Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, hogyan...

Kisgyerekes anyukák, hogyan lehet beosztani a házimunkát gyerek mellett? Nekem nem megy.

Figyelt kérdés
Néha - ritkábban - úgy érzem, ura vagyok a feladataimnak, néha pedig összeomlok, hogy képtelen vagyok megfelelni a saját elvárásaimnak. A reggelizőasztalt nem tudom leszedni tíz óra előtt a lánykám igényeinek kielégítése mellett, nemhogy a stóc vasalnivalót és egyéb rámomló elhúzódó feladataimat pótolgatni tudnám. Ha meg csak ezekre koncentrálok, akkor őt sajnálom, hogy a mese elé kell ültetnem, vagy magára hagynom többször, mert "most vasalok, most mosogatok, most porszívózok, most virágot locsolok , majd később kicsikém..." Vagy jó anya vagyok, vagy jó háziasszony, nekem nem megy együtt. Este altatás tuán meg már én is kidőlök tíz órakor a többiekkel. Mellesleg terhes is vagyok, az idegeim is jobban kivannak most, de ez egyébként egy régóta fennálló probléma nálam. Ha pedig én nem vagyok kiegyensúlyozott, a gyerektől sem várhatok szótfogadó, hisztimentes állapotot. :(
2011. okt. 4. 12:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%

-nem vasalok

-mosógép magától mos

-midnen hétfőn takarítok, ez max fél óra

-mellette van ezer elintéznivalóm

-van kert is

2011. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nekem muszáj vasalni, a férjem beosztása miatt az ingeket :)

nekem is van kertem, ki is van száradva, és dudvás :(

heti egy takarítástól nekem retkes minden a gyerek mellett :( az kevés

2011. okt. 4. 13:38
 13/23 anonim ***** válasza:

Nekem is 2,5 évesem van és én is hetente 1x takarítok és nem koszos a lakás mellette sem.Meg kell tanulnia,hogy a konyhában eszik isik,kezet mos ha koszos a keze,segít elpakolni a játékait ha már nem játszik vele.Ez szerintem alap.

én próbálom mindenbe bevonni.Ha főzök akkor ott térdel velem és segít.Ha takarítok,kap egy kis rongyocskát és segít.Ha vasalok,akkor ő is vasal a játék vasalójával.Mindenbe bevonom,mert így egyszerűbb nekem is és ő is játszik és elfoglalja magát.Segít teregetni,adogatja a ruhákat..Mosogatni nem hagyom,hogy segítsen..De minden másba "belemászhat":)Szeret ott sertepertélni,ahol anya van és azt csinálni amit anya.

Próbál meg te is bevonni amibe lehet és neked is könnyebb lesz.

Nálunk apa csak aludni jár haza és egyedül a vasárnapja szabad,de akkor neki is van mindig itthon valami szerelni valója..Akkor apával sertepertél a kislány.

Nekünk így sikerült kimásznunk a káoszból,hogy a legtöbb dologba bevonom.És így mikor ő alszik délután,én is tudok kicsit lazítani,ami rám is fér 31 hetes pocakosan..:)

Novembertől ovis lesz a lányom,utána pedig valamivel könnyebb lesz már.:)

Sok sikert és kitartás!:)

2011. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szia


Az első válaszoló vagyok.

A vasalás az egyetlen, amire tényleg csak akkro szánok időt, ha túl sok van belőle. Márpedig szerinted mikor van belőle túl sok? (MÁrmint időből?) Szinte soha.


Én már egy ideje küzdök,hgy hogyan szervezzem a háztartást hoyg jobb legyen, és rájöttem: a vasalás annyi időt vesz el,hoyg nem éri meg.


Apának fél óra alatt 10 inget kivasalok - mert ő ebben jár dolgozni. Ennyi, ez heti 1x,plusz akkor vasalok ki dolgokat amikor fel akarjuk venni.


Ágyneműt törölközőt mosás-száradás utáni napokban, és ennyi.

