Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2,5 évesnek mennyire kéne...

Egy 2,5 évesnek mennyire kéne boldogulni az óvodai szabályokkal?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves lányom, igen akaratos, nem tudom, ilyen-e az alaptermészete vagy ez csak átmeneti. Igazán foglalkozom vele, de kb 10-ből 6-szor szófogadatlan. Kényszerűségből óvodába jár három napja, ma maradt ott először. Előtte egy hónapig családi napközis volt, ott minden klasszul ment.

Nagyon aggódom érte. Azt már tudom, hogy a rólam való leválás nem megy neki nehezebben, mint az átlagnak. Sírdogált a napköziben minden reggel, de a végén már csak addig, amíg ki nem léptem az ajtón. A folyosón már hallottam, hogy beszélget. De az ovi egész más. Csomó szabály van és rengeteg a gyerek, nagy a zsivaj, kicsi az udvar. Például. Nem mehet ki a csoportszobából csak úgy, ha pisilni kell vagy csak meg akarja nézni a folyosón a teknőst. Ha névsorolvasás, foglalkozás van, le kell ülni a szőnyegre és csöndben kell maradni. Az udvarról se mehet be csak úgy, ha mondjuk kezet akar mosni. Nem mászkálhat a motorpályának kinevezett részen, pedig a közepén áll a mászóka (ami egy agyrém). Ha valami nem az ő kedve szerint történik, nem hisztizhet. Időnként egyedül van az óvónő a 20-25 gyerekre (mindegyik sokkal nagyobb a lányomnál, vegyes csoport), és nem tud mindenkire odafigyelni. Mindegyiknek mondanivalója van, pisilni kell, kérek ceruzát, öntsél kakaót, Pistike meghúzta a hajamat. Az én lányom ezalatt simán kisétál a szobából.

Na nem ragozom tovább. Nem tudom másik oviba vinni, örülök, hogy ide fölvették. Ráadásul elég nagy szívatás lenne a napközi meg az ovi után még egy harmadik helyre beszoktatni. Sokat beszélgetünk róla, mit szabad az oviban és mit nem, hogy szólni kell az óvó néninek, ha pisilni kell, kézenfogva kell menni a lépcsőn (második emelet, kőlépcső, agyrém), nem szabad felmenni a nagy mászókára stb. Na de mégse hagyatkozhatom a gyerek ígéreteire, hisz 2,5 éves. Ő még ezekhez a szabályokhoz nagyon kicsi, nem érett meg rá, hogy ilyen sok szabály között éljen (bár belátom, a szabályok nagy része szükséges). Hiába 2,5 éves, én tudom, hogy kicsi hozzá. Itthon is voltak szabályok, a napköziben is, de az ovi ehhez képest szabályok rengetege.

Féltem őt, nehogy baja essék, nehogy megutálják az óvónők, amiért több gondjuk van vele. Ráadásul van a csoportban négy viselkedészavaros fiú, az egyik autistagyanús, akkora, mint egy iskolás, jó kövér is, csúnyán beszél, teljességgel szófogadatlan.

A ti 2,5 évesek hogy boldogul a szabályok betartásával? Tudtok valami vigasztalót mondani, tanácsot adni?


2011. okt. 6. 10:04
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Nagyon kis édi lehet! Olyan jó érzés lehet látni, hogy ilyen klassz gyerek! Hogy ügyes, hogy megbirkózik a feladattal, feltalálja magát és beilleszkedik a kis csöpp. Ez egy hatalmas pozitív visszajelzés Neked. És nagy büszkeség.
2011. okt. 6. 16:00
 32/34 anonim ***** válasza:
az én fiam kezdetől úgy jár oviba mintha mnidg is oda járt volna.
2011. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
és mekkora volt, mikor kezdte?
2011. okt. 7. 08:29
 34/34 anonim ***** válasza:
36 hónapos
2011. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!