Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hós és neki a hideg is...

19 hós és neki a hideg is "fojjó". Nem tud különbséget tenni? Vagy miért mondja mindkét szélsőséges hőmérsékletre ugyanazt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem tud külömbséget tenni majd kinövi , én kis koromban a szemgolyót gorrilának hívtam :) mindíg mondtam a kistesómnak hogy kinyomom a gorilládat :D de persze csak viccből, szerintem nincs semmi baj
2011. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A hideg szót még nem tudja kimondani. Viszont a hideg és meleg egyformán rossz neki. Idő kell,amíg szóban is különbséget tud tenni.
2011. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én 20 hósom is azt mondja a melegre és a hidegre is hogy mee. Ez nála azt jelenti hogy meleg. Valószínűleg azért is van, mert nem tudja kimondani hogy hideg, meg a gyerekek ebben a korban még csoportosítanak. Pl minden állat vau vau nálunk :) Kivéve a macska, mert az miau, meg cica. De a többi vau vau. Szerintem ne aggódj ezen, ki fogja nőni, ahogy az enyém is :)
2011. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én 19 hónapos kisfiam szól ha pisil de kakának mondja mind a kettőt. Ilyen korban még nem gond a szótévesztés majd megtanulják helyesen mondani :)
2011. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Csak azért aggaszt, mert amúgy nagyon nagy a szókincse és eddig az új fogalmakhoz olyan ügyesen társította a megnevezést is azonnal.

De ha mondom neki, hogy nem, nem meleg és nem forró, hanem hideg, akkor a fejét rázza és nyomatékosan közli, hogy "nem! e (ez) fojjó!" és közben olyan arccal néz rám, mint egy gyengeelméjűre :-)

2011. okt. 4. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szavak,amihez ragaszkodnak ebben a korban.

Úgy tűnik a fiacskádnak, a forró ilyen. Számára ez jelenti a hideget és a meleget is. Emiatt ne aggódj.

2011. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az érzés amúgy hasonló szóval a nagyon hideg-fagyásos sérülések pl. ugyanolyanok mint mikor megég valaki.

Szóval lehet hogy ő azt az erős érzést annak veszi, aztán majd megtanulja megkülönböztetni:)

Én lányom 20 hónapos, ő is keveri néha ezeket hogy hideg-meleg (mondjuk mást is kever néha hozza oda a nehéz játékot és közben mondja hogy jaaj nagyon KÖNNYŰ :))

2011. okt. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De jó!bár már az én 20 hós kisfiam is "fojjó"zna, mert még alig beszél...
2011. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!