Rácsos kiságy tömve vasalatlannal: de nem érdekel. Ez a leges leg időrablóbb munka.


Úgyhogy én nem vasalok.

Így könnyebb a többi dolgomat is elintézni, és amióta ezt a vasalás dolgot kiiktattam az életemből azóta negyed annyira sem vagyok ideges.

Komolyan!


Sőt.

Képzedl el, gondolom nem mondok újat,hoyg azért monsni viszont kell, elég gyakran főőleg egy 2,5 éves mellett aki napi 4 ruhát koszol, sokkal többet mosok minthoyg valaha is utolérjem magam vasalással.

Aztán ha valahoyg mégis elfogy, akkro elég egy újabb mosás és megint kupacban áll.

Örök idegölő!

Ne törődj a vasalatlannal!

2011. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Megértem a problémád, szerintem csak egyet tehetsz, fogadd meg Vekerdy Tamás alábbi üzenetét. :)


„Könyörögve kérem az anyákat, hogy ne vasaljanak, mert a vasalás egy pokol. Nem lehet úgy háztartást vezetni, mint régen, amikor nagycsaládok éltek együtt, és amikor háztartási alkalmazottak voltak. Legyen rendetlenség a lakásban, legyen kedély az otthonban, lustálkodjon, pihenjen az anya. Ne adja át magát ezeknek a hajszolásoknak, amit a külvilág és nem egyszer, mi férfiak szeretnénk kipréselni a nőkből.”

2011. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Igen, többen is írjátok, h bevonjátok a gyerekeket. Az enyémet kereken öt percig köti le a játékból vasalás, vagy a játékból főzőcske, én meg még nyomom vagy negyven percig , addig ő már a sokadik dolgát csinálná. Na mindegy. Az oviról meg annyit, h az enyém is megy januártól és felháborítónak tartom, hogy csak fél napra fogadják, mert én itthon leszek a picivel. Főleg, hogy a mi városunkban nincs helyhiány, mindenkit felvettek mindenhová. Nem mindegy nekik, hogy ebéd után még ott alszik-e vagy sem? Mert én délre még egy orvosi kontrollról sem érek vissza délig....nekem nem lenne mindegy.
2011. okt. 4. 13:57
 17/23 anonim ***** válasza:

Oh nem is mond. Raadasul az en kisfiam bolcsis es mindketten dolgozunk. Amikor otthon voltam legalabb akkor tettem-vettem amig aludt. Na de igy!!! Reggel 9-re viszem. Reggeli 8-kor, persze idom mar nincs a konyhaba rendet csinalni, orulok ha be tudom pakolni a tanyerokat a mosogato gepbe. Altalaban a ferjem pakolja be amikor hazaernek a kisfiammal delutan 3-kor. :( Hazaerek 17 orakor addig a kisfiam a ferjemmel jatszik, jatszoterezik... Szoval hazaerek es rohanok a jatszoterre, hogy a fiammal legyek vagy otthon leulok vele jatszani, konyvet nezegetni stb. Aztan szegenyt megint atpaszolom a ferjemnek es rohanok a konyhaba vacsit kesziteni. De ez olyan ossze-vissza kapkodas, hogy jobb ha kozelembe nincs senki mert meg en sem tudom mit hova pakolok es mikor. :) Osszedobom a vacsit es valahogy 18:30-kor leulunk enni. Utanna meset nezunk, olvasunk vagy epito kockazunk a kisfiammal. Neha egyedul is eljatszik (sajnos mar megszokta szegenyem, vagy elnezeget minket a szekebol es "rajzolgat"). Addig en mosogepet bepakolom, elinditom es ha van idom gyorsan berakom a mosast is. Aztan 19 ora utan furdetes es 19:30-20:00 kozott alszik el a kisfiam. Takaritas???? Mikor??? Este 20 ora utan kisikalom a furdot minden hetfon (sajnos heti egyszer, tobbre nincs ido), szerdan szoktam felmosni a konyhat es az eloszobat (sajnos heti 1-szer de ez van). Csutortokon pedig protalanitok. Igy szombaton delelott csak a proszivozast kell megoldani ami sitty-sutty megvan 30 perc alatt (sajnos ez is heti egyszer). Nagyon nincs kosz mert nem vagyunk itthon. :) Kajat a munkahelyen eszunk ebedre es a kisfiam a bolcsibe eszik de nem is lenne ido fozni. Vasarnap este szoktam egy nagy adagot vasalni a tv elott mikor a kisfiam elaludt. Kozben megnezek egy rovidke filmet. Kedden, penteken es szombaton nem szoktam takaritani csak a kajat elkesziteni amennyire lehet masnap vacsira. Utanna pihenek, olvasok, tv-t nezunk, szortelenitek, kormot lakkozom, lazitok stb. Egyik penteken delutan a ferjem megy a baratokkal, a masik heten penteken meg en. Mozi, pizza, kavezas, sutizes vagy csak siman dumalas es tekerges. Szombat este az a kozos este a ferjemmel. Ilyenkor valami finomat fozunk este miutan elaldut a gyerek es amibo vasarnap is ehetunk igy nem kell vasarnap fozocskevel tolteni a napot. Iszunk 1-1 sort vagy 1-1 pohar bort, nincs tv, szamitogep csak mi ketten. :) Vasarnap altalban tekergunk es egyut van a csalad. Szombaton napkozben babas baratokkal van programunk.

