Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett az oviban...

Mikor kezdett az oviban barátkozni a gyereketek?

Figyelt kérdés
Az én 4 éves kisfiam inkább egyedül játszik, de jobban örülnék, ha lennének barátai.
2011. okt. 4. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Idén szeptemberben kezdett oviba járni a fiam, 3 éves és 2 hónapos most. Bölcsis nem volt. az első naptól barátkozott, mostanra már 2-3 olyan kisfiú van, akivel naponta játszik, az egyiket be is mutatta, mint a legjobb barátját. De csinálnak aranyos dolgokat, pl. az egyik kislány sírt alvás előtt, mert hiányzott az anyukája, erre a fiam legjobb barátja simogatta, hogy ne sírjon, a kisfiam meg énekelt neki:-). De a fiam mondjuk nagyon könnyen teremt kapcsolatot, gondolom, ez sem általános. Majd a te gyerkőcöd is talál barátokat, ne aggódj!
2011. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az én fiam már 2. éve jár oviba és még sem akar barátkozni. Viszont itthon nagyon barákozós, ha idegen gyerek is jön hozzánk mindenkivel barátkozik, csak az oviban nem akar.
2011. okt. 4. 11:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom tavaly szeptemberben kezdte és nagyon soká, talán farsang körül játszott a többiekkel. Mondjuk az ovónők szerint már előtte is, de én mindig azt láttam, hogy egyedül rajzol, gyöngyöt fűz, vagy hintázik. Ennek ellenére szeretett oviba járni, volt hogy hétvégén sírt, amiért nem mehet oviba. Idén már kimondottam szeret barátkozni, főzőcskéznek, versenyt futnak stb.
2011. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

első vagyok, bocs a kérdésért: szeret a kisfiad abban az oviban? Nem érte valami rossz élmény, ami miatt ott visszahúzódóbb?

Érdemes lenne máshová is járatni gyerekek közé, ha van rá kapacitásotok, mi pl. kb. 2 éves korától járunk heti egyszer ovistornára (inkább játékos ugra-bugra, mint torna), és az sokat lendített a közösségi kapcsolatain.

2011. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az én lányom is olyan volt, hogy az utcán is odament idegen gyerekekhez beszélgetni, játszótéren játszani, de az oviban szerintem hamar kialakul a "dominancia", hogy kik az irányítók és ki kinek a barátja, főleg ha egy már kialakult közösségbe kerül be. A lányom is mindig arról panaszkodott, hogy nem engedik oda a babakonyhához stb, ezért gondolom a kudarcok miatt inkább egyedül játszott, később meg inkább a fiúkkal.
2011. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Bocsi a 11:05 és 11:09 vagyok.

Még annyit, hogy az elsővel egyetértek. én is beirattam most a lányomat bábozásra és már az első óra után mondta az óvónő, hogy ez nagyon jót fog neki tenni.

2011. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küszködök, mint a kérdező, bár türelmes próbálok lenni, hiszen most kezdte szeptemberben az ovit a lányom. Én tudtam róla, hogy nehéz dió lesz, mert visszahúzódó, de annyira sajnálom szegénykémet, hogy csak nézi a többieket és ül, a többi gyerek meg már reggel örül, ha megérkezik egy kis barátja. :( Ilyen külön programok az oviban vannak vagy más helyeken (játszóház stb)? Hol tudok keresni ilyen programokat?

Első nagyon aranyos lehetett a fiad és a barátja, hogy megvigasztalták a kislányt. :) Bocsi, hogy segíteni nem tudtam, de talán valamit kiötlünk közösen. :)

2011. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is gondolok rá, hogy el kellene járnunk máshova is közösségbe, valami sportfélére gondoltam. Milyen sportra írathatnám be a 4 évesemet?
2011. okt. 4. 11:24
 9/14 anonim ***** válasza:
első vagyok, Győrben van kimondottan ovis torna egy fitness központban. Gondolom, ha pesti vagy, ott még több a lehetőség. De vannak játszóházak is, vagy zeneovik, stb. Egy csomó lehetőség, érdemes körbekérdezni a többi anyukát. Remélem, találtok valami jót a picurnak!
2011. okt. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos itt kevés az ilyen lehetőség, mert kisvárosban lakunk.
2011. okt. 4. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!