nem jo amit csinalnak. Szimplan hogy a gyerek lassa hogy kihoz a sodrombol ilyen es ehhez hasonlo esemeny. MErt ha csak szepen raszolok a szulore, a gyerek nem minden esetben erti meg. Szerintem hasznalna, es egy ido utan o is ellenkezne ha kicsit elesebb reakciot latna tolem... Mit gondoltok?


2011. júl. 15. 04:13
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Csak kommentnek irom, hogy nem is ertem hogy jonnek ahhoz hogy felemeljek vagy enni adjanak neki... Nekem soha eszembe nem jutna mas gyerekehez igy viszonyulni, plane ha meg ket szot nem valtottam a szulovel soha...
2011. júl. 15. 04:16
 2/31 anonim ***** válasza:
67%
en canadaba elek es ugyan ez a helyzet itt is itt sokkal jobban kell ugyelni a gyerekekre mert az edeseggel meg ilyen nyalansagokkal csaljak el a pszihopatak a gyerekeket,nekem is van 2 kicsi gyerekem de semmi esetre sem engedem hogy idegenekkel meg csak szoba is alljon raadasul a kicsi meg nagyon tud mindenkivel ismerkedni
2011. júl. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
36%
Nincs semmi baj a viselkedésükkel. Meglep, hogy ennyire normálisak. Én úgy tudtam, nagyon távolságtartóak.
2011. júl. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
33%
Sok a debil. Nálunk is volt ilyen nyolcvanas években, ez sajnos a jóléttel és békességgel jár együtt. Most ne kívánd a válságot, mert csak az szüntetné meg!
2011. júl. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, de ez nem normális viselkedés.


Az anyjuk megtaníthatta volna nekik, hogy terhes nő pocakját, más gyerekét, más kutyáját nem fogdossuk. Főleg nem szó nélkül.


Kérdező, talán ha nem azt mondod a barátságos ismeretleneknek, hogy hessenjenek már el, hanem hogy tanítani szeretnéd a picit, hogy idegenekkel nem szabad ismerkedni, akkor jobban átérzik és kevésbé sértődnek meg.

2011. júl. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

05:53 jajj ne már, ugye politizálni nem fogsz, ne fogd már ezt is a válságra.

Most is, itt is ugyanúgy nem tudják néha az emberek visszafogni magukat.

2011. júl. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
19%
Csak jót tesz neki, ha foglalkoznak vele. Nem kell mindenütt pedofil gyilkost látni.
2011. júl. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%

05:58 de sohasem szó nélkül, a szülő tekintélyét megkerülve.

A gyereknek is látnia kell, hogy ha anya/apa engedi, jóváhagyja, akkor rendben, akkor biztonságos.

2011. júl. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%
ma 05:55-ös Ez hogy a nyolcvanas évek langymeleg lábvíz hangulatában erre jobban hajlamosak voltak ez tény. És nem küldték el a jó k... egyből. Ami ma nagyon valószínű.
2011. júl. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
55%

Én ugyan Bp-en lakom, de szerintem ezt-azt túlreagálsz.

Nálunk is előfordult, hogy megkínál a nagymama, anyuka más gyereket is ropival, pufival, mert az ővé kap, a többi meg látja. És milyen a gyerek? Neki is kell.

És mivel látom, hogy egy olyan nagymamáról, anyukáról van szó, aki a saját gyerkével jött játszani és nem pedofikodni, így semmi bajom.

Az még nem fordult elő, hogy valaki megfogja a gyerekem, és odébbviszi, azért én is csúnyán néznék.

De az volt már, hogy valaki más segítette fel a hintára, vagy emelte fel mert elesett (én két gyerekkel járok, nem tudok minden pillnatban ugorni mind a kettőhöz).


Valahol meg kell találni a határokat távolságtartás, és BARÁTSÁGOSSÁG között. Ha mindenkire mindenért randán nézel, elkönyvelnek mint mufurc, barátságtalan, külföldi anyukát.

2011. júl. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!