Ja, es hatalmas kertes hazban lakunk. Nappali, ebedlo, gyerekszoba, haloszoba es vendegszoba. :)) A kertet kertsz oldaj meg es fizetunk erte. Sajnos ez van. Ablakpucolasert 3 havonta szinten fizetek. Diak lanyok, fiuk szivesen megpucoljak egy kis penzert. Nagyon ugyesek es sokszor dobnak be szorolapot, hogy hivjuk oket barmikor. van amit egyszeruen nem tudunk megcsinalni mert inkabb a egyut vagyunk. Es azt elfelejtettem, hogy a kocsimat is mosatom mert sajnos arra sincs idom, hogy lemossam meg kiporszivozzam. Amig otthon voltam megcsinaltam amig aludt a kismano.

2011. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy 11 hónapos, és az 5. hónapban járok a másikkal. Néha körülnézek és sikítani tudnék, komolyan :).

Nálunk nem elég a heti egy takarítás... Ha már egy nap kimarad, az is gáz. Belvárosban lakunk, kintről is rengeteg kosz jön be, cicánk is van neki hullik picit a bundája.

Nálunk csak az van kivasalva, amit nagyon muszáj. Mosásban, teregetésben az alig 1 éves is szeret részt venni, imádja a ruhákat rámolni :).

Főzni nem szoktam minden nap, hanem ha nekiállok, akkor több napra több félét.

Porszívózni is szeret a törpe, mászik utána ráül, néha ki is kapcsolja, úgyhogy ezt már játéknak fogom fel. A felmosás idején sajnos "fogság" van az etetőszékben vagy a bébikompban, de azt ki kell bírnia, és nem is mindig zavarja. Szerencsére ő jól el tud játszani magában is, ami hasznos, ha mondjuk könyékig a wc-ben vagyok hypoval, vagy nyers húst darabolok.

Próbálom felosztani a tennivalókat, ami nagyon látványos, azzal kezdem, pl mosogatás, szennyeskupac. A kimosott, hajtogatásra váró ruhák kevésbé zavaróak, ha nem is tudom, csak másnap elpakolni.

Az tényleg lehetetlenség, hogy minden élére legyen állítva a lakásban, de piszokban és rumliban sem lehet a gyerek, nekem is mindennapos küzdelem.

