Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, hogyan...

Kisgyerekes anyukák, hogyan lehet beosztani a házimunkát gyerek mellett? Nekem nem megy.

Figyelt kérdés
Néha - ritkábban - úgy érzem, ura vagyok a feladataimnak, néha pedig összeomlok, hogy képtelen vagyok megfelelni a saját elvárásaimnak. A reggelizőasztalt nem tudom leszedni tíz óra előtt a lánykám igényeinek kielégítése mellett, nemhogy a stóc vasalnivalót és egyéb rámomló elhúzódó feladataimat pótolgatni tudnám. Ha meg csak ezekre koncentrálok, akkor őt sajnálom, hogy a mese elé kell ültetnem, vagy magára hagynom többször, mert "most vasalok, most mosogatok, most porszívózok, most virágot locsolok , majd később kicsikém..." Vagy jó anya vagyok, vagy jó háziasszony, nekem nem megy együtt. Este altatás tuán meg már én is kidőlök tíz órakor a többiekkel. Mellesleg terhes is vagyok, az idegeim is jobban kivannak most, de ez egyébként egy régóta fennálló probléma nálam. Ha pedig én nem vagyok kiegyensúlyozott, a gyerektől sem várhatok szótfogadó, hisztimentes állapotot. :(
2011. okt. 4. 12:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem csak egy gyerekem van, 2 eves.

En ugy csinalom, hogy:

minden delelott megyunk valamerre, ma egy parkban gyujtogettunk tobozokat. Hazajottem, odaraktam a kajat, o addig meset nezett. MAjd egyutt kirakoztunk.

Elaltattam, kivasaltam. Most meg varom, hogy felebredjen, mert unatkozom:)

A hazimunkat ugy oldom meg, hogy minden nap egy kicsit. MA a furdoszoba volt. A kovet mnden nap felmosom.

2011. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

a Vekerdy idézet nagyon tetszett ! :)

még nem hallottam, de én sem vasalok :) ez az egy házimunka ami annyira utálatos számomra, hogy már nem is űzöm :))

én nem csináltam túl nagy ügyet ebből, egyedül az készített ki, hogy még egy ebédet sem tudtam sokáig megfőzni

és a férjed? én általában akkor végeztem a házimunkát, amikor a férjem hazajött, és átvette a gyereket

na meg néha ő is besegít egy kicsit, pl elmosogat

2011. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

sehogy! soknak nem megy! akinek megy minden flottul, vagy van bejáronöje, vagy nem mond igazat! nekem is heti 2szer van segitségem, (takarit, vasal)és rendelem az ebédet H-P ig. hétvégén fözök. héköznap a gyerekkel vagyok,(játszoter, kikapcsolodás)utobbi nekem is jár. egyéb házimunkát elvégzek.

igy sokkal több idöm marad, és nem dölök ki. söt, van hogy néha ledölök egy picit a gyerek mellé, mert néha én is lehetek fáradt!

2 kisgyerekes anyuka.

2015. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!