Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El várhatom-e egy 19 hónapos...

El várhatom-e egy 19 hónapos gyerektől, hogy teljesítse kérésemet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kislányom semmilyen téren nem fogad szót nekem.Bármire kérem a füle botját nem mozdítja, vagy az ellenkezőjét csinálja.

Igazából olyan dolgokra gondolok, mint például pelenkázás közben egyfolytában rugdossa a hasamat. (babát várok,ezért érint ennyire rosszul...)Szép szóval kérem ne tegye mert fáj anyának.Vagy minden öltözködésnél ellenkezik,hiába kérem, hogy ne szaladjon el, az evésnél is hiába kérlelem, hogy a levesbe ne nyúljon kézzel csak kanállal.Tehát nem nagy dolgokra gondolok, de semmibe nézi a kérésemet.Sorolhatnám még, mert tényleg mindenbe ellenkezik...

Ennyi idősen ezek a dolgok elvárhatóak tőle?Vajon megérti már amit kérek?(én abban a tudatban voltam, hogy már mindent ért)De elbizonytalanodtam...


2011. okt. 4. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
szia.az én kislányom is ennyi idős.és sztem tuti h érti csak azért is mást csinálok korban van.szólj rá erőteljesen ha rugdoss fogd meg a lábát picit szorítsd meg és mond neki h ez neked fáj.nekem bevált a számolásos módszer ha háromra nem csinálja amit kérek jön az ijesztés...ja és ha olyat csinál mint pl h belenyúl a kajába eltolom előle és felhívom a figyelmét h ezt nem szabad anya sem apa nem csinálja...kitartás..
2011. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Hát az anyai ösztöneim nekem is azt súgják, hogy megérti, csak direkt nem csinálja.Csak már egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez direkt van...
2011. okt. 4. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!