Előre félek, milyen lesz, ha ketten lesznek. Szegény párom segítene, de 12 órás váltott műszakok mellett ez nem igazán elvárható és kivitelezhető, és az is jogos a részéről, hogy legyen mit ennie, és ne a kupi várja, szóval fel van adva a lecke itt is, nem vagy egyedül! :)

2011. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem két fiam van, az nagyobb lassan 3 éves lesz (oviba ne vették fel) a kicsi 14 hónapos. Őket sem lehet bevonni a házimunkába,nem érdekli őket. Mi napunk kb így néz ki: reggelizünk, majd készítek nekik tízórait és fél9 körül elindulunk a játszótérre, ott vagyunk kb 11ig. Délben ebédelünk, utána általában alszanak 13-15ig. Ezalatt elmosogatok, majd ha marad időm, netezek. Felkelnek, kis pihi,majd uzsonna után sétálunk a környéken. A férjem 17 óra után ér haza, addigra mi is hazaérünk. Utána ő vigyáz a fiúkra,amíg én elkészítem a másnapi ebédet. Vacsorázunk, utána ha kell, felporszívózok. Este fürödnek, majd kb fél9-9-re alszik mindkettő. Utána mosogatunk. Általában akkor vasalok,ha a férjemnek már nincs egyetlen vasalatlan ingje sem. Viszont ilyenkor mindet kivasalom, és akkor egy ideig ezzel nem kell foglalkozni. Ilyenkor ha én vasalok, akkor férjem mosogat. Persze nálunk nincs kert így nekem könnyebb. Mostanra állt be ez a rend, és szerencsére kezdem úgy érezni, hogy mindenhol helyt tudok állni. :)
2011. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

nehéz ügy, de pl vasalni régen akkor szoktam, miko a kislányom aludt. most hogy a kcisi is megvan 1 hónapja, hát én is a legminimáisabbat vasalom ki csak. igyekszem szépen teregetni, az is sokat segít. míg terhes voltam, fagyaztaottam sokmindent, most jelenleg azt esszük általában. pl. vmelyik nap volt lefagyaztsva zöldbabgulyáshoz való, megfőzve, csak vizet kellett rá engedni, meg nokedlit szaggatni bele, az nem nagy ügy. utána palacsintát ettünk, de nem ám én sütöttem, hanem van itt a közelben egy nagymama palacsintázója....ma meg, este kivettem a faygóból 1 csirkemellet, összekevertem lisztet korianderrel, ill. egy lábasba kiraktam a ristt hogy azzal se menjen azidő, ma reggel gyorsan felvagdostam a húst, besóztam, a riszt felraktam, mire megreggeliztünk kész lett. 11 körül hazajöttünk a játszóról, a kicsi szopott, olvatsam közben a naggyal, majd gyorsan megsütöttem hirtelen lángon a liszteb forgatott csirkét. leves volt még hétvégéről (húsleves). este szintén mostanában berakom előre a mosógépbe a szennyest + a mosóport, reggel csak be kell indítani, mire hazajövünk az is megvan. szintén este előpakolom a dolgokat a reggelihez, értsd megterítek, még a teafiltert is belerakom a csészébe, a vízforralba a vizet, hogy reggel csa egy gombnyomás legyen...reggel nagyüzem van, este meg viszonylag békésen meg tudom ezt csinálni, miután ellaudtak a kölkök. ez külön külön nem nagy dolognak látszik, de időben sokat megtakarít az ember. és én sem hagyok ott semmit, ha lehet, egyből elrakom stb. mert gyűlik gyűlik....ezzel együtt mindez csak arra jó, hogy eljussunk délelőtt és délután is a játszóra, vagy legalább sétálni, itthon elég kevés idő van a kislányomra sajnos. de legalább nem szalad a lakás, és van kaja is, és még ki is jutunk. az hogy lóg a nyelvem meg az idegzetem közben, z mellékes. :)

komolyan, most hogy így is megvan nagyjából minden, nem is értem, egy gyerek mellett mi volt a gondom (mert nekem is volt, ezzel nem bűntani akarlak, kedves kérdező).

2011